Pekelný baseball (festivalový název)

• Japonsko

Jigoku kôshien

Battlefield Baseball

Akční / Muzikál / Horor

Japonsko, 2003, 87 min

Prumerne zabavna ptakovina o tom, jak se taky da hrat baseball. Bohuzel ji nejvic ublizuje delka, i 87 minut je na takovo blbost proste moc a vznika tak hodne hluchejch mist. Je to skoda, protoze nektere postavy jsou hodne zabavne a par scen je opravu velmi vtipnych. Sestrihane by to bylo skvele na nejakou akci, takhle to az moc casto nudi.(6.8.2005)

Výborný film, který paroduje a vyhání do extrému všechny klišé sportovních filmů, ale nejen jejich. Všechny zvraty, chování postavy, z mrtvých vstaní, shledání, přátelství, souboje a nemluvě o baseballu… Film je postupem čas čím dál víc vyhrocený a absurdní. Kdo to vezme vážně a kdo nemá rád absurdní humor, nebude se u toho bavit, ale pokud k tomu budete přistupovat tak, jak k sobě přistupuje sám film, budete se bavit. Ve své škatulce jeden z těch lepších kousků.(1.2.2014)

Nečekejte od tohoto snímku velké umění, jen se připravte na to, že tady jsou specifická pravidla, která přijmete, nebo nepřijmete. A jsou to jen pravidla toho, co všechno je možné a co už ne. Pro mě tohle je zábava a nějak zjišťuji, že jsou mi Japonci svou podivnou mentalitou a smyslem pro humor docela blízko. Tohle je jako šílený pořad pro děti, jen v pořádně drsném a sem tam i hororovém hávu, ale pořád je to sranda.(5.9.2015)