Pohádky pana Donutila (TV pořad)

Rodinný

Česko, 2015, 10 min

• Tommassi3

Jakkoli nelze než souhlasit s tvrzeními, že Česká televize dávno již rezignujíc na kvalitu svých pořadů pouze poslušně s nataženou dlaní plní objednávky shůry a svým koncesionářům lebky hromadou zhovadilostí, tentokrát se očividně nechala většina hejterů - A že nás tu je v tý český kotlině !! - opít cancy a výkřiky do tmy z té druhé strany.. Agitka ?? Ale jděte !! Pohádky pana Donutila - Že je tak trošku prostitut, není nic nového.. - prostě jen platí za už z podstaty scénáře a Mikulkova knižního předobrazu za příšernou šmíru, jíž vlastně zachraňuje jen Donutilův přednes, bez ohledu na fakt, že filmařsky se jedná rovněž o naprostou zoufalost, jak jinak než z rekta Brněnského studia.. Ale ta xenofobní a závistivá hysterie mě osobně velmi znepokojuje..(5.9.2016)

• Crejdl

Jde o velice podprůměrné pohádky. Komentuji i když jsem neviděl všechny, ale ty co jsem viděl, mě o tom přesvědčily. Pan Donutil pouze předvedl to co je již každému jasné. Svědomí umělců je tvořeno hlavně a především penězi a nemůžeme od nich čekat morální podporu. Peníze jsou přeci až na prvním místě. Za pravdu a lásku se všichni posledních 25 let jen schovávají, mi Češi v pravdě ani lásce nežijeme. Zajímavé že politici pravdoláskařství prosazují již 25 let a morální krize národa (hlavně našich chlebodárců) se prohlubuje snad nejvíce v historii.(17.1.2016)

Naprosto neuvěřitelná hysterie ohledně průměrných pohádek.(12.1.2016)

Když někdo nazývá svého názorového oponenta "sluníčkářem" a "pravdoláskařem", tak je jasné, že hodnoty "pravda, láska, slunce" nevyznává. Tudíž vyznává hodnoty "lež, nenávist, tma". A jak je vidět na naprostém nepochopení Mikulkových pohádek, tmářští lžinenávistníci nemají (kromě jiných kvalit) ani smysl pro humor. Chudáci. Pět hvězdiček, pět sluníček a dvacet pozvaných uprchlíků k tomu. Pravda, láska, multikulti a Dominik Feri musí zvítězit nad nechápavými xenofoby.(11.1.2016)

• Big Bear

Chcete vědět jak to doopravdy bylo s Popelkou? Princ se jí toulal 5 let světem, střevíček zkoušel všelikým princeznám (a kdo ví co ještě) a Popelce zatím vyrostla noha do velikosti 42. Husy pást nechtěla a tak začala hrát tenis... ----- Opravdu chceme aby naše děti věděly jak to bylo doopravdy i u jiných pohádek? Opravdu chceme aby naše děti pohádku o Sněhurce znaly tak, že si vzala černocha? (toto rasistické označení je užito v samotné pohádce). Že jejich děti měly světle hnědou barvu? A takto je tam pohádek zprzněno mnohem více.... Začněme u autorů samotných. Za pohádkami stojí: Alois Mikulka, Oldřich Dudek a Ljuba Štíplová. Zejména jméno poslední dámy se leckomu ze čtyřicátníků vybaví spolu se jménem pana Jaroslava Němečka, protože se jedná o tvůrce legendárního podpultového časopisu Čtyřlístek. O to více to mrzí. Mám takovou teorii a zatím nemám potřebu ji měnit. Kdo něco umí, tvoří. Dělá nové věci, razí cestu poznání, umění, je zkrátka tím prvním a také jediným originálem. Kdo tento dar nemá, kopíruje nebo předělává. A to si myslím i o tomto autorském kolektivu. Prznit starou evropskou klasiku, to je za hranou. Co se týče pana Donutila, ten u mně skončil. Je to obyčejný prostitut. Složenky musíme platit každý, ale herec obzvláště by měl umět rozlišit jakou roli bude brát a jako nikoliv. Tohle by měl každý slušný herec odmítnout. Pan Svěrák to evidentně udělal. Donutil ten je holt z hlediska morálky o pár levelů níže... Kdyby mu dali přečíst, že Bruncvík souložil se lvem, klidně to s řádnou artikulací na obrazovku přečte. Nad tím vším by se celkem klidně dalo mávnout rukou a souhlasit s uživatelem Idaho, který pohádkám nasázel dokonce 5 * jenže si musíme krapet uvědomit v jaké době žijeme. Když jsem byl malý, viděl jsem lidi jiné barvy pleti, viděl jsem samozřejmě i tělesně postižené atd... Rodiče mi vše vysvětlili a nikdy jsem si tudíž nemyslel, že postižení jsou méněcenní nebo že lidé s jinou barvou pleti jsou horší, hloupější atd... Nepotřebovali jsme k tomu takovéto pohádky. Když se dospělý divák podívá dnes na Déčko, zděsí ho jak moc je multi kulti, jak moc se snaží těm nejmenším ukázat všechny ty menšiny a odlišné jedince, jak jim předkládá nenápadnou formou že vše je v pořádku, že takový je svět. Je to taková nějaká příprava asi na dobu, která má přijít. Evropa nám sem chce cpát hordy přivandrovalců, kteří si to doma neuměli udělat tak aby to fungovalo. Tvrdí se nám, že tady budou makat a budou ku prospěchu společnosti. Nevím... Ti co tohle řídí, potřebují aby lidi na tohle byli připraveni. Se staršími generacemi ožehlými válkou a dekádami komunismu nehnou. Lidi se naučili filtrovat lži od zrnek pravdy. A tak cílí na děti. Budoucnost naší země. A ČT poslušně spolupracuje. A dokonce za koncesionářské poplatky nás všech, kterým se toto nelíbí. Ne nechci aby mé děti znali pohádku o Popelce jako o tenistce. Ne nechci aby mé děti znaly Sněhurku tak, že se jí narodili kávové děti. Proto říkám tomuto pošahanému projektu důrazné - NE a dávám odpad! A mějte si mně klidně za xenofoba a nácka. - ODPAD(13.12.2018)