Ošklivé kačátko

Animovaný / Komedie / Rodinný / Krátkometrážní

USA, 1939, 9 min

Jack Cutting

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Příjemný kraťas, který i za necelých devět minut dokáže dojmout příběhem a animací víc jak leckterý moderní animák a je úplně fuk, že už vyprávěnku o ošklivém káčátku znáte na deset způsobů.(6.6.2013)

Je to vážně z roku 1939. To klobouk dolů. Víte, vždycky si říkám, proč jsem se narodila zrovna do této doby a vím, že kdybych měla na výběr, volila bych dalekou budoucnost, kdy už technika bude na maximální úrovni a tak dále. Když ale vidím, že lidé byli tvořiví a šikovní i v tak, pro mě, dávné minulosti, vhání mi to slzy do očí a nutí mě se zamyslet. Opravdu krásný animátoský počin.(9.3.2011)

Vydařená disneyovská adaptace slavné Andersenovy pohádky, osobitý přístup tvůrců ale zařídil, že jsem ke "káčátku" chvílemi cítila nesympatie. Neměla bych mu spíš fandit a mít radost, když najde někoho sobě rovného? A já jsem si říkala: To se ti to troubí, ty potvoro mstivá. A to nepovažuju za dobrou vizitku pro dětský film. Přesto (nebo právě proto): 60%(21.10.2013)

Škaredé kačiatko pod producentskou tvorbou Walta Disneya je precíznou prácou tej doby, ako zvieracie dorozumievanie v tej dobe stačilo aj obyčajné kvákanie a nie ľudské hlasy ako sú preferované v dnešnej dobe.(2.4.2008)

Oscar 1 : Krátký animovaný film(29.12.2007)

• - V roku 1940 bola rozprávka ocenená Oscarom ako Najlepší animovaný krátky film. (T2)

• - Posledný (75.) krátky animovaný film zo seriálu "Silly Symphony" animačného štúdia Walta Disneyho. (majo25)