John Lennon Live in New York City (koncert)

John Lennon : Koncert v New Yorku

Hudební / Dokumentární

USA, 1986, 55 min

Carol Dysinger

Kdyby tam nebyla Yoko Ono,tak jdu s hodnocením možná i výš,ale takhle vážně nemůžu.(20.6.2008)

Lennon vystoupil v USA poprvé od posledního turné Beatles z roku 1966, koncert proběhl 30.8. 1972 v Madison Square Garden v New Yorku a měl benefiční charakter. Ve srovnání s koncertem v Torontu 1969 je tento koncert nesrovnatelně lepší...především výběrem skvělých a velmi výrazných songů (Imagine, Instant karma, Mother, Come together, Give peace a chance nebo třeba Hound dog) a za zmínku také stojí, že na rozdíl od Toronta zde nedostala Yoko Ono tolik prostoru k jejímu nesnesitelnému kvílení...přesto a pouze díky ní nedám plný počet.(9.8.2006)

Johne, Johne. Mám všechny nejprve vaše písničky (Brouků) a pak všechny Tvoje. Znám jejich texty a kousek mého života byl vámi a tebou nadsmrti ovlivněn. Paulova Linda byla pro mne oříškem, ale zvládl jsem to. Přeci jen byla docela hezká a uměla i zpívat. Ale Yoko Ono... Nikomu nic proti jeho partnerkám. Věřím, že jsi jí miloval a snad Tě i inspirovala. Ale poč jsi jí proboha nechal účinkovat na koncertech a dokonce ji nechal i ZPÍVAT? ! ! ! --- Na tomhle Live koncertíku nám John zahraje nejeden svůj nesmrtelný hit včetně navždy krásné Imagine. Zpívá v modrých lennonkách v olivové blůze US Army s indiánem 2. pěší divize ve znaku na rukávu.... Pokud se přenesete přes tu bíle oděnou účinkující hrůzu v obřích brýlých po jeho levici, je záznam koncertu krásnou památkou na tohohle hudebního génia, který si přál svět bez válek a vysnil si vlastní zemi Nutopia. Dávám 4 hvězdy, dal bych 5 nebýt Yoko... Oh Yoko!... * * * *(11.5.2014)

Kdo si chce užít Johna Lennona na pódiu, pustí si buď první část Live Peace In Toronto nebo kompletní newyorský koncert. John sám sebe nikdy nehodnotil jako dobrého, nýbrž rytmického a "hlučného" kytaristu, a tady to s ostatními "no name" kolegy plně doplňuje. Škoda, že už jsme ho pak nikdy na pódiu takto neviděli.(30.10.2009)

Poslední společný koncert Yoko Ono a Johna Lennona. Yoko patří spíše do Hvězdné pěchoty, než k mikrofonu vedle Johna, naštěstí tomu se koncert povedl ve velkém stylu a částečně mi napravil celkový dojem.(25.10.2006)

• - Doprovodná kapela dostala další z mnoha přídomků k Plastic Ono Band - zde Plastic Ono Elephants Memory Band. Johna a Yoko doplnili na pódiu Wayne "Tex" Gabriel (sólová kytara), Adam Ippolito (klávesy), Stan Bronstein (saxofon), Gary van Scyoc a John Ward (baskytary) a Jim Keltner (bicí). (Robbi)

• - John Lennon byl v New Yorku později zastřelen. (EarlHickey)

• - Lennonův koncert byl součástí dalších vystoupení, v nichž se objevila například zpěvačka Roberta Flack či klavírista a zpěvák Stevie Wonder. Výtěžek určený pro děti z nemocnice Willowbrook činil kolem 1 500 000 dolarů (přesná částka nebyla vyčíslena). (Robbi)