Opičí král

Tři šarvátky s Bílou paní (E10)

(epizoda)
  • Čína San da Bai Gu Jing
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 52 min

Kri-kri

Kdyby měli diváci vyjmenovat tři nejznámější příběhy z Wu Čcheng-enova románu, nepochybně by tento figuroval mezi nimi. Kdo by neznal díl, v němž se upíří démonka Bílá paní v podobě dcery, matky i otce třikrát pokusila zmocnit se Tripitaky a neuspěla. Sun sice vždy její proměny prokoukne, za což je ovšem Tripitakou neschopným rozpoznat démony vypuzen. V knize je tento jednoduchý příběh poměrně stručný, zabírá pouze jednu kapitolu, což by na 50-minutou seriálovou epizodu nestačilo a tak byly do scénáře přidány ještě další postavy. V první řadě sluha Bílé paní démon Černá liška, který se pak objeví i v následující epizodě a také ona tříčlenná rodina, jež Bílá paní v poměrně hororové scéně zahubí, aby mohla převzít jejich podoby. Jak jsem již podotkl, příběh je tentokrát slabší a s omezeným počtem postav, ale i přesto velmi zajímavý. Už jen za to smutné loučení za doprovodu tklivé písně dávám 5 *. 95% ()

javlapippi

"Životy ti Budha neodpustí!" Naši hrdinovia blúdia po horách, ktoré má pod palcom upírka a jej nohsledi. Prevtelí sa do členov roľníckej rodiny a pokúša sa natrikrát dostať Tripitakovi na tepnu, čo ako jediný prekukne Sun a rázne zasiahne. Mních sa ale domnieva, že sa jedná o samopašné násilie a v záverečnej srdceryvnej scéne podfarbenej clivým popevkom ho vykáže zo svojich služieb. Dobrá epizóda plná prírodných scenérií a trochu komických dobových trikov. ()

throwaway

(SPOILER WARNING!!!) Dávám tomuhle dílu sto procent, líbilo se mi např. jak byl Sun vyhnán na konci dílu. Tato zápletka pokračuje i do dalšího dílu a Tripitaku to málem stálo život. ()