Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Animovaný

Recenze (1 265)

plakát

Emily in Paris (2020) (TV seriál)

Ďábel nosí Pradu. Bez Meryl. V Paříži.

plakát

Mythic Quest: Raven's Banquet (2020) (TV seriál)

Byla by to super výplň mezi pařením videoher. Ale není, protože jsem se nedokázala odtrhnout, dokud jsem to celé nedokoukala. Luxusní oddychovka z herního prostředí plná zábavných zápletek i postav a to je mmorpg jeden z mála žánrů, který jsem nikdy nezkusila a asi ani nezkusím. Ale to vůbec ničemu nevadí. Pátá epizoda vůbec nezapadá, připomíná pojetím spíš Burtona nebo Black Mirror a sama o sobě je za plnou palbu. Ve 25ti minutách se stane víc než v kdejakém tříhodinovém eposu. Zbytek epizod za hodně podařených 80% Asi první produkt Apple, který mě zaujal a neurazil. Na jejich VOD produkci se s velkou chutí kouknu podrobněji.

plakát

Trigonometrie (2020) (TV seriál)

Slabší, v podstatě vážnější, napodobenina You, me, her. Slabší hlavně v tom, že tu v podstatě neustálé drama zabíjí jakékoli odlehčení, díky kterému je právě Netflixovská verze téhož výborná, ikdyž možná méně uvěřitelná. Jestli tu ale něco oceňuju, tak špinavý Londýn bez patosu a zbytečných záběrů na jeho slavné centrum. 50%

plakát

Ratchedová (2020) (TV seriál)

Scénář není z nejdokonalejších a s přibývající stopáží přibývá i nesmyslů, díky režii je ale radost dění sledovat i v hluchých místech. Obrovský hold Hitchcockovi a Kubrickovi.

plakát

Vis a vis: Hotel Oáza (2020) (TV seriál)

Přesně jak mi to znělo z popisku "Zulema a Maca se vydávají ukrást diamanty". Přesně tak blbé to je. Béčkovina ve zručnejší režii alá Besson. Poslední dva díly se vytáhly nějakou tou gradací a přestřelkou za zrdcadly (kde mi mimochodem scény rozmluvy matky s retardovaným synem zase děsně evokovaly Trierovo Království s dvojicí v prádelně). Snaha předvést solidní akční lupičskou sérii tak vyšla jen částečně. Odkazy na světovou kinematografii, ať už tam jsou úmyslně a vědomě nebo ne, jsou fajn, ale upřímně, o kolik by klesl (nebo stoupl) zájem, pokud by tvůrci přinesly nové hrdinky namísto zapůjčení si již existujících... 50%

plakát

Pobřežní elita (2020) (TV pořad)

Spíš castingová cvičení než plnohodnotný film, natož komedie.

plakát

Westworld (2016) (TV seriál)

Ten rozkol, když se Vám spojí žánr, který máte nejraději (sci-fi z budoucnosti) a žánr, který máte rádi nejméně (western)... První série a hlavně její úvodní díly jsou luxus (aby ne za 40k na den), to nejlepší z Humans a Detroit: Become Human zasazeno do Red Dead světa v reálných podmínkách. Roboti prozřeli a stejně jako já při pohledu na občanku zažívají existenční krizi. Ale čím víc se natahuje stopáž a ubývá smyček, tím menší je to zábava. Což naplno vyznívá hned se začátkem druhé série, kde se celých devět epizod hraje s čím dál méně uvěřitelnými zvraty westernový Terminátor. Jediný díl, který to celé zachraňuje je S02E08, poetická cesta životy androidího indiána. Třetí série nuž upadá úplně, po super rozletu, kdy jsem byla nadšená, že jsem po dlouhé době narazila na kousek, co mě nadchl hned v prvních minutách, mi Westworld připadá s každým dalším dílem vlažnější a vlažnější. Ale třeba je to jen chyba v mém programu. S01 70%; S02 50%, S03 30%

plakát

Chlap na střídačku (2020)

Na tomhle filmu je nejlepších posledních pět minut. Úplný závěr před titulky a pak samotné titulky s duetem Langmajera a Martičky Jandové. To jediný si asi budu pamatovat i zítra.

Nezvaná (2009)

Už kvůli obsazení, kdy do tak komorního filmu dokázali vecpat hned tři charismatické herečky, mně film docela utekl. Solidní béčkový dojem mi ale zkazila poslední patnáctiminutovka, kdy film začne v rychlém sledu předhazovat učebnicová céčková klišé všeobecně známá ze všech obdobných thrillerů. Na originál jsem zvědavá už proto, abych zjistila, co vše je tu opravdu remake a co vše je zjednodušení (retardace) děje pro méně náročného diváka. Mít na výběr z podobných, pustím si znovu raději originálnější Ghostland. 50%

plakát

Velký úklid s Marií Kondo (2019) (TV pořad)

Ultra sympatická Japonka provází hodně repetetivním pořadem, který ale přináší i několik užitečných tipů do reálného života, pokud ho chcete mít uspořádaný. Jen by možná bylo lepší natočit šest epizod, kdy by se každá zabývala jedním tématem (oblečení, knihy, komono atd.), než osm epizod, kde se jede pořád dokola kompletní schéma.