foto

Miroslav Donutil

  • nar. 7.2.1951 (70 let)
    Třebíč, Československo

Biografie

Jeden z nejpopulárnějších českých herců současnosti, Miroslav Donutil, pochází z Třebíče, ale vyrůstal v Brně. Oba rodiče hráli ochotnické divadlo, sám Donutil za středoškolských studií účinkoval v amatérském divadelním souboru Debakl. Tyto první herecké zkušenosti spolu s nevalným prospěchem na jazykovém gymnáziu jej přinutily rezignovat na zamýšlené studium žurnalistiky a lesního inženýrství, načež nastoupil na brněnskou JAMU a v roce 1973 zde dokončil studium herectví. Již v době studií spolupracoval s brněnským divadlem Husa na provázku, kam po absolutoriu nastoupil do stálého angažmá, v němž setrval do roku 1990. Tato progresívní a dnes již legendární scéna umožnila Miroslavu Donutilovi vyzrát ve specifickou hereckou osobnost se schopností obsáhnout široký žánrový a charakterový rejstřík. Pod vedením významných režisérů (Petr Scherhaufer, Eva Tálská) pracoval na svém hereckém profilu a na „provázkovém" jevišti vytvořil okolo pěti desítek velkých rolí (Pohádka máje, Richard III., Bratři Karamazovi a především Balada pro banditu).

Poslední zmíněné představení dalo vzniknout stejnojmennému filmu BALADA PRO BANDITU (1978), který ve formě muzikálu na motivy příběhu Nikoly Šuhaje poskytl Donutilovi první a hned hlavní roli. Tomuto filmu se dnes nedostává takové pozornosti, jakou by si zasloužil, sám Donutil jej ale udržuje v obecném povědomí díky vyprávění četných historek. Vedle několika domácích ocenění si film přivezl také trofej z filmového festivalu v italském Avellinu. Slibný vstup Miroslava Donutila na filmové plátno zůstal však bez odezvy a v následujících letech se musel nadále spokojovat s nevelkými a nijak častými hereckými úkoly, zaznamenat jej můžeme například ve slavných POSTŘIŽINÁCH (1980), v malých rolích se uplatnil také ve filmech Juraje Herze (ČAROVNÉ DĚDICTVÍ, 1985). Více příležitosti mu začala poskytovat brněnská televize, kde účinkoval v inscenacích, dodnes jsou uváděny v televizních reprízách pohádky z 80. let s jeho účastí (ROZSUDKY SOUDCE OOKY, 1988).

Zásadním zlomem v životě Miroslava Donutila byl rok 1990. Jako herec sice slavného, ale stále jen mimopražského a nevelkého divadla dostal nabídku, která se neodmítá, a v roce 1990 byl angažován do Národního divadla, kde působil bezmála čtvrstoletí. Komplexy brněnského herce z naší první scény odboural Donutil záhy a na jevišti Národního divadla debutoval titulní rolí v představení Strýček Váňa. Po svém příchodu do Prahy začal být Donutil značně vytížen filmem a televizí, což zvláště v některých obdobích částečně omezovalo jeho jevištní práci, přesto v Národním divadle odehrál pětadvacet velkých rolí. Významnou položku ve výpisu jeho rolí tvoří shakespearovský repertoár (Jak se vám líbí, Sen noci svatojánské, Hamlet, Mnoho povyku pro nic, Večer tříkrálový), hrál ale i v dalších dílech klasických i moderních autorů (Pronásledování a umučení dr. Šaldy). V rámci angažmá v Národním divadle byla jeho poslední nastudovanou premiérou titulní role v Molièrově hře Don Juan z roku 2008. Divadelní herectví Miroslava Donutila reprezentuje ale především slavná Goldoniho komedie Sluha dvou pánů, kterou Národní divadlo uvádí přes dvacet let a počet repríz již dávno překonal rekord legendární Kočičí hry s Danou Medřickou.

Zatímco řada jiných herců trpěla počátkem devadesátých let nedostatkem příležitostí na jevišti i před kamerou, Miroslav Donutil jako neokoukaná tvář a přitom kvalitní herecká osobnost vstoupil po svém příchodu do Prahy ve velkém stylu i na filmové plátno. Jeho herectví z té doby zastupují především velké role omezených důstojníků v retrokomediích z vojenského prostředí TANKOVÝ PRAPOR (1991) a ČERNÍ BARONI (1992), spolu s dalšími brněnskými herci v čele s Bolkem Polívkou se pak objevil jako advokát v komedii DĚDICTVÍ ANEB KURVAHOŠIGUTNTAG (1992). Hodnotnější herecké příležitosti dostal jako kostelník v oceněném melodramatu FANY (1995) nebo v černé komedii PASTI, PASTI, PASTIČKY (1998), v níž mu jeho kreace vykastrovaného náměstka Dohnala vynesla Českého lva za mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Postavu důstojníka, i když v trochu odlišné poloze, zopakoval v divácky vděčném Hřebejkově filmu PELÍŠKY (1998). Opětovnou nominaci na Českého lva za výkon ve vedlejší roli mu vynesl film NUDA V BRNĚ (2002), zaujal také rolí faráře ve filmu ŽELARY (2003) nominovaném na Oscara.

Široké pole působnosti našel Miroslav Donutil také v televizi, kde od počátku devadesátých let hrál v řadě inscenací, pohádek i seriálů. Z jeho práce před televizní kamerou stojí za zmínku adaptace literárních nebo divadelních předloh (MISTR KAMPANUS, 1991; TŘI ALBERTI A SLEČNA MATYLDA, 1993; SPOLEČNICE, 2000; I VE SMRTI SAMI, 2003). Hrál také v několika seriálech, jediný větší úkol v tomto žánru však zůstal bez širší odezvy (HOTEL HERBICH, 1998). Česká televize mu pak poskytla i další velké příležitosti, například v cyklu příběhů 3 PLUS 1 S MIROSLAVEM DONUTILEM (2005).

Nedílnou součástí tvorby Miroslava Donutila jsou jeho one man show založené na humorných vyprávěních. Právě v této sféře dosáhl Donutil největší popularity a dokázal se prosadit jako vtipný vypravěč a glosátor s ironickým nadhledem a laskavým humorem. Historky ze studentských let, divadelních počátků i současnosti uváděl ve vlastních pořadech POŘÁD SE NĚCO DĚJE, FURT VE STŘEHU nebo PTEJTE SE MĚ, NA CO CHCETE, JÁ NA CO CHCI, ODPOVÍM. Přes prvoplánově humorné založení těchto představení je z Donutilova projevu cítit skromnost, pokora a úcta k lidem, kteří ovlivnili jeho život a v tomto směru do jisté míry navázal na Vladimíra Menšíka. Záznamy z jeho sólových vystoupení zaznamenala Česká televize a vyšly také na četných audionosičích, později i na DVD.

Kromě všech uvedených aktivit se Miroslav Donutil uplatňuje také v rozhlase a v roce 1997 získal cenu Prix Bohemia Radio na festivalu v Poděbradech. Profil jeho osobnosti doplňuje také práce pro dabing, jeho hlasem k divákům promlouvali například Kevin Costner nebo Gérard Depardieu. Můžeme jej slyšet také jako průvodce cestopisného pořadu NA CESTĚ, který uvádí Česká televize. Široká popularita Miroslava Donutila se promítla také do hlasování v divácké anketě Týtý, v níž v letech 1996 a 1997 dvakrát zvítězil jako nejoblíbenější herec. Na svém kontě má Miroslav Donutil již i několik vzpomínkových knih (Uprostřed běhu, 1996; Miroslav Donutil o sobě..., 2000; Šedesát uzlíků na provázku života, 2011).

V současné době je Miroslav Donutil umělcem na volné noze; z Národního divadla odešel na podzim 2013 po eskapádách s výměnami divadelních ředitelů s politickým pozadím. Donutilova výpověď se odehrála za značného zájmu médií a herec tehdy poskytl několik rozhovorů. V Národním divadle nicméně dodnes vystupuje jako host v již zmíněné hře Sluha dvou pánů. Na divadelní jeviště se mimo jiné vrátil do Brna, kde hrál opět v Huse na provázku ve hře Amadeus hudebního skladatele Salieriho (Salieriho soka Mozarta zde ztvárnil jeho syn Martin Donutil). Před filmovou kamerou si Miroslav Donutil po mnoha letech zopakoval postavu advokáta Ulricha v komedii DĚDICTVÍ ANEB KURVA SE NEŘÍKÁ (2014). V televizi si popularitu udržuje díky titulní roli v seriálu DOKTOR MARTIN (2015) nebo rolí šéfa kriminálky v seriálu LABYRINT (2015).

Miroslav Donutil je od roku 1977 ženatý, manželka Zuzana je spolumajitelkou kavárny Platýz na Národní třídě v Praze. Mají spolu dva syny, Tomáše a Martina. Mladší syn Martin (*1991) vystudoval konzervatoř a uplatňuje se jako herec v divadle, filmu i televizi.

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Filmy

2021 Atlas ptáků
Vražedné stíny (TV film)
2020 EETerminátor: Den vyúčtování (amatérský film) - a.z.
Vysoká hra (TV film)
2018 Doktor Martin: Záhada v Beskydech
Můj strýček Archimedes (TV film)
Rašín (TV film)
2015 Cesta do Říma
2014 10 pravidel jak sbalit holku
Dědictví aneb Kurva se neříká
Krok do tmy
2013 Co v detektivce nebylo (TV film)
2010 Dešťová víla
Román pro muže
2009 Hrubeš a Mareš Reloaded
2008 Devatenáct klavírů (TV film)
2007 Muž a stín (TV film)
2005 Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště
Zlá minuta (TV film)
2004 I ve smrti sami (TV film)
Román pro ženy
2003 Bankrotáři (TV film)
Nuda v Brně
Želary
2002 Borůvkový vrch (TV film)
Útěk do Budína
2000 Společnice (TV film)
Český Robinson (TV film)
1999 Pelíšky
1998 Legenda Emöke (TV film)
Pasti, pasti, pastičky
1997 Trampoty pana Humbla (TV film)
Záhadná paní Savageová (TV film)
1996 Dědo, čaruj (TV film)
Eine kleine Jazzmusik (TV film)
Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (TV film)
Lea
1995 Co Hedvika neřekla (TV film)
Fany
Nevinný (TV film)
Valčík na uvítanou (TV film)
1994 Houpací křeslo (TV film)
Klára a dva páni (TV film)
Pevnost
Políček č. 111 (TV film)
Róza, strážné strašidlo (TV film)
Tři Alberti a slečna Matylda (TV film)
1993 Hotýlek v srdci Evropy
Mistr Kampanus (TV film)
Podivné jméno pro psa (studentský film)
1992 Dědictví aneb Kurvahošigutntág
Ecce Constantia (TV film)
Erasmovy velké arkány (TV film)
Kocourkov (TV film)
O princi, který měl o kolečko víc (TV film)
President a anděl (TV film)
Valle di pietra, La
Černí baroni
1991 Tankový prapor
1990 Chybná diagnóza (TV film)
Jen o rodinných záležitostech
Keď hviezdy boli červené
Takový je film
1989 Smrt spořádaného občana (TV film)
1988 Iba deň
O komtesce a zbojníkovi (TV film)
Rozsudky soudce Ooky (TV film)
Čas žhavých kamenů (TV film)
1987 Drátenická pohádka (TV film)
Figurky ze šmantů
Outsider
Správná trefa
Vražda v zastoupení (TV film)
1986 O buchtách a milování (TV film)
Přezůvky štěstí
Případ žárlivého muže (TV film)
1985 Zastihla mě noc
Čarovné dědictví
Šahrazád (TV film)
1984 Skřivánek a sova (TV film)
Vrah (TV film)
1983 O chytrém šachovi (TV film)
Radostné události (TV film)
Straka v hrsti
1982 Archimédův bod (TV film)
Neviditelné nebezpečí (TV film)
Náledí (TV film)
Sazička pro štěstí (TV film)
Únos (TV film)
Šťastný domov (TV film)
1980 Postřižiny
Zlatá panna (TV film)
1979 O podivném draku na Kamenné Hůrce (TV film)
Opustíš-li mne... (TV film)
1978 Balada pro banditu
Búrajú starú pec (TV film)
Exponát smrti (TV film)
Tonička z královské chalupy (TV film)
Čistá řeka
1977 Případ hodného vedoucího (TV film)
1976 Hlavou proti zdi (TV film)
1975 Potulné pohádkové divadlo (TV film)
Tango (TV film)
1974 Potulné pohádkové divadlo (TV film)
1973 Klec (TV film)
1972 Venca (TV film)

TV seriály

2019 Strážmistr Topinka (TV seriál)
Zločin na svatbě (E13)
Zločin v lese (E10)
Zločin na tanečním parketu (E06)
další epizody (8)
Dáma a Král (TV seriál)
Vyhoďme ho z kola ven (S04E05)
Smrt na konci světa (S04E04)
Jak básníci přicházejí o život (S04E03)
další epizody (5)
2018 Dáma a Král (TV seriál)
Lék na vraždu (S03E08)
Křidýlko, stehýnko nebo vražda (S03E07)
Vesničko má vražedná (S03E06)
další epizody (14)
Labyrint (TV seriál)
Epizoda 7 (S03E07)
Epizoda 6 (S03E06)
Epizoda 5 (S03E05)
další epizody (7)
2017 Dáma a Král (TV seriál)
Vražedné známosti (S01E08)
Smrt v jezerní kotlině (S01E07)
Krvavá svatba (S01E06)
další epizody (7)
Kapitán Exner (TV seriál)
Bláznova smrt - 2. část (E12)
Bláznova smrt - 1. část (E11)
Labyrint (TV seriál)
Epizoda 7 (S02E07)
Epizoda 6 (S02E06)
Epizoda 5 (S02E05)
další epizody (7)
2016 Doktor Martin (TV seriál)
Doktorka Diana (S02E16)
Porod (S02E15)
Jako kočka (S02E14)
další epizody (16)
2015 Doktor Martin (TV seriál)
Konec doktorů v Beskydech (S01E16)
Ohrožený druh (S01E15)
Erotománie (S01E14)
další epizody (16)
Labyrint (TV seriál)
Epizoda 7 (S01E07)
Epizoda 6 (S01E06)
Epizoda 5 (S01E05)
další epizody (7)
Znamení koně (TV seriál)
Nový úsvit (S02E03)
Finta (S02E02)
Blue Mystery (S02E01)
2013 České století (TV seriál)
Veliké bourání (1918) (E01)
Kriminálka Staré Město (TV seriál)
Epizoda 4 (S02E04)
Epizoda 3 (S02E03)
Epizoda 1 (S02E01)
2010 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Řecko není všecko (S07E12)
Ruty šuty Arizona (S07E11)
Parohy na kole (S07E10)
další epizody (12)
2009 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Cizí kluk (S06E09)
Novoroční projev (S06E08)
Komparsista (S06E07)
další epizody (9)
2008 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Kořeny (S05E12)
Upratovačka (S05E11)
Dvě plus jeden (S05E10)
další epizody (12)
2007 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Pozdní sběr (S04E12)
Indiánské víno (S04E11)
Poslední decinka (S04E10)
další epizody (12)
Četnické humoresky (TV seriál)
Epilog (S03E13)
Pojistka (S03E10)
Tizian (S03E08)
další epizody (8)
2006 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Prst a prstýnek (S03E06)
Mistr (S03E05)
Vražedné překvapení (S03E04)
další epizody (6)
2005 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Štědrý večer navrátilce V. (S02E08)
Štědrý večer inženýra H. (S02E07)
Reparát (S02E06)
další epizody (8)
Nadměrné maličkosti (TV seriál)
Nehoda (S02E01)
2004 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Don Juán (S01E03)
Víkend (S01E02)
Náhodička (S01E01)
Josef a Ly (TV seriál)
Mikuláš (E05)
Nadměrné maličkosti (TV seriál)
Podfuk (S01E01)
2003 Útěk do Budína (TV seriál)
Epizoda 5 (E05)
2000 Případy detektivní kanceláře Ostrozrak (TV seriál)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 5 (E05)
Broučci (TV seriál) - vyp.
Shledání (S03E09) - vyp.
Bloudění (S03E08) - vyp.
Kde je Svatojánek s Janínkem? (S03E07) - vyp.
další epizody (9)
1999 Hotel Herbich (TV seriál)
Skřítkův poslední kousek (E13)
Dluh (E08)
Sekyra (E07)
další epizody (5)
1998 Motel Anathema (TV seriál)
Broučci (TV seriál) - vyp.
Jak Skok a Kuk našli poklad (S02E09) - vyp.
Jak profesor Chrobák vyléčil Medáka (S02E08) - vyp.
Jak Skok a Kuk bojovali (S02E07) - vyp.
další epizody (9)
1997 Bakaláři 1997 (TV seriál)
Dobrá zpráva (E17)
1996 Draculův švagr (TV seriál)
1995 Dva ve fraku (TV seriál)
Tučňáci jsou ptáci (E07)
Tučňáci - reklamní ptáci (E06)
Tučňáci na háčku (E05)
další epizody (7)
1994 Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál)
Abychom zdrávi byli (E05)
Vlakem na Vídeň (E04)
1992 Dlouhá cesta Lukáše B. (TV seriál)
Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál)
Zázraky u rabína (E01)
1990 Heřmánci (TV seriál)
Martina (E05)
Největší z Pierotů (TV seriál)
Šestadvacet Pierotových neštěstí (E05)
Zlatý sen (E04)
1988 Rodáci (TV seriál)
Epizoda 13 (E13)
Epizoda 9 (E09)
Epizoda 7 (E07)
další epizody (5)
1985 Bakaláři (TV seriál)
Výměna (S14E22)
1984 Bakaláři (TV seriál)
Brigáda (S13E12)
1983 Bakaláři (TV seriál)
Slivovice (S12E21)

Dokumentární

2021 Pan herec Miroslav Donutil (TV film)
Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po jihokorejském Tegu (S22E01) - vyp.
2020 Vůně albánské kuchyně s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Epizoda 7 (E07)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 5 (E05)
další epizody (7)
Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po jihokorejském Pusanu (S21E30) - vyp.
Na cestě po Velkém Karakorumu (S21E29) - vyp.
Na cestě po australské Noose (S21E28) - vyp.
další epizody (21)
2019 Brněnský Listopad (TV film)
Karel je Gott (TV seriál)
Na cestě (TV seriál) - herec, vyp.
Na cestě po Maledivách (S21E09)
Na cestě po nepálské Pokhaře (S21E08) - vyp.
Na cestě po iráckém Kurdistánu (S21E07) - vyp.
další epizody (29)
2018 Vůně kyperské kuchyně s Miroslavem Donutilem (TV seriál) - herec, vyp.
Epizoda 7 (E07)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 5 (E05) - herec, vyp.
další epizody (7)
Žalman aneb Naslouchám tichu Země
Na cestě (TV seriál) - herec, vyp.
Na cestě po Cejlonu (S20E12)
Na cestě po novozélandském Coromandelu (S20E11) - vyp.
Na cestě po středozápadu USA (S20E10) - vyp.
další epizody (32)
2017 Hej mistře basů (koncert) - mod.
Husa na provázku (TV seriál)
Král železa a smíchu Franta Kocourek (TV film) - vyp.
Vůně Athén s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Epizoda 7 (E07)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 5 (E05)
další epizody (7)
Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po ostrově Unguja (S19E12) - vyp.
Na cestě po chorvatském ostrově Lošinj (S19E11) - vyp.
Na cestě po poloostrově Izu (S19E10) - vyp.
další epizody (32)
2016 Tajemství Miroslava Donutila (TV film)
Vůně krétské kuchyně s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Epizoda 9 (E09)
Epizoda 8 (E08)
Epizoda 7 (E07)
další epizody (9)
Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po střední Dalmácii (S18E11) - vyp.
Na cestě po Hesensku (S18E10) - vyp.
Na cestě po emirátském Ras AL-Khaimh (S18E09) - vyp.
další epizody (34)
2015 Film o seriálu: Doktor Martin (TV film)
Tajemství Pavla Zedníčka (TV film)
Tajemství rodu (TV seriál)
Miroslav Donutil (S02E04)
Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po severní Albánii (S17E15) - vyp.
Na cestě po Languedocu (S17E14) - vyp.
Na cestě po bolivijské Soratě (S17E13) - vyp.
další epizody (30)
2014 Naše krev je Sparta (TV film)
Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po jižní Albánii (S16E14) - vyp.
Na cestě po údolí Káthmándú (S16E13) - vyp.
Na cestě po Pays de la Loire (S16E12) - vyp.
další epizody (32)
2013 Absolventský ročník 2013 (TV film)
Neobyčejné životy (TV seriál)
Miroslav Donutil (S05E06)
Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po východní Krétě (S15E14) - vyp.
Na cestě po Pantellerii (S15E13) - vyp.
Na cestě po Huelvě (S15E12) - vyp.
další epizody (38)
2012 Legendy: Tajemství Radoslava Brzobohatého (TV film)
Neobyčejné životy (TV seriál)
Pavel Zedníček (S04E18)
Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po Doněcké oblasti (S14E13) - vyp.
Na cestě po Oaxace (S14E12) - vyp.
Na cestě po údolí řeky Douro (S14E11) - vyp.
další epizody (46)
2011 Sluha jako fenomén
Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po Podkarpatské Rusi (S12E13) - vyp.
Na cestě po Kajmanských ostrovech (S12E12) - vyp.
Na cestě po severu Izraele (S12E11) - vyp.
další epizody (47)
2010 Na cestě (TV seriál) - herec, vyp.
Na cestě po Seychelských ostrovech (S10E18)
Na cestě po Bretani (S10E17) - vyp.
Na cestě po Lanzarote (S10E16) - vyp.
další epizody (47)
2009 Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po Réunionu (S08E13) - vyp.
Na cestě po severu Černé Hory (S08E12) - vyp.
Na cestě po středním Fidži (S08E11) - vyp.
další epizody (36)
2008 Film o filmu Děšťová víla (TV film)
Po stopách hvězd (TV seriál)
Ve dvou se to lépe táhne (TV film)
Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po severním pólu (S06E17) - vyp.
Na cestě po Golanských výšinách (S06E16) - vyp.
Na cestě po jižním Jordánsku (S06E15) - vyp.
další epizody (49)
2007 Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po Azorských ostrovech (S04E16) - vyp.
Na cestě po jižním Altiplanu (S04E15) - vyp.
Na cestě po Tokaji a Egeru (S04E14) - vyp.
další epizody (47)
2006 Na cestě (TV seriál) - vyp.
Na cestě po Sardinii (S02E16) - vyp.
Na cestě po Banátu (S02E15) - vyp.
Na cestě po severní Namibii (S02E14) - vyp.
další epizody (34)
2004 Bulat Okudžava - Věčná píseň (TV film)
2002 Hvězdy na Vltavě (koncert)
2001 Příběhy slavných (TV seriál)
Proměny povahy tragického hrdiny (S02E07)
1999 Karel Gott - Hvězda první velikosti (koncert)
1998 Milý příteli Martinů (TV film)
Vánoční koncert Karla Gotta (koncert)
1993 GEN - Galerie elity národa (TV seriál)

Hudební videoklipy

2017 El Nino feat. Eva Pilarová - Brno (hudební videoklip)
Marek Ztracený - Léto 95 (hudební videoklip)
2013 Kristína: Rozchodový reggaeton (hudební videoklip)
Kryštof: Zatančím (hudební videoklip)

Divadelní záznam

2010 Sluha dvou pánů (divadelní záznam)
2006 Naši furianti (divadelní záznam)
2000 Sluha dvou pánů (divadelní záznam)
1990 Koncert V... (divadelní záznam)
1981 Svatba (divadelní záznam)
1980 Commedia del arte (divadelní záznam)

Scenáristická filmografie

TV seriály

2004 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Don Juán (S01E03)
Víkend (S01E02)
Náhodička (S01E01)

TV pořady

2013 Televizní legendy (TV pořad)
1996 Miroslav Donutil v Lucerně (TV pořad)

Host

TV pořady

2019 Silvestrovská hodina dějepisu (TV pořad)
2017 Moje místa (TV pořad)
2016 Kafe s Jolanou (TV pořad)
Zlaté časy (TV pořad)
Černá hvězda aneb 60 let vysílání z Ostravy (TV pořad)
Český lev 2015 (TV pořad)
2015 Pohádky pana Donutila (TV pořad)
Český lev 2014 (TV pořad)
2014 DVTV (TV pořad)
2013 60 pečetí (TV pořad)
Galashow 60 (TV pořad)
Sejdeme se na Cibulce (TV pořad)
Televizní legendy (TV pořad)
Česká Miss 2013 (TV pořad)
2012 Nikdo není dokonalý (TV pořad)
Sazka Fotbalista roku 2011 (TV pořad)
Zrcadlo tvého života (TV pořad)
Život je krásný, RARÍÍÍJÁÁÁ (TV pořad)
Živě na jedničce (TV pořad)
2011 Barrandovský videostop (TV pořad)
Legendární historky (TV pořad)
Souboj seriálů... vy rozhodnete! (TV pořad)
Trumfy Miroslava Donutila (TV pořad)
Všechno nejlepší (TV pořad)
2010 Adela show (TV pořad)
Bavíme se s imitátory (TV pořad)
Deset zastavení s mistry zábavy (TV pořad)
Gustav Brom Big Band (TV pořad)
Komici na jedničku (TV pořad)
Lidovky mého srdce (TV pořad)
Show Jana Krause (TV pořad)
TOP STAR Extra (TV pořad)
Tentokrát se budu smát já (TV pořad)
Zas je tady silvestr (TV pořad)
2009 Zázraky přírody (TV pořad)
2008 Hvězdný reportér (TV pořad)
Nezapomenutelné scénky (TV pořad)
TOP STAR magazín (TV pořad)
Televizní úsměvy (TV pořad)
2007 Cestou necestou s Miroslavem Donutilem (TV pořad)
Silvestr s četníky (TV pořad)
Takí sme boli (TV pořad)
To byl ... (TV pořad)
TýTý 2006 (TV pořad)
Český lev 2006 (TV pořad)
2006 55 minut s Miroslavem Donutilem (TV pořad)
Hitparáda televizní zábavy (TV pořad)
Český lev 2005 (TV pořad)
2005 TýTý 2004 (TV pořad)
Veselé vánoční (pří)hody (TV pořad)
Všechnopárty (TV pořad)
2003 Silvestrovská Manéž Bolka Polívky (TV pořad)
Vyhlášení ankety TýTý Týdeníku Televize o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2002 (TV pořad)
2002 Jak na to... (TV pořad)
Já a moji synové... (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2001 (TV pořad)
2001 Herecký poločas Miroslava Donutila aneb Ještě pořád se něco děje... (TV pořad)
Kocourkova dvanáctka (TV pořad)
Na kus řeči (TV pořad)
Uprostřed běhu (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2000 (TV pořad)
2000 Krásný ztráty (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1999 (TV pořad)
Zeměkoule (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
Miroslav Donutil na Žofíně (TV pořad)
Věšák (TV pořad)
Zlatý oříšek 1999 (TV pořad)
Šťastný a veselý Donutil (TV pořad)
1998 Aj múdry schybí (TV pořad)
Donutil nás opět k smíchu (TV pořad)
Miroslav Donutil v Baráčnické rychtě (TV pořad)
Nikdo není dokonalý (TV pořad)
Nádherná léta na Provázku (TV pořad)
1997 Bolkoviny (TV pořad)
Donutil nás k smíchu (TV pořad)
Miroslav Donutil ve Spirále (TV pořad)
Setkávání (TV pořad)
Úsměvy (TV pořad)
1996 Miroslav Donutil v Lucerně (TV pořad)
1995 Horoskopičiny (TV pořad)
Pořád se něco děje (TV pořad)
Strécovské deň (TV pořad)
1992 Buly (TV pořad)
Šance (TV pořad)
1990 Šaráda (TV pořad)
1985 Videostop (TV pořad)
1984 Zpívánky (TV pořad)
1983 Písničky Divadla na Provázku (TV pořad)
1982 Studio B (TV pořad)
1976 Dostaveníčko (TV pořad)
1973 Kopaničářské námluvy (TV pořad)
1972 Veselá je dědina (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 556)