Gunner Palace

Dokumentární / Válečný

USA, 2004, 85 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $607,844Tržby Celosvetovo $-(11.6.2009)

• stephano

Věřim, že z konfliktu v Iráku vzešlo mnohem více a zajímavějších záběrů, než jsou obsahem tohoto dokumentu. Prakticky se tam nic neděje, pořád tam někdo rapuje a myšlenku, že válka je zlá nebo, že to má nebo nemá smysl sem nepostřeh. Kdyby se natočil dokument ze zpravodajských záběrů od začátku dobívání, až po nějaké zklidnění nálady v zemi, tak by to pravděpodobně mělo význam. Jenže zde jsou zaběry pouze od jednoho člověka, který nic neviděl ničeho se nezůčastnil a také nic nenatočil. Přijde mi to jako sledování hokejového přenosu z kamery umístěné v šatně hostí a ne na stadioně. Celý mi to připadá dost špatně sestříhaný jak někde ve školní střižně.(2.11.2006)

"WE'RE DEFINITELY NOT IN KANSAS ANYMORE." --------- Hodnotiť zaujímavosť tohto dokumentu na základe daných záberov je pomerne scestné. Dokumentov o vojne v Iraku je, dá sa povedať, väčšie množstvo. Tie, ktoré obsahujú veľa autentických záberov z bojísk, je ešte menej, no a tie, ktoré sú na nich založené, je ako šafranu. Každý nový záber proste vždy poteší. Gunner Palace poskytuje 85 minút sviežich záberov, inde nevidených, z neobvyklého a neopozeraného irackého prostredia. O jeho téme sa v podstate pojednáva iba tu a zachováva si tým určitú "exkluzivitu". Je síce pravda, že tento dokument sa skladá viacmenej zo záberov polonahých vojakov relaxujúcich v Husajnovom opulentnom paláci, a preto sa môže zdať, že o nič zaujímavé nejde, no v rámci témy je to skutočne lahôdka.(22.5.2018)