poster

Sbohem, má lásko (festivalový název)

 • Egypt

  Wadda't hubbak

 • Egypt

  ودعت حبك

 • anglický

  Farewell My Love

 • anglický

  Farewell to Your Love

Muzikál / Drama / Romantický

Egypt, 1957, 100 min

Režie:

Júsuf Šahín

Scénář:

El Sayed Bedeir

Kamera:

Ahmed Khorshed

Producenti:

Farid El-Atrash
(další profese)
 • Adasin
  ***

  Viděno na festivalu v Karlových Varech. Další netradiční filmový zážitek, což je možná způsobeno tím, že je to první muzikál, ve kterém se zpívá arabsky, který jsem viděla. Zpívání v arabštině mi přišlo zvláštní, takové nemelodické a na milostné vyznání skoro až nevhodné. Kromě toho mi většina písniček přišla stejná. Nepopírám, že mé stížnosti pramenní z neznalosti arabštiny, přesto pochybuji, že by znalost arabštiny nějak výrazněji ovlivnila celkový dojem z filmu. Příběh samotný byl docela zajímavý (hlavně začátek), ale zde se mi moc nezdála náhlá proměna hlavního hrdiny (i když obě polohy dobře zahrané), kdy se z morouse stal přátelský a otevřený člověk. A pak mě zklamal i konec, kdy hlavnî hrdina prostě zmizel za oponou a jeho osud nám byl sdělen pouze ústy jednoho z jeho "přátel" a ty emoce, které tu mohly být, šly někam. Před projekcí nás upozornili na možnou horší kvalitu obrazu a zvuku, v tomto směru však nemám co vytknout. 6/10(1.7.2019)

 • venca163
  **

  Byla to proste takova nemastna, neslana, utahana...jina kultura. PRO TIP: Texty hudebnich vlozek obsahuji vzdy jen 1 do nekonecna se opakujici vetu po jejimz precteni si muzete schrupnout. #kviff (40%)(2.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace