Tristan a Isolda

• Francie Tristan et Iseut (více)
Francie / Lucembursko, 2002, 77 min

Mnozí věří, že se tento příběh skutečně stal. On se jmenoval Tristan, byl mladý a statečný. Izolda byla křehká a krásná. Žili v dávných dobách před několika staletími a ačkoli jejich láska nebyla okolí příliš po vůli, vydržela navěky. Tristan a Izolda je nesmrtelný příběh lásky a přátelství pro všechny věkové kategorie diváků na celém světě. Zajímavý animovaný film pro celou rodinu. (oficiální text distributora)

majo25

3D animácia je žalostná, a to aj na rok vzniku. Tvorcovia síce chceli naskočiť na vtedy novú vlnu animácie, ale nezvládli ju. Príbeh je fantazijný, samozrejme podľa predlohy silne romantický, čo však deťom asi veľa hovoriť nebude a potom je tu zbytočná potreba kúzelného myšacieho škriatka, či čo to bolo, ktorá síce deťom ulahodí, ale pre príbeh je dosť otravná. A situačné vtipy tiež nevyšli. Snímok dobrodružný, ale aj dosť rozpačitý. ()

gumbo

Klasický pohádkový příběh, s místy přehnanou snahou o vtip a příliš jednoduchými řešeními problémů hlavních hrdinů. Ale dětem by se to mohlo celkem líbit. 40% ()

ABLABLABLA odpad!

Za prvé animace je otřesná, jakože opravdu, když rychlé pohyby nezvládá, tak co to je? Tristan měl modrofialové vlasy, jeho strýc měl zas krásný fialovošedivobílý melír vlasů a vousů. Jinak nevím, jak se to povedlo, ale je to krásná vykradačka různých jiných příběhů. Ono už v úvodu zmiňuje ten opičák (prý skřítek) Romea a Julii, a jde vidět, že opravdu Shakespeara tu měl někdo rád, když pojmenoval toho opičáka jako Puka (Sen noci svatojánské? nééé vůůůbec). "Čekal si čaroděje Merlina?" - další takové. No ale nejvíc mě pobavilo "Tak k noze, Adélo, oběd." To už jsem si říkala, jestli si ze mě fakt někdo střílí nebo co. "Tak a dost hraní Adélko. Jestli ho nesníš, nedostaneš večeři." Tím ale veškerá "sranda" zdaleka nekončí. Například ta kýčovitá "romantická" scéna? Kolem lítají v noci růžoví plameňáci, zatímco na obloze je meteorický déšť a kolem ještě lítají nějaké třpytky, otřesná hudba a ten záběr na přibližující se obličeje, nikoliv z boku, ale zepředu nebyl moc pohádkový, nýbrž vypadal jak z nějakého uslintaného puberťáckého komediálního snímku. ()