Pravda o přistání na Měsíci

(TV film)
  • Česko Všechno jen podvrh? Mýty o přistání na Měsíci (více)
všechny plakáty
USA, 2003, 48 min (Special Edition: 29 min)

Od prvního okamžiku byl legendární úspěch Apolla 11 zpochybňován. Jeho posádka prý nikdy na povrch Měsíce nevstoupila a velký skok pro lidstvo se odehrával v Nevadské poušti. (oficiální text distributora)

Wencek

Povedený dokument o jednom z největších úspěchů lidstva pro jedny a pro druhé zase o jednom z největší podvodů světa. Osobně si myslim že tam amíci přistáli. Tak nějak mi přijdou argumenty lidí co věří v přistání o něco víc přesvědšivější. Navíc je dokument docela vyvážený a obě strany sporu mají stejnou možnost říct co si myslí a o tom by to mělo být, narozdíl od jinak nevyvážených dokumentů (Fahrenheit 9/11). A proto 3,5*-4*. ()

hwnd

Je dobré si poslechnout důkazy obou stran, ale je jasný, že tam přece jen amíci přistáli. A spousta pěknejch záběrů, já jsem byl spokojen. ()

smrtubohem

Přečtěte si něco na Matrixu 2001, tam článků o těchto teoriích požehnaně. Abych řek pravdu, Američanům po 11.září už nevěřím vůbec nic. Pokud se někdy ukáže pravda, bude tenhle milník zařazen mezi 3 největší lži v dějinách lidstva. Paradoxem zůstává, že člověk bude žít stále stejným způsobem i s vědomím, že se tohle vůbec nestalo, nebo stalo, ale "maličko" jinak, než je dáno a psáno. I kdyby vzniklo dalších dvacet podobných dokumentů s novými "důkazy", drtivá většina populace bude dál vyznávat tento nezvratitelný a "zaručeně pravdivý" světonázor. ()

SuzieS odpad!

43minuta, debata o skleněných kuličkách: narozdíl od Země, na Měsíci nedochází k tak razantním změnám teplot...?? Wikipedia: Povrchová teplota na měsíci od -240 do 123 °C... Lidi, kteří ani nevědí, jaká je tam teplota mě maj přesvědčit, že tam byli? :D Teď teprve začínám pochybovat... ()

Agent24

Ani nevím co na tento dokument říct. Dokument se snaží vyvolat dojem, že dává prostor dvěma stranám, ale ve skutečnosti to tak není. Ten malej prcek všechny věci vyvrátí. Někdy ani ne moc přesvědčivě. Já NASA prostě nevěřím. Na internetu jsou dokonce videa Neila Armstronga z rakety jak točí měsíc jak se přibližují a potom je vidět, že to točí schválně přiblíženě a jsou od měsíce pěkně daleko. Potom měl být přenos na živo a Neil Armstrong se baví s Houstonem, že to co natáčí pustí další den lidem na zemi. No a taky kámen s písmenem C, který má být vlas na negativu a zrovna se ten vlas stočil přesně do písmene C. No a pak NASA písmeno C na dalších fotkách smazala. Nikdy Neil Armstrong po letu nemluvil snad jen jednou a to brečel a říkal něco o lžích. Nevěřim ani měsíčním horninám. Ani vlajkám na měsíci a ani těm zrcadlům na měsíci. Uvěřím až tam poletí někdo jinej a ukáže, že tam Američani nechali ty věci jak říkají. Potom uznám, že jsem se zmílil, ale nejspíš čekám, že tak do 10-20 let vyjde pravda najevo a bude to pěknej šok. Dokument tak na 50% ()

camomilla

V tomto zajimavem dokumentu se podivali na zoubek nejvetsim argumentum konspiracnich teorii o NEpristani na Mesici. Kazdy argument je pekne otestovan a nasledne naservirovany vysledek "vidite, ze je mozne ze na fotkach nemusi byt hvezdy/muze foukat vitr/stiny se sbhaji/.....). Jenze ja se stejne nemohu zbavit pachuti, ze je zvlastni, ze se seslo v kope tolik zajimavych (i kdyz vysvetlitelnych - ?) okolnosti najednou 8-) ()

Smartynko

Chystám sa to pozrieť, ale vopred musím povedať, že je kravina myslieť si, že tam USA nepristáli. Je úplne jasné, že pristáli a nedá sa to spochybniť. Rusi by len tak pre nič za nič nesklopili uši. A môžete si byť všetci istí, že sa na toto pozerali nie v TV ale priamo. ()

r3musko

Dobrý dokument, ktorý vyvracia snáď každú známu konšpiračnú teóriu o pristátí na mesiaci. Na jednej strane sú výpovede priamych účastníkov programu na druhej strane dôchodcovia z vidieku. Trochu to dehonestuje úroveň dokumentu, ale na druhej strane to zobrazuje intelekt reálnych konšpirátorov. ()