Lišák Renart

Lucembursko, 2005, 90 min

Thierry Schiel

Thierry Schiel
  • Dever

// Production Companies: Oniria Pictures //(19.5.2011)

• MichalHavros

Takže bych zkráceným stylem vyjádřil své pocity... PANEBOŽE!! Co toto má sakra být za zhovadilost? Toto nejde srovnávat s klasickými animákami které provází svět řadu let! Co toto sakra je?! Animace je příšerná! Děj ........ škoda mluvit... asi bych vše kolem sebe rozmlátil a samotné postavy?! Scénarista si očividně píchal do žil nějaký ten perníček při sepisování děje tohoto příběhu protože je absolutně nelogický a stupidní!!!!(4.7.2015)

Dlho som sa čudoval, prečo táto vynikajúca rozprávka nemá komentár... Čo už, napíšem prvý ja. Napriek tomu, že táto animačka nepochádza z dielne Walta Disneyho, ani zo štúdia Pixar, rozhodne za nimi v ničom nezaostáva! Výborná animácia, perfektný hudobný doprovod a dostatočné množstvo humorných hlášok takého rangu, ktorý dosahuje máloktorá komerčná animačka. Dej: Lišiak, v doslovnom slova zmysle je lišiak prefíkaný, unikajúci zákonu, ktorý sa ho snaží polapiť v podobe vlka a jeho dvoch priblblých kamarátov zatieňuje hlavnú dejovú líniu, ktorou je hľadanie neexistujúceho pokladu. Hlavná postavy lišiak, potkan, ktorého nechtiac lišiak "ukradol" a vlk s jeho manželkou a kumpánmi. Všetci proste nemajú chybu, nenudia, potešia, rozveselia...treba to vidieť, nestačí počuť! Hodnotím 90 percent, zaslúžených!(18.2.2008)

• Ripley

První pokus:u kamaráda jsem si nechal kousek pustit a po deseti sekundách jsem zkonstatoval- "tento film nebrat".Odradila mě příšerná animace a bylo mi jedno jaký je příběh. Druhý pokus:vyšla reedice tohoto filmu na DVD a já jako milovník 3D animací se rozhodl že to ještě zkusím a utěšoval jsem se titulky na obalu jako např.cena poroty Fifem 2005.Disk se spustil a já vydržel pět minut(zatím rekord).Opět mě animace ničila sítnici(přišlo mi to jako první Crash Bandicoot z Playstation) a i těch pouhých pět minut mi přišlo trapných a nezábavných.Pokus číslo tři bude s mým osmiletým synem...uvidíme.Poté se ozvu ;-) Pokus třetí(a stále bez syna):Vydržel jsem 26 minut a myslím že pokus čtvrtý se už konat nebude.Nevěřím tomu že by se film v druhé polovině výrazně zlepšil.Tohle zbytečné dílko opravdu ocení snad jen malé nenáročné děti.U tak příšerné animace(horší jsem u 3D celovečeráku ještě neviděl) a otřesných rádoby vtipných scének a dialogů jsem tak trpěl,že jsem ochoten si raději znovu pustit hrozné Vesmírné opičáky,ve kterých se našlo aspoň pár kladných věcí.Renart nemá naprosto nic čím by zaujal.(15.3.2009)

Jedna z mála neznámých pohádek, která mě nadchla a donutila dokoukat do konce.(4.1.2018)

• - Film je inspirovaný holandskými, anglickými, francouzskými a německými bajkami o Lišáku Reynardovi z druhé poloviny 12. století. (LindaKola)