foto

Miroslav Donutil

  • nar. 7.2.1951 (66 let)
    Třebíč, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jeden z nejpopulárnějších českých herců současnosti, Miroslav Donutil, pochází z Třebíče, ale vyrůstal v Brně. Oba rodiče hráli ochotnické divadlo, sám Donutil za středoškolských studií účinkoval v amatérském divadelním souboru Debakl. Tyto první herecké zkušenosti spolu s nevalným prospěchem na jazykovém gymnáziu jej přinutily rezignovat na zamýšlené studium žurnalistiky a lesního inženýrství, načež nastoupil na brněnskou JAMU a v roce 1973 zde dokončil studium herectví. Již v době studií spolupracoval s brněnským divadlem Husa na provázku, kam po absolutoriu nastoupil do stálého angažmá, v němž setrval do roku 1990. Tato progresívní a dnes již legendární scéna umožnila Miroslavu Donutilovi vyzrát ve specifickou hereckou osobnost se schopností obsáhnout široký žánrový a charakterový rejstřík. Pod vedením významných režisérů (Petr Scherhaufer, Eva Tálská) pracoval na svém hereckém profilu a na „provázkovém" jevišti vytvořil okolo pěti desítek velkých rolí (Pohádka máje, Richard III., Bratři Karamazovi a především Balada pro banditu).

Poslední zmíněné představení dalo vzniknout stejnojmennému filmu BALADA PRO BANDITU (1978), který ve formě muzikálu na motivy příběhu Nikoly Šuhaje poskytl Donutilovi první a hned hlavní roli. Tomuto filmu se dnes nedostává takové pozornosti, jakou by si zasloužil, sám Donutil jej ale udržuje v obecném povědomí díky vyprávění četných historek. Vedle několika domácích ocenění si film přivezl také trofej z filmového festivalu v italském Avellinu. Slibný vstup Miroslava Donutila na filmové plátno zůstal však bez odezvy a v následujících letech se musel nadále spokojovat s nevelkými a nijak častými hereckými úkoly, zaznamenat jej můžeme například ve slavných POSTŘIŽINÁCH (1980), v malých rolích se uplatnil také ve filmech Juraje Herze (ČAROVNÉ DĚDICTVÍ, 1985). Více příležitosti mu začala poskytovat brněnská televize, kde účinkoval v inscenacích, dodnes jsou uváděny v televizních reprízách pohádky z 80. let s jeho účastí (ROZSUDKY SOUDCE OOKY, 1988).

Zásadním zlomem v životě Miroslava Donutila byl rok 1990. Jako herec sice slavného, ale stále jen mimopražského a nevelkého divadla dostal nabídku, která se neodmítá, a v roce 1990 byl angažován do Národního divadla, kde působil bezmála čtvrstoletí. Komplexy brněnského herce z naší první scény odboural Donutil záhy a na jevišti Národního divadla debutoval titulní rolí v představení Strýček Váňa. Po svém příchodu do Prahy začal být Donutil značně vytížen filmem a televizí, což zvláště v některých obdobích částečně omezovalo jeho jevištní práci, přesto v Národním divadle odehrál pětadvacet velkých rolí. Významnou položku ve výpisu jeho rolí tvoří shakespearovský repertoár (Jak se vám líbí, Sen noci svatojánské, Hamlet, Mnoho povyku pro nic, Večer tříkrálový), hrál ale i v dalších dílech klasických i moderních autorů (Pronásledování a umučení dr. Šaldy). V rámci angažmá v Národním divadle byla jeho poslední nastudovanou premiérou titulní role v Molièrově hře Don Juan z roku 2008. Divadelní herectví Miroslava Donutila reprezentuje ale především slavná Goldoniho komedie Sluha dvou pánů, kterou Národní divadlo uvádí přes dvacet let a počet repríz již dávno překonal rekord legendární Kočičí hry s Danou Medřickou.

Zatímco řada jiných herců trpěla počátkem devadesátých let nedostatkem příležitostí na jevišti i před kamerou, Miroslav Donutil jako neokoukaná tvář a přitom kvalitní herecká osobnost vstoupil po svém příchodu do Prahy ve velkém stylu i na filmové plátno. Jeho herectví z té doby zastupují především velké role omezených důstojníků v retrokomediích z vojenského prostředí TANKOVÝ PRAPOR (1991) a ČERNÍ BARONI (1992), spolu s dalšími brněnskými herci v čele s Bolkem Polívkou se pak objevil jako advokát v komedii DĚDICTVÍ ANEB KURVAHOŠIGUTNTAG (1992). Hodnotnější herecké příležitosti dostal jako kostelník v oceněném melodramatu FANY (1995) nebo v černé komedii PASTI, PASTI, PASTIČKY (1998), v níž mu jeho kreace vykastrovaného náměstka Dohnala vynesla Českého lva za mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Postavu důstojníka, i když v trochu odlišné poloze, zopakoval v divácky vděčném Hřebejkově filmu PELÍŠKY (1998). Opětovnou nominaci na Českého lva za výkon ve vedlejší roli mu vynesl film NUDA V BRNĚ (2002), zaujal také rolí faráře ve filmu ŽELARY (2003) nominovaném na Oscara.

Široké pole působnosti našel Miroslav Donutil také v televizi, kde od počátku devadesátých let hrál v řadě inscenací, pohádek i seriálů. Z jeho práce před televizní kamerou stojí za zmínku adaptace literárních nebo divadelních předloh (MISTR KAMPANUS, 1991; TŘI ALBERTI A SLEČNA MATYLDA, 1993; SPOLEČNICE, 2000; I VE SMRTI SAMI, 2003). Hrál také v několika seriálech, jediný větší úkol v tomto žánru však zůstal bez širší odezvy (HOTEL HERBICH, 1998). Česká televize mu pak poskytla i další velké příležitosti, například v cyklu příběhů 3 PLUS 1 S MIROSLAVEM DONUTILEM (2005).

Nedílnou součástí tvorby Miroslava Donutila jsou jeho one man show založené na humorných vyprávěních. Právě v této sféře dosáhl Donutil největší popularity a dokázal se prosadit jako vtipný vypravěč a glosátor s ironickým nadhledem a laskavým humorem. Historky ze studentských let, divadelních počátků i současnosti uváděl ve vlastních pořadech POŘÁD SE NĚCO DĚJE, FURT VE STŘEHU nebo PTEJTE SE MĚ, NA CO CHCETE, JÁ NA CO CHCI, ODPOVÍM. Přes prvoplánově humorné založení těchto představení je z Donutilova projevu cítit skromnost, pokora a úcta k lidem, kteří ovlivnili jeho život a v tomto směru do jisté míry navázal na Vladimíra Menšíka. Záznamy z jeho sólových vystoupení zaznamenala Česká televize a vyšly také na četných audionosičích, později i na DVD.

Kromě všech uvedených aktivit se Miroslav Donutil uplatňuje také v rozhlase a v roce 1997 získal cenu Prix Bohemia Radio na festivalu v Poděbradech. Profil jeho osobnosti doplňuje také práce pro dabing, jeho hlasem k divákům promlouvali například Kevin Costner nebo Gérard Depardieu. Můžeme jej slyšet také jako průvodce cestopisného pořadu NA CESTĚ, který uvádí Česká televize. Široká popularita Miroslava Donutila se promítla také do hlasování v divácké anketě Týtý, v níž v letech 1996 a 1997 dvakrát zvítězil jako nejoblíbenější herec. Na svém kontě má Miroslav Donutil již i několik vzpomínkových knih (Uprostřed běhu, 1996; Miroslav Donutil o sobě..., 2000; Šedesát uzlíků na provázku života, 2011).

V současné době je Miroslav Donutil umělcem na volné noze; z Národního divadla odešel na podzim 2013 po eskapádách s výměnami divadelních ředitelů s politickým pozadím. Donutilova výpověď se odehrála za značného zájmu médií a herec tehdy poskytl několik rozhovorů. V Národním divadle nicméně dodnes vystupuje jako host v již zmíněné hře Sluha dvou pánů. Na divadelní jeviště se mimo jiné vrátil do Brna, kde hrál opět v Huse na provázku ve hře Amadeus hudebního skladatele Salieriho (Salieriho soka Mozarta zde ztvárnil jeho syn Martin Donutil). Před filmovou kamerou si Miroslav Donutil po mnoha letech zopakoval postavu advokáta Ulricha v komedii DĚDICTVÍ ANEB KURVA SE NEŘÍKÁ (2014). V televizi si popularitu udržuje díky titulní roli v seriálu DOKTOR MARTIN (2015) nebo rolí šéfa kriminálky v seriálu LABYRINT (2015).

Miroslav Donutil je od roku 1977 ženatý, manželka Zuzana je spolumajitelkou kavárny Platýz na Národní třídě v Praze. Mají spolu dva syny, Tomáše a Martina. Mladší syn Martin (*1991) vystudoval konzervatoř a uplatňuje se jako herec v divadle, filmu i televizi.

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Filmy

2018 Den štěstí
Můj strýček Archimedes (TV film)
Rašín (TV film)
2015 Cesta do Říma
2014 Dědictví aneb Kurva se neříká
Krok do tmy
10 pravidel jak sbalit holku
2013 Co v detektivce nebylo (TV film)
2010 Dešťová víla
Román pro muže
Sluha dvou pánů (divadelní záznam)
2009 Hrubeš a Mareš Reloaded
2008 Devatenáct klavírů (TV film)
2007 Muž a stín (TV film)
2006 Naši furianti (divadelní záznam)
2005 Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště
Jako kočka a pes (TV film)
Leasing (TV film)
Sám doma IV. (TV film)
Zlá minuta (TV film)
2004 Don Juán (TV film)
I ve smrti sami (TV film)
Nadměrné maličkosti: Nehoda (TV film)
Nadměrné maličkosti: Podfuk (TV film)
Náhodička (TV film)
Román pro ženy
Víkend (TV film)
2003 Bankrotáři (TV film)
Nuda v Brně
Želary
2002 Borůvkový vrch (TV film)
Útěk do Budína
2000 Český Robinson (TV film)
Sluha dvou pánů (divadelní záznam)
Společnice (TV film)
1999 Pelíšky
1998 Legenda Emöke (TV film)
Pasti, pasti, pastičky
1997 Dobrá zpráva (TV film)
Trampoty pana Humbla (TV film)
Záhadná paní Savageová (TV film)
1996 Dědo, čaruj (TV film)
Eine kleine Jazzmusik (TV film)
Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (TV film)
Lea
1995 Co Hedvika neřekla (TV film)
Fany
Nevinný (TV film)
Valčík na uvítanou (TV film)
1994 Houpací křeslo (TV film)
Klára a dva páni (TV film)
Pevnost
Políček č. 111 (TV film)
Róza, strážné strašidlo (TV film)
Tři Alberti a slečna Matylda (TV film)
1993 Hotýlek v srdci Evropy
Mistr Kampanus (TV film)
Podivné jméno pro psa (studentský film)
1992 Černí baroni
Dědictví aneb Kurvahošigutntág
Ecce Constantia (TV film)
Erasmovy velké arkány (TV film)
Kocourkov (TV film)
O princi, který měl o kolečko víc (TV film)
President a anděl (TV film)
Valle di pietra, La
1991 Tankový prapor
1990 Chybná diagnóza (TV film)
Jen o rodinných záležitostech
Keď hviezdy boli červené
Koncert V... (divadelní záznam)
Takový je film
1988 Čas žhavých kamenů (TV film)
Iba deň
O komtesce a zbojníkovi (TV film)
Rozsudky soudce Ooky (TV film)
1987 Drátenická pohádka (TV film)
Figurky ze šmantů
Outsider
Správná trefa
Vražda v zastoupení (TV film)
1986 O buchtách a milování (TV film)
Přezůvky štěstí
Případ žárlivého muže (TV film)
1985 Čarovné dědictví
Šahrazád (TV film)
Výměna (TV film)
Zastihla mě noc
1984 Brigáda (TV film)
Skřivánek a sova (TV film)
Vrah (TV film)
1983 O chytrém šachovi (TV film)
Radostné události (TV film)
Slivovice (TV film)
Straka v hrsti
1982 Archimédův bod (TV film)
Náledí (TV film)
Neviditelné nebezpečí (TV film)
Sazička pro štěstí (TV film)
Šťastný domov (TV film)
1981 Svatba (divadelní záznam)
1980 Commedia del arte (divadelní záznam)
Postřižiny
Zlatá panna (TV film)
1979 O podivném draku na Kamenné Hůrce (TV film)
Opustíš-li mne... (TV film)
1978 Balada pro banditu
Búrajú starú pec (TV film)
Čistá řeka
Exponát smrti (TV film)
Tonička z královské chalupy (TV film)
1977 Případ hodného vedoucího (TV film)
1975 Potulné pohádkové divadlo (TV film)
Tango (TV film)
1974 Potulné pohádkové divadlo (TV film)
1973 Klec (TV film)
1972 Venca (TV film)

TV seriály

2017 Dáma a Král (TV seriál)
Vražedné známosti (S01E08)
Smrt v jezerní kotlině (S01E07)
Krvavá svatba (S01E06)
další epizody (7)
Kapitán Exner (TV seriál)
Bláznova smrt - 2. část (E12)
Bláznova smrt - 1. část (E11)
Labyrint (TV seriál)
Epizoda 7 (S02E07)
Epizoda 6 (S02E06)
Epizoda 5 (S02E05)
další epizody (7)
2016 Doktor Martin (TV seriál)
Doktorka Diana (S02E16)
Porod (S02E15)
Jako kočka (S02E14)
další epizody (16)
2015 Doktor Martin (TV seriál)
Konec doktorů v Beskydech (S01E16)
Ohrožený druh (S01E15)
Erotománie (S01E14)
další epizody (16)
Labyrint (TV seriál)
Epizoda 7 (S01E07)
Epizoda 6 (S01E06)
Epizoda 5 (S01E05)
další epizody (7)
Znamení koně (TV seriál)
Nový úsvit (S02E03)
Finta (S02E02)
Blue Mystery (S02E01)
2013 České století (TV seriál)
Veliké bourání (1918) (E01)
2010 Kriminálka Staré Město (TV seriál)
2007 Četnické humoresky (TV seriál)
Epilog (S03E13)
Pojistka (S03E10)
Tizian (S03E08)
další epizody (8)
2004 Josef a Ly (TV seriál)
Mikuláš (E05)
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
2003 Útěk do Budína (TV seriál)
Epizoda 5 (E05)
2000 Broučkova rodina (TV seriál)
Případy detektivní kanceláře Ostrozrak (TV seriál)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 5 (E05)
1999 Hotel Herbich (TV seriál)
1998 Broučci: Dobrodružství na pasece (TV seriál)
Motel Anathema (TV seriál)
1996 Draculův švagr (TV seriál)
1995 Dva ve fraku (TV seriál)
Tučňáci jsou ptáci (E07)
Tučňáci - reklamní ptáci (E06)
Tučňáci na háčku (E05)
další epizody (7)
1994 Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál)
Abychom zdrávi byli (E05)
Vlakem na Vídeň (E04)
1992 Dlouhá cesta Lukáše B. (TV seriál)
Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál)
Zázraky u rabína (E01)
1990 Heřmánci (TV seriál)
Martina (E05)
Největší z Pierotů (TV seriál)
1988 Rodáci (TV seriál)

Dokumentární

2017 Hej mistře basů (koncert) - mod.
Husa na provázku (TV seriál)
Král železa a smíchu Franta Kocourek (TV film)
Na cestě po Abú Dhabí (TV film) - vyp.
Na cestě po Ardenách (TV film) - vyp.
Na cestě po argentinské Saltě (TV film) - vyp.
Na cestě po Arles (TV film) - vyp.
Na cestě po chorvatském ostrově Lošinj (TV film) - vyp.
Na cestě po indickém Paňdžábu (TV film) - vyp.
Na cestě po jezeře Nikaragua (TV film) - vyp.
Na cestě po jihoafrickém Gautengu (TV film) - vyp.
Na cestě po jihu Argentiny (TV film) - vyp.
Na cestě po jižní Namibii (TV film) - vyp.
Na cestě po karibském pobřeží Mexika (TV film) - vyp.
Na cestě po Kodani (TV film) - vyp.
Na cestě po kyrgyzském Issyk-kulu (TV film) - vyp.
Na cestě po Louisianě (TV film) - vyp.
Na cestě po Lucernském jezeře (TV film) - vyp.
Na cestě po Luzonu (TV film) - vyp.
Na cestě po Manchesteru a Liverpoolu (TV film) - vyp.
Na cestě po Manile a okolí (TV film) - vyp.
Na cestě po New Orleansu (TV film) - vyp.
Na cestě po nikaragujském Leonu (TV film) - vyp.
Na cestě po ostrově Unguja (TV film)
Na cestě po poloostrově Izu (TV film) - vyp.
Na cestě po rumunské Moldávii (TV film) - vyp.
Na cestě po Severním Irsku (TV film) - vyp.
Na cestě po severozápadním Lomboku (TV film) - vyp.
Na cestě po Sofii a Vitoše (TV film) - vyp.
Na cestě po Somersetu (TV film) - vyp.
Na cestě po středním Uzbekistánu (TV film) - vyp.
Na cestě po Tenerife (TV film) - vyp.
Na cestě po Valle d’Aosta (TV film) - vyp.
Na cestě po východě Burgundska (TV film) - vyp.
Na cestě po západním Grónsku (TV film) - vyp.
Vůně Athén s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
2016 Na cestě po Aljašce (TV film) - vyp.
Na cestě po Alžíru (TV film) - vyp.
Na cestě po Bogotě (TV film) - vyp.
Na cestě po Edinburghu (TV film) - vyp.
Na cestě po emirátském Ras AL-Khaimh (TV film) - vyp.
Na cestě po Hesensku (TV film) - vyp.
Na cestě po jihoafrické Mpumalanze (TV film) - vyp.
Na cestě po jihu Litvy (TV film) - vyp.
Na cestě po Kalymnosu (TV film) - vyp.
Na cestě po kambodžském Sihanoukville (TV film) - vyp.
Na cestě po Kjúšú (TV film) - vyp.
Na cestě po Kosovu (TV film) - vyp.
Na cestě po kostarickém pobřeží (TV film) - vyp.
Na cestě po kostarickém Puerto Vieju (TV film) - vyp.
Na cestě po La Rioja (TV film) - vyp.
Na cestě po marockém Atlasu (TV film) - vyp.
Na cestě po myanmarském Inle (TV film) - vyp.
Na cestě po myanmarském Loikaw (TV film) - vyp.
Na cestě po ostrově Palawan (TV film) - vyp.
Na cestě po saském Harzu (TV film) - vyp.
Na cestě po Savojských Alpách (TV film) - vyp.
Na cestě po severní Kolumbii (TV film) - vyp.
Na cestě po severu Estonska (TV film) - vyp.
Na cestě po střední Dalmácii (TV film)
Na cestě po středním Chile (TV film) - vyp.
Na cestě po Tokiu (TV film) - vyp.
Na cestě po Velikonočním ostrově (TV film) - vyp.
Na cestě po Yukonu (TV film) - vyp.
Na cestě po Západních Flandrech (TV film) - vyp.
Na cestě po západním Bělorusku (TV film) - vyp.
Na cestě po západním Kapsku (TV film) - vyp.
Na cestě po Ženevském jezeře (TV film) - vyp.
Tajemství Miroslava Donutila (TV film)
Vůně krétské kuchyně s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
2015 Film o seriálu: Doktor Martin (TV film)
Na cestě po Apulii (TV film)
Na cestě po Asiru (TV film) - vyp.
Na cestě po Bernských Alpách (TV film) - vyp.
Na cestě po bolivijské Soratě (TV film) - vyp.
Na cestě po Cordillera Real (TV film) - vyp.
Na cestě po ekvádorském Manabí (TV film) - vyp.
Na cestě po Chulumani (TV film) - vyp.
Na cestě po indickém Himálaji (TV film) - vyp.
Na cestě po italské Basilicatě (TV film) - vyp.
Na cestě po jižní Makedonii (TV film)
Na cestě po jižním Hejazu (TV film) - vyp.
Na cestě po kambodžském Angkoru (TV film) - vyp.
Na cestě po Kastilii a Leónu (TV film) - vyp.
Na cestě po Kuala Lumpur (TV film)
Na cestě po Kutchi (TV film)
Na cestě po Languedocu (TV film) - vyp.
Na cestě po laoském Luang Prabangu (TV film) - vyp.
Na cestě po Mustangu (TV film)
Na cestě po Penangu (TV film) - vyp.
Na cestě po Phuketu (TV film)
Na cestě po pobřeží Bulharska (TV film) - vyp.
Na cestě po Rajastánu (TV film)
Na cestě po Rujáně (TV film) - vyp.
Na cestě po severní Albánii (TV film) - herec, vyp.
Na cestě po severní Dalmácii (TV film) - vyp.
Na cestě po severní Nigérii (TV film) - vyp.
Na cestě po středním Ekvádoru (TV film) - vyp.
Na cestě po střední Nigérii (TV film) - vyp.
Na cestě po Vídni (TV film) - vyp.
Na cestě po východní Anglii (TV film) - vyp.
Na cestě po východních Pyrenejích (TV film) - vyp.
Tajemství Pavla Zedníčka (TV film)
2014 Na cestě po Antsirananě (TV film)
Na cestě po Bavorsku (TV film)
Na cestě po Calvadosu (TV film) - vyp.
Na cestě po Cornwallu (TV film)
Na cestě po deltě Mekongu (TV film) - vyp.
Na cestě po Guadeloupu (TV film)
Na cestě po Chanchamayu (TV film)
Na cestě po Chiapasu (TV film)
Na cestě po Chicagu (TV film)
Na cestě po jižní Albánii (TV film)
Na cestě po Julských Alpách (TV film)
Na cestě po Kanchanaburi (TV film)
Na cestě po Mandalaji (TV film) - vyp.
Na cestě po Manggaraji (TV film)
Na cestě po Martiniku (TV film) - vyp.
Na cestě po Murcii (TV film)
Na cestě po Ohridu (TV film)
Na cestě po ostrově Skye (TV film)
Na cestě po Pays de la Loire (TV film) - vyp.
Na cestě po Rangúnu (TV film)
Na cestě po Rattanakiri (TV film)
Na cestě po Rio Pichis (TV film)
Na cestě po Rwandě (TV film)
Na cestě po severní Ugandě (TV film)
Na cestě po Šalomounových ostrovech (TV film)
Na cestě po Šumadiji (TV film)
Na cestě po Tarmě (TV film)
Na cestě po údolí Káthmándú (TV film)
Na cestě po Údolí růží (TV film)
Na cestě po Vanuatu (TV film) - vyp.
Na cestě po východní Jávě (TV film) - vyp.
Na cestě po Yucatánu (TV film) - vyp.
Na cestě po západní Ugandě (TV film) - vyp.
Naše krev je Sparta (TV film)
2013 Absolventský ročník 2013 (TV film)
Na cestě po amazonském trojmezí (TV film)
Na cestě po Bora Bora (TV film) - vyp.
Na cestě po Bukovině (TV film)
Na cestě po Colónu (TV film)
Na cestě po Dariénu (TV film)
Na cestě po Elbě (TV film)
Na cestě po Helu (TV film)
Na cestě po Ho Či Minově Městě (TV film)
Na cestě po Huelvě (TV film)
Na cestě po Jižní Dobrudže (TV film) - vyp.
Na cestě po jižním Finsku (TV film)
Na cestě po Kjótu (TV film)
Na cestě po Lesothu (TV film)
Na cestě po Madangu (TV film)
Na cestě po Madridu (TV film)
Na cestě po Mongolském Altaji (TV film)
Na cestě po ostrově Moorea (TV film)
Na cestě po Ouro Pretu (TV film)
Na cestě po Panamě (TV film)
Na cestě po Pantellerii (TV film)
Na cestě po Podravsku (TV film)
Na cestě po polských Krkonoších (TV film)
Na cestě po Quang Namu (TV film)
Na cestě po Rio de Janeiru (TV film) - vyp.
Na cestě po Roatánu (TV film) - vyp.
Na cestě po Severním Yorkshiru (TV film)
Na cestě po severozápadě Mongolska (TV film)
Na cestě po severu Makedonie (TV film)
Na cestě po Středních Visayasech (TV film)
Na cestě po Svazijsku (TV film) - vyp.
Na cestě po Tahiti (TV film)
Na cestě po Valencii (TV film) - vyp.
Na cestě po Vanu (TV film)
Na cestě po východní Krétě (TV film)
Na cestě po Wellingtonu (TV film)
Na cestě po západní Namibii (TV film) - vyp.
Na cestě po Zlatiboru (TV film)
2012 Legendy: Tajemství Radoslava Brzobohatého (TV film)
Na cestě po Amerických Panenských ostrovech (TV film) - vyp.
Na cestě po Atacamě (TV film)
Na cestě po Beskydech (TV film) - vyp.
Na cestě po Doněcké oblasti (TV film)
Na cestě po Imbabuře (TV film)
Na cestě po Iquitu (TV film)
Na cestě po Izmiru (TV film)
Na cestě po Jayapuře a Biaku (TV film)
Na cestě po Jindřichohradecku (TV film) - vyp.
Na cestě po Jižní Austrálii (TV film) - vyp.
Na cestě po jižním Togu (TV film) - vyp.
Na cestě po Kalmycku (TV film)
Na cestě po Kanagawě (TV film)
Na cestě po Leticii (TV film)
Na cestě po londýnském East Endu (TV film)
Na cestě po Máchově kraji (TV film) - vyp.
Na cestě po Maramureši (TV film) - vyp.
Na cestě po Merojském ostrově (TV film) - vyp.
Na cestě po Mexiku (TV film) - vyp.
Na cestě po mysu Komorin (TV film)
Na cestě po Oaxace (TV film)
Na cestě po Ostravsku (TV film) - vyp.
Na cestě po Plzeňské pahorkatině (TV film) - vyp.
Na cestě po Podhorácku (TV film) - vyp.
Na cestě po Puertu Escondidu (TV film)
Na cestě po Quitu (TV film)
Na cestě po Rostovské oblasti (TV film)
Na cestě po severním Luzonu (TV film)
Na cestě po soutoku Bílého a Modrého Nilu (TV film) - vyp.
Na cestě po Surinu (TV film)
Na cestě po Tasmánii (TV film) - vyp.
Na cestě po Trentinu (TV film)
Na cestě po údolí Baliem (TV film)
Na cestě po údolí řeky Douro (TV film) - vyp.
Na cestě po Viktorii (TV film) - vyp.
Na cestě po Vitorazsku (TV film) - vyp.
Na cestě po Vranovsku (TV film)
Na cestě po Wallisu (TV film)
Na cestě po západní Kambodži (TV film) - vyp.
Na cestě po Železných horách (TV film)
2011 Na cestě po Bangkoku (TV film) - vyp.
Na cestě po Barceloně (TV film) - vyp.
Na cestě po Boskovicku (TV film)
Na cestě po Brooklynu (TV film)
Na cestě po Broumovsku (TV film)
Na cestě po Bugandě (TV film)
Na cestě po Dolní Aragonii (TV film)
Na cestě po Fesu (TV film)
Na cestě po Graubündenu (TV film)
Na cestě po Guantánamu (TV film)
Na cestě po Hararsku (TV film)
Na cestě po Horní Lužici (TV film) - vyp.
Na cestě po jižní Jamajce (TV film) - vyp.
Na cestě po jižní Keni (TV film) - vyp.
Na cestě po jižním Isánu (TV film)
Na cestě po jižním Moldavsku (TV film)
Na cestě po Kachetii (TV film)
Na cestě po Kajmanských ostrovech (TV film) - vyp.
Na cestě po Kalužské oblasti (TV film)
Na cestě po Kérale (TV film)
Na cestě po Kopaoniku (TV film)
Na cestě po Korsice (TV film)
Na cestě po Kuvajtu (TV film) - vyp.
Na cestě po Kyjevu (TV film)
Na cestě po Leinsteru (TV film)
Na cestě po Liparských ostrovech (TV film)
Na cestě po Lipensku (TV film)
Na cestě po Mallorce (TV film)
Na cestě po Manhattanu (TV film) - vyp.
Na cestě po Matabelsku (TV film)
Na cestě po Mladoboleslavsku (TV film)
Na cestě po Orlických horách (TV film)
Na cestě po Oromsku (TV film)
Na cestě po Pardubicku (TV film)
Na cestě po Podkarpatské Rusi (TV film)
Na cestě po Sanfranciském zálivu (TV film)
Na cestě po severní Jamajce (TV film)
Na cestě po severním Isánu (TV film) - vyp.
Na cestě po severním Veracruzu (TV film)
Na cestě po severu Izraele (TV film)
Na cestě po Sicílii (TV film) - vyp.
Na cestě po Solnohradsku (TV film) - vyp.
Na cestě po středním Zimbabwe (TV film)
Na cestě po Svanetii (TV film)
Na cestě po Telčsku (TV film)
Na cestě po Teruelu (TV film) - vyp.
Na cestě po Tonkinu (TV film) - vyp.
Na cestě po ukrajinských Karpatech (TV film)
Na cestě po Váránasí (TV film)
Na cestě po Vesterálech (TV film)
Na cestě po Vrátné dolině (TV film)
Na cestě po západním Götalandu (TV film)
Na cestě po Zbirožsku (TV film)
Na cestě po Znojemsku (TV film)
Sluha jako fenomén
2010 Komici na jedničku (TV seriál)
Na cestě po Almaty (TV film)
Na cestě po Aucklandu (TV film) - vyp.
Na cestě po Bamjánu (TV film)
Na cestě po Bay of Plenty (TV film) - vyp.
Na cestě po Benátkách (TV film) - vyp.
Na cestě po Berlíně (TV film)
Na cestě po Bretani (TV film) - vyp.
Na cestě po Budapešti (TV film)
Na cestě po Ceutě a Melille (TV film) - vyp.
Na cestě po České Kanadě (TV film)
Na cestě po Dubaji (TV film)
Na cestě po Gran Asunciónu (TV film)
Na cestě po Gran Canarii (TV film)
Na cestě po Guelmimu (TV film)
Na cestě po hanáckém Slovácku (TV film)
Na cestě po Holandsku (TV film) - vyp.
Na cestě po Chacu (TV film) - vyp.
Na cestě po Champagni (TV film) - vyp.
Na cestě po jižní Arménii (TV film)
Na cestě po Jižním Kivu (TV film)
Na cestě po Karlovarském kraji (TV film)
Na cestě po Lanzarote (TV film) - vyp.
Na cestě po Manu (TV film) - vyp.
Na cestě po Marrákeši (TV film) - vyp.
Na cestě po Mazurských jezerech (TV film) - vyp.
Na cestě po Nigde (TV film) - vyp.
Na cestě po Oněžském jezeře (TV film)
Na cestě po Pandžšíru (TV film)
Na cestě po Panonii (TV film)
Na cestě po Pinaru del Río (TV film)
Na cestě po Queenslandu (TV film) - vyp.
Na cestě po ruské Karélii (TV film)
Na cestě po Říčansku (TV film)
Na cestě po Santiagu de Cuba (TV film) - vyp.
Na cestě po Sedmiříčí (TV film) - vyp.
Na cestě po Seychelských ostrovech (TV film) - vyp.
Na cestě po Shetlandských ostrovech (TV film)
Na cestě po Strážnicku (TV film)
Na cestě po střední Číně (TV film) - vyp.
Na cestě po Surat Thani (TV film)
Na cestě po Šariši (TV film)
Na cestě po Transylvánii (TV film)
Na cestě po Třeboňsku (TV film)
Na cestě po Vojvodině (TV film) - vyp.
Na cestě po západní Krétě (TV film) - vyp.
2009 Na cestě po Atlantidě (TV film)
Na cestě po Britských Panenských ostrovech (TV film) - vyp.
Na cestě po Córdobě (TV film)
Na cestě po dunajské deltě (TV film)
Na cestě po El Quiché (TV film)
Na cestě po Falcónu (TV film)
Na cestě po Gorolsku (TV film)
Na cestě po Havaně (TV film)
Na cestě po Islandu (TV film) - vyp.
Na cestě po jihu Černé Hory (TV film)
Na cestě po Jizerských horách (TV film)
Na cestě po jižním Laosu (TV film)
Na cestě po jižní Zambii (TV film)
Na cestě po Kantábrii (TV film) - vyp.
Na cestě po Kopanicích (TV film)
Na cestě po Krkonoších (TV film)
Na cestě po Kurzemsku (TV film) - vyp.
Na cestě po maďarské pusztě (TV film)
Na cestě po Malawi (TV film)
Na cestě po Matanzas (TV film)
Na cestě po Mendoze (TV film) - vyp.
Na cestě po Pálavě (TV film)
Na cestě po Piemontu (TV film)
Na cestě po Réunionu (TV film)
Na cestě po Reykjavíku (TV film)
Na cestě po Sabu (TV film)
Na cestě po severu Černé Hory (TV film)
Na cestě po střední Barmě (TV film)
Na cestě po středním Fidži (TV film)
Na cestě po středozápadě Srí Lanky (TV film)
Na cestě po Sumbě (TV film)
Na cestě po Viti Levu (TV film) - vyp.
Na cestě po východní Srí Lance (TV film)
2008 Film o filmu Děšťová víla (TV film)
Na cestě po Addu (TV film) - vyp.
Na cestě po Albertě (TV film) - vyp.
Na cestě po Antigue (TV film)
Na cestě po Atitlánu (TV film)
Na cestě po Ázerbájdžánu (TV film)
Na cestě po Barbudě (TV film)
Na cestě po Burkině Faso (TV film)
Na cestě po Českém středohoří (TV film)
Na cestě po Gambii (TV film)
Na cestě po Gobi (TV film)
Na cestě po Golanských výšinách (TV film) - vyp.
Na cestě po Chodsku (TV film)
Na cestě po Jeseníkách (TV film)
Na cestě po jižním Jordánsku (TV film)
Na cestě po Jižním Tyrolsku (TV film)
Na cestě po Kokořínsku (TV film)
Na cestě po Kostarice (TV film)
Na cestě po Krušných horách (TV film)
Na cestě po Lašsku (TV film)
Na cestě po Lednicku a Valticku (TV film)
Na cestě po Litvě (TV film)
Na cestě po Lombardii (TV film)
Na cestě po Maltě (TV film)
Na cestě po Mauriciu (TV film) - vyp.
Na cestě po Moldavsku (TV film)
Na cestě po Mostecku (TV film)
Na cestě po Nairobi (TV film) - vyp.
Na cestě po Novém Skotsku (TV film) - vyp.
Na cestě po Ontariu (TV film) - vyp.
Na cestě po Orknejích (TV film)
Na cestě po Pembě (TV film) - vyp.
Na cestě po Porýní-Falcku (TV film)
Na cestě po Québeku (TV film)
Na cestě po Římě (TV film) - vyp.
Na cestě po Sacatepéquezu (TV film)
Na cestě po Senegalu (TV film)
Na cestě po severním Altiplanu (TV film) - vyp.
Na cestě po severním Laosu (TV film)
Na cestě po severním pólu (TV film)
Na cestě po Skotské vysočině (TV film) - vyp.
Na cestě po srdci Nového Jižního Walesu (TV film)
Na cestě po Sydney (TV film)
Na cestě po Švýcarských Alpách (TV film)
Na cestě po Texasu (TV film) - vyp.
Na cestě po Ulánbátaru (TV film)
Na cestě po Walesu (TV film) - vyp.
Na cestě po Zanzibaru (TV film)
Na cestě po Zulii (TV film)
Po stopách hvězd (TV seriál)
Ve dvou se to lépe táhne (TV film)
2007 Na cestě po Algarve (TV film) - vyp.
Na cestě po Alorském souostroví (TV film)
Na cestě po Alsasku (TV film) - vyp.
Na cestě po Andalusii (TV film)
Na cestě po Azorských ostrovech (TV film)
Na cestě po Bajkalu (TV film)
Na cestě po Belize (TV film) - vyp.
Na cestě po Brabantsku (TV film) - vyp.
Na cestě po Českém ráji (TV film)
Na cestě po Českém Švýcarsku (TV film)
Na cestě po Dolňácku a Horňácku (TV film)
Na cestě po Estonsku (TV film)
Na cestě po Gabeskem zálivě (TV film)
Na cestě po Galicii (TV film) - vyp.
Na cestě po Gibraltaru (TV film)
Na cestě po Goa (TV film)
Na cestě po Hané (TV film)
Na cestě po Chalkidiki (TV film)
Na cestě po Istanbulu (TV film)
Na cestě po Jeruzalémě (TV film)
Na cestě po jezeře Titicaca (TV film)
Na cestě po jižním Altiplanu (TV film) - vyp.
Na cestě po jižním Izraeli (TV film)
Na cestě po Kapverdských ostrovech (TV film) - vyp.
Na cestě po Krakově (TV film)
Na cestě po Krymu (TV film)
Na cestě po Kysuce (TV film)
Na cestě po Lamaleře (TV film) - vyp.
Na cestě po Lisabonu (TV film)
Na cestě po Los Yungas (TV film)
Na cestě po malijském Sahelu (TV film)
Na cestě po Malých Antilách (TV film) - vyp.
Na cestě po Mosambiku (TV film)
Na cestě po Oděse (TV film)
Na cestě po Petrohradě (TV film)
Na cestě po Písecku (TV film)
Na cestě po Plzeňsku (TV film)
Na cestě po Provence (TV film) - vyp.
Na cestě po Srí Lance (TV film) - vyp.
Na cestě po středním Mali (TV film)
Na cestě po Šumavě (TV film)
Na cestě po Thrákii (TV film)
Na cestě po Tokaji a Egeru (TV film)
Na cestě po Tunisku (TV film)
Na cestě po Valašsku (TV film)
Na cestě po východním pobřeží Jihoafrické republiky (TV film)
2006 Na cestě (TV seriál)
Na cestě po Acapulcu (TV film) - vyp.
Na cestě po Albánii (TV film) - vyp.
Na cestě po Bahrajnu (TV film) - vyp.
Na cestě po Bali (TV film) - vyp.
Na cestě po Banátu (TV film) - vyp.
Na cestě po Bombaji (TV film) - vyp.
Na cestě po Buenos Aires (TV film) - vyp.
Na cestě po Dominikánské republice (TV film) - vyp.
Na cestě po Filipínách (TV film) - vyp.
Na cestě po Floridě (TV film) - vyp.
Na cestě po Jemenu (TV film)
Na cestě po Jersey (TV film) - vyp.
Na cestě po jižní Číně (TV film) - vyp.
Na cestě po Kambodži (TV film)
Na cestě po Kypru (TV film) - vyp.
Na cestě po Ladakhu (TV film) - vyp.
Na cestě po Laponsku (TV film) - vyp.
Na cestě po Madagaskaru (TV film) - vyp.
Na cestě po Madeiře (TV film) - vyp.
Na cestě po Malajsii (TV film) - vyp.
Na cestě po norských fjordech (TV film) - vyp.
Na cestě po Ománu (TV film) - vyp.
Na cestě po Patagonii (TV film) - vyp.
Na cestě po Peru (TV film) - vyp.
Na cestě po Sardinii (TV film)
Na cestě po Seattlu (TV film) - vyp.
Na cestě po severním Vietnamu (TV film) - vyp.
Na cestě po severní Namibii (TV film) - vyp.
Na cestě po severozápadu Jihoafrické republiky (TV film)
Na cestě po severu Etiopie (TV film) - vyp.
Na cestě po Střední Jávě (TV film) - vyp.
Na cestě po Šanghaji (TV film) - vyp.
Na cestě po Thajsku (TV film) - vyp.
Na cestě po Tchaj-wanu (TV film) - vyp.
Na cestě po Západním Bengálsku (TV film) - vyp.
2004 Bulat Okudžava - Věčná píseň (TV film)
2002 Hvězdy na Vltavě (koncert)
2001 Předčasná úmrtí (TV seriál)
Předčasná úmrtí: Proměny povahy tragického hrdiny (TV film)
1998 Milý příteli Martinů (TV film)
Vánoční koncert Karla Gotta (koncert)

TV pořady

2016 Černá hvězda aneb 60 let vysílání z Ostravy (TV pořad)
Český lev 2015 (TV pořad)
Zlaté časy (TV pořad)
2015 Český lev 2014 (TV pořad)
Pohádky pana Donutila (TV pořad)
Tajemství rodu II. (TV pořad)
2014 DVTV (TV pořad)
2013 Česká Miss 2013 (TV pořad)
Galashow 60 (TV pořad)
Sejdeme se na Cibulce (TV pořad)
Televizní legendy (TV pořad)
55 minut s Miroslavem Donutilem (TV pořad)
60 pečetí (TV pořad)
2012 Nikto nie je dokonalý (TV pořad)
Sazka Fotbalista roku 2011 (TV pořad)
Tajemství rodu (TV pořad)
Zrcadlo tvého života (TV pořad)
Živě na jedničce (TV pořad)
Život je krásný, RARÍÍÍJÁÁÁ (TV pořad)
2011 Barrandovský videostop (TV pořad)
Legendární historky (TV pořad)
Souboj seriálů... vy rozhodnete! (TV pořad)
Trumfy Miroslava Donutila (TV pořad)
Všechno nejlepší (TV pořad)
2010 Adela show (TV pořad)
Bavíme se s imitátory (TV pořad) - a.z.
Deset zastavení s mistry zábavy (TV pořad)
Gustav Brom Big Band (TV pořad)
Lidovky mého srdce (TV pořad)
Show Jana Krause (TV pořad)
Tentokrát se budu smát já (TV pořad) - a.z.
TOP STAR Extra (TV pořad)
Zas je tady silvestr (TV pořad) - a.z.
2009 Zázraky přírody (TV pořad)
2008 Hvězdný reportér (TV pořad)
Nezapomenutelné scénky (TV pořad) - a.z.
Televizní úsměvy (TV pořad)
TOP STAR magazín (TV pořad)
2007 Cestou necestou s Miroslavem Donutilem (TV pořad)
Český lev 2006 (TV pořad)
Silvestr s četníky (TV pořad)
Takí sme boli (TV pořad)
To byl ? (TV pořad)
TýTý 2006 (TV pořad)
2006 Český lev 2005 (TV pořad)
Hitparáda televizní zábavy (TV pořad)
2005 TýTý 2004 (TV pořad)
Veselé vánoční (pří)hody (TV pořad)
Všechnopárty (TV pořad)
2003 Silvestrovská Manéž Bolka Polívky (TV pořad)
Vyhlášení ankety TýTý Týdeníku Televize o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2002 (TV pořad)
2002 Já a moji synové... (TV pořad)
Jak na to... (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2001 (TV pořad)
2001 Herecký poločas Miroslava Donutila aneb Ještě pořád se něco děje... (TV pořad)
Kocourkova dvanáctka (TV pořad)
Na kus řeči (TV pořad)
Uprostřed běhu (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2000 (TV pořad)
2000 Krásný ztráty (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1999 (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
Miroslav Donutil na Žofíně (TV pořad)
Věšák (TV pořad)
Zlatý oříšek 1999 (TV pořad)
1998 Aj múdry schybí (TV pořad)
Miroslav Donutil v Baráčnické rychtě (TV pořad)
Nádherná léta na Provázku (TV pořad)
Nikdo není dokonalý (TV pořad)
1997 Bakaláři 1997 (TV pořad)
Bolkoviny (TV pořad)
Miroslav Donutil ve Spirále (TV pořad)
Setkávání (TV pořad)
1996 Miroslav Donutil v Lucerně (TV pořad)
1995 Horoskopičiny (TV pořad)
Pořád se něco děje (TV pořad)
Strécovské deň (TV pořad)
1993 GEN - Galerie elity národa (TV pořad)
1992 Buly (TV pořad)
Šance (TV pořad)
1990 Šaráda (TV pořad)
1985 Videostop (TV pořad)
1984 Zpívánky (TV pořad)
1983 Písničky Divadla na Provázku (TV pořad)
1982 Studio B (TV pořad)
1976 Dostaveníčko (TV pořad)
1973 Kopaničářské námluvy (TV pořad)
1972 Veselá je dědina (TV pořad)

Hudební videoklipy

2017 Marek Ztracený - Léto 95 (hudební videoklip)
2013 Kristína: Rozchodový reggaeton (hudební videoklip)

Scenáristická filmografie

TV seriály

2004 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)

TV pořady

2013 Televizní legendy (TV pořad)
1996 Miroslav Donutil v Lucerně (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 528)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace