Orgasmo nero

Itálie / Dominikánská republika, 1982, 90 min

Joe D'Amato

Joe D'Amato
  • peter12

Už začiatok vyznel dosť nedomyslene a film postupoval pomalým tempom a priestor bol občas zaplnený erotickými scénami,ktoré v konečnom dôsledku vyzneli chabo a krotko.Už som u Damata zvyknutý,že tento film príbehom ani nedisponuje ale sú len predhadzované scény,ktoré sa práve hodili režisérovi a že sú celkom mimo deja nevadí to konzumný divák ani nezbadá.Scény mixnuté erotikov,herci okrem zhadzovania oblečenia nič iné nevedeli a aspoň kamera bola slušná ale hudba uspávajuca .Pekné tropické destinácie a užasne plážové exteriéry.Ani horor ani porno čistý krotký nezmysel(7.2.2015)

• kaylin

Tady jsem se zase dobře napálil. Koprodukční (Itálie a Dominikánská republika) snímek „Orgasmo nero“ je prezentován jako erotický horor. Jasně, na jednu stranu je to dobře, protože ta erotika zde skutečně je a sem tam dovede i překvapit, co je zde zobrazeno. Na stranu druhou ale titulování filmu hororem je skutečně přehánění, protože tu nic moc hororového není. Vlastně spíš nic.(25.1.2017)

Trocha gore na začiatku, troška na konci, záver je vcelku prekvapivý. Medzitým pomaly ubiehajúci film v nádherných tropických lokáciách, samozrejme s dostatkom t&a, v rytme úžasne pohodovej, preslnenej typickej talianskej 70´s hudby, i trocha tej romantiky sa nájde. Všetko krásne nasnímané a zrežírované, of course, jedná sa opäť o film predovšetkým pre fanúšikov režisérovej a podobnej tvorby.(30.5.2011)

• RetroMan

Film působí hlavně kontrastem exotiky s evropským myšlením. V exteriérech na plážích Dominikánské republiky černé tělo na bílém písku svíjící se v orgasmických křečích vynikne a zaujme. Rituál snědení srdce svého mrtvého otce, bratra nebo manžela také patří mezi zvyky domorodých kmenů. Ústředním tématem filmu je znovuobjevení potence hlavní představitelky. A to se podařilo.(9.2.2012)

No "Porno Holocaust", to opravdu nebyl, ikdyž i zde se našly stejné prvky jako exotické prostředí, kanibalové, zvrhlost (perverze), nahota, sex, krev, trocha toho gore, a různé temné a magické woodoo rituály, nebylo to ale hard-core porno, ale spíš takový menší softík. Dále spíše než horor, tak erotické melodrama s nějakými lehčími romantickými prvky, po dějové stránce slabší, ale co se týče vizuální stránky, nádherných exteriéru (nádherný romantický ráj, kde by si přál jednou dovolenou strávit téměř každý z nás), a některých docela vzrušujících a pečlivě provedených erotických scén (orgasmus černošky na pláži, lesbický sex, masturbace, nebo milování ve třech), tak tento film ve svém žánru nemá konkurenci. Slunce, moře, exotika (Karibik-Domin.republika), romantika, vášeň, smyslnost, vzrušení a minumum dialogu. Celkově měl film docela šmrnc i kouzlo, ale strašně se to celé táhlo.. V hlavní roli 70's taliánská hvězda Nieves Navarro, fandovi eurohororu známá především z giallo filmů, pod vedením svého manžela, nutno přiznat, že nám za pár let tato nadaná a talentovaná žánrová herečka už trošku zestárla, ale pořád se bylo na co koukat, poznal jsem ji ihned od první minuty, po příletu výstupu z letadla, a navíc, pokud se ve svých filmech ze 70's odhalila jen částečně, tak tady ji uvidíte, tak jak jste ji ještě nikdy neviděli! Na to že ji v tý době bylo už 44 let (!), tak docela odvaha, ale herečka se rozhodně nemusela za nic stydět, tělo měla stále úchvatné, ale těžko říct jestli přeci jen nešlápla vedle, sofct-core porno hvězda se z ní nejspíš nikdy nestala. Podobné filmy: "Cannibal Holocaust", "Sesso Nero", "Porno Holocaust", "Erotic Nights of the Living Dead", "Jungle Holocaust", "Cannibal Ferox", "Mountain of the Cannibal God". Poznámka na konec; Místo černé herečky Ramirez, bych si tady místo ní představil radši Lauru Gemser a bylo by to ještě lepší a výživnější, ale nakonec to tak špatně ve spojení se zkušenou Navarro nedopadlo:-)(20.12.2011)