Reklama

Reklama

Dobře naladění nebožtíci

(festivalový název)
  • Bosna a Hercegovina Dobro ustimani mrtvaci

Obsahy(1)

Dva cyničtí zaměstnanci márnice se každý den sází o to, kolik jim přivezou mrtvol. O tom, proč se jednoho dne nemohou dopočítat, vypráví černá komedie Benjamina Filipoviče. (Vsetínský filmový maraton)

Recenze (3)

dzira 

všechny recenze uživatele

Nejen kvůli horské železnici se nelze ubránit dojmu, že se Filipovič inspiroval Kusturicou, jehož Život je zázrak měl premiéru o rok dříve.... Nicméně je to zábavná (echt balkánská) komedie... ()

darwin 

všechny recenze uživatele

Dobrý film ukazující situaci v Bosně z pohledu obyčejných, trochu šílených postaviček, které se snaží žít ve válkou zničené zemi. Hrdinou není jen Ruzdija - bezcitný dopravce a symbol kapitalisty, ale i zbývající tři oběti. Envera - sexy egocentrická ministryně v bosenské vládě, Rijad - homosexuální dobrodruh a Srečko - idealistický snílek a milující otec. Jejich příběhy se nakonec osudově prolnou, i když se předtím vůbec neznali (a ani nepoznají). Dobro uštimani mrtvaci jsou hořkosladkým filmem, který lze rozhodně doporučit. Za zmínku stojí postava veterináře Seada, kterou přesvědčivě stvárnil Emir Hadžihafizbegović, výborný bosenský herec. ()

Reklama

Berenise 

všechny recenze uživatele

Tak medzi troma a štyrmi hviezdičkami, nebolo to zlé, ale niektoré miestá, ktoré chceli byť vtipné neboli..... naopak, niektoré príjemne prekvapili. Celkom uletená oddychovka :) ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama