Quest

Krátkometrážní / Animovaný

Německo, 1996, 12 min

• Houdini

Oscar 1 : Krátký animovaný film(1.2.2005)

Kafkovsky absurdně působí putování písečného tvora za slzou vody. Melancholický až pesimistický příběh o nemožnosti dosáhnout vytouženého cíle (přechody mezi jednotlivými „pouštěmi“) zároveň symbolizuje koloběh života a bytí. Realizace alternativních světů zabrala tvůrcům většinu času a znamenala obrovskou piplačku (jen vymodelování industriální scenérie zabralo více než ¾ roku), ovšem kýženého ocenění se jim nakonec dostalo v podobě zlatého panďuláka.(13.8.2005)

Klasicá stop motion animácia mapuje príbeh pieskového panáka a za doprovodu jemného hudobného backgroundu sme svedkami silného a dojeménho príbehu a nenaplnenom sne. Len doplním, že na príbehu spolupracoval znamý Holadnský animátor Paul Driessen. Oscar zaslúžene.(6.7.2006)

Melancholicky až beznádejne depresívne pôsobiaci príbeh špongiového panáka, putujúceho a hľadajúceho kvapku vody...Tak ako v živote:niektoré veci ktoré sa zdajú byť veľmi blízko nás sú v skutočnosti ďalej a nedostupnejšie než si myslíme...(26.7.2006)

Animace je skutečně skvělá, o čem animák je, již napsali komentující přede mnou, takže snad jen zdůrazním, že jde v mnohém i o podobenství o koloběhu lidského života. Podobenství smutné, melancholické, které v žádném z těch světů vlastně nevidí nic hezkého (písek - papíry - skály - stavební stroje). Trochu mi to tou bezvýchodností připomnělo Malou mořskou vílu. Což mně osobně jde trochu proti srsti, protože i v tom koloběhu se dají najít hezké a příjemné věci... Takže slabé čtyři.(9.6.2019)

Bezvýchodná a vlastně nekonečná cesta písečného tvora, která je vlastně přirovnáním k lidskému životu. Už to tady všichni přede mnou napsali, takže už nemám moc co k tomu dodat. 4*(9.6.2019)