Pěrevod s anglijskogo

(TV film)
  • Sovětský svaz Перевод с английского (více)
všechny plakáty

GAVIN17

Příběh třináctiletých žáků z 6.B a jejich pedagogů, hlavně učitelky angličtiny (Maja Bulgakova) a mladého praktikanta (Georgij Taratorkin), který třídu dostane na přechodnou dobu jako třídní. Hlavní postavou je citlivý Ljoňka (Andrej Iljič Teneta), který touží po přátelství se všemi ve třídě a tak napíše dopis z Ameriky a před třídou ho přečte jako by byl od jeho kamaráda z USA, který má ve škole za učitele komunistu a všichni ho mají rádi a bojí se o něj, protože je všeobecně známo, jak jsou příznivci komunistické strany v USA pronásledování. Dopis jakože podepsalo několik chlapců z oné americké školy. Když dopis Ljoňka přečte, zaujme to všechny ve třídě a přemýšlí, jak těm dětem v USA pomoci, Ljoňka je pozve k sobě domů, aby se tam poradili. Přijdou všichni mimo svérázného Andreje (Vanja Svidorov). Jeho sen o mnoha hostech doma však netrvá dlouho - z ulice si přivolají onoho nového třídního a ten zjistí, že jména v dopise použil Ljoňka z románu "Americká tragédie" a tím odhalí, že dopis je falzum. Všichni naráz Ljoňku odsoudí a odejdou. Ten je nešťastný a hledá pomoc u otce, který u nich nebydlí. Příběh graduje a nakonec ukáže, kdo má skutečný charakter a kdo dokáže pochopit jednání druhého i jeho touhy. Skvělý sovětský film pro mládež i dospělé a já mu dávám 5 hvězdiček. ()