poster

Tom et Lola

 • Francie

  Tom et Lola

Francie, 1990, 97 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • strougy
  **

  Nemám rád, když tvůrci přijdou s určitým nápadem (dvě zjevně vážně nemocné děti žijí odděleni od okolního světa v jakési plastové bublině), následně nastolí určitá pravidla příběhu (nesmí přijít do kontaktu s okolním, nesterilním světem, jinak by následovaly děsivé následky), a ta pak s klidem svévolně rozboří a přitom si nedají ani tu práci aspoň se sebemenším odůvodněním (děcka si běhají po městě či se cachtají v bazénku a pohoda, nic se neděje). Vizuálně to pak sice může být zajímavé, celé to ladění do chladných barev se mi tuze líbilo, mohu si v tom nacházet i určité potenciálně podnětné myšlenky, ale co s tím, když mě to způsobem odvyprávění irituje?(10.3.2015)

 • hygienik
  ****

  Tom a Lola sú súrodenci, ktorí majú veľmi zníženú imunitu. Preto musia žiť v umelohmotných sterilných bublinách na oddelení v nemocnici. Ich život spočíva v imitovaní nemocničného personálu a situácií odpozeraných z televízie. Pochopiteľne ich spája silné citové puto. Dobrodružstvo začína útekom z nemocnice... Francúzi tento námet spracovali zaujímavo z hľadiska originality dialógov a vizuálnej stránky. Celková atmosféra filmu je bizarná.(1.7.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace