Nekojiru-sō

Cat Soup

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

Japonsko, 2001, 34 min

Tacuo Sató

uzasne, nesmierne inspirativny prud zjavne volnych asociacii podniecujucich a inspirujucich fantaziu divaka, sokujucich a prekvapujucich, sialeny japonsky kolotoc priam dadaistickych a surealistickych vizii, velkolepa dychberuca montaz fantasknych scenok v jednom naozaj podarenom animovanom dobrodruzstve(5.3.2006)

Příběh kočičky a duše jeho sestřičky, jak by vypadal jako existenciální halucinace na nejsilnějším LSD, co se v Japonsku dá sehnat... Asi jsem pochytil hlavní pointu a trochu i některé další scény, ale že bych se v tom celém kompletně zorientoval, to těžko. Jedná se o takovou specialitu, která asi hned tak někomu nesedne. Musím ocenit zpracování, ale jinak jsem měl problém to dokoukat, a to se bavíme o silnější půlhodince...(7.10.2015)

O co tady vlastně jde? To je mi ale otázka., na kterou asi hned tak nenajdu odpověď. Každopádně se mi ta snová realita, plná bizardních připodobnění líbila. Hlavně ten vodní slon byl velmi dobrý nápad. Sice velmi krátké, ale i tak hodně inspirující dílko v němž naleznete spoustu náznaků, které diváka můžou vést různými cestičkami, pokud se jimi nechá ovlivnit.(9.7.2007)

Jeden z mojich najobľúbenejších animovaných filmov.(4.1.2011)

Big sis...my arm came off... :D Nečakala som nič a dostala dosť...dosť prekvapivých obrazov a situácii, na ktoré sa dobre pozeralo...(21.10.2009)

Originalitou překypující trip do světa mezi bytím a nebytím.(17.11.2009)

Hustej úlet. Autor se namastil houbičkama a rozjel parádní animaci. Doporučuju se taky něčím trošku upravit, stačí pár piv, protože hledat nějakej velkej smysl či logiku tady asi příliš nejde... Takže už jste si něco dali? Tak pak vám přeju šťastnou cestu a užijte si to :D(9.1.2010)

Psycho, ale dobre psycho :-).(8.1.2011)

to se nedá vidět, to se musí zažít!(23.4.2015)

Zneklidnujici a bizarne vtipna surrealisticka a psychedelicka "pohadka" s krasnou originalni animaci.(28.4.2007)

Příjemná procházka po fantazijně surrealistické dráze, která nás nutí přemýšlet o společných jevech mezi volnými asociemi a přivádí nás do atmosféry japonských tradičních symbolik, námi patrné.Místy jsem se děsila kontrastu mezi infantilně a něžně se jevícími figurkami a jejich vražednými činy, kdy krev nestříkala, nýbrž volně plula.Stejně tak jako tvůrcův přemrštěný sled myšlenek.(4.11.2007)

• kyron

tak neviem, váham medzi piatimi hviezdami a jednou...na mňa až príliš surealistické, tak teda jedna.(12.1.2011)

Pre mna najlepsie surrealne dielo na svete! Mirror Mask Neila Gaimana ci Nekonecny Pribeh, The Fall (2008) alebo zabery z podhodnoteneho filmu Cell... je to vlastne jedno, aj Salvador Dali bol tymto dielom prekonany. V 30 tich minutach uvidite obraz, budete pocut hudbu, pocitite strach a pride Vam smiesnu, bude Vam tajomno a cudne. A nakoniec? Mate pocit, ze ste nepochopili alebo pochopili tisicom sposobom az kym sa cely vesmir nevypne sam od seba -(15.6.2011)

Alica v krajine zázrakov na speede. Bez akýchkoľvek klišé či slabých momentov. Pre fanúšikov japonských podivností povinnosť.(9.10.2011)

Krásný animovaný film o duši, smrti, lásce, zneužívání dobroty druhých a taky o času který se nám všem krátí. Tohle jsem v něm viděl a nejen to. I když vypadá jako pohádka pro děti, tak rozhodně pro ně není.(30.12.2006)

1 2 následující >>