Škola boje Shaolinu

(neoficiální název)
  • Hongkong Fo jia xiao zi (více)

Kid (Yuen-Yun Ng) je sirotek, kterého se ujmou mniši z chrámu Shaolin. O dvacet let později jako student cvičí bojovou formu zvanou "Bláznivá pěst Lo Han". Jeho nepředvídatelné chování mu mezi mnichy vynáší přezdívku Crazy Kid. Vrchní mnich usoudí, že Kid již vyniká v bojovém stylu Lo Han, a vyšle ho do světa. Když Kid ochrání jednoho mladíka před gangstery a městští radní spatří jeho dovednosti, nabídnou mu pobyt a provoz vegetariánské restaurace. Crazy Kid si začne říkat Crazy Master, ale podaří se mu rozzuřit gangstery, když nabídne útočiště jedné uprchlé prostitutce. (Epistemolog)

Modiwish

Jedna z dalších povedených kung-fu komedií z dílny Shaw Brothers. Celkem neznámí herci dali vzniknout výbornému evidentně nízko-rozpočtovému filmu. Ve filmu nejde o souboje, ale vůbec, tady jde hlavně o děj, který se mi velice zamlouval, pár velice úsměvných momentů a humor, který nebyl proti mému gustu. Dějová linie je prachobyčejná s malými odbočkami a přesto film skýtá několik překvapení (SPOILER) - mnich se v tomto filmu ožení a zabije snad každého, kdo mu jakkoliv ublížil.. Do 30. minuty od konce se příběh pěkně line, v klidu, v pokoji,... a poté začíná atmosféra pěkně houstnout a to čekání stojí za to. Poslední fight byl docela masakr, ale choreografie by si zasloužila asi 5/10. Co se musí, ale nechat je pohyblivost a nadání hlavního hrdiny Crazy Kida (Ng Yuen-Jun), škoda že nenatočil víc filmů! ()