Hlavičkove rozprávky (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1974, 13x8 min

Gejza Ďurjak

Josef Dvořák

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Konečne som sa dopracoval k tejto rozprávke. Na maliara Hlavičku z nedeľnajšieho Od Kuka do Kuka sa nezabúda :). Hlavne sa mi páčila tatranská príroda kombinovaná so zaujímavou animáciou.(15.2.2008)

Vždy som sa tešil, kedy niečo tá ruka nakreslí. To sú fakt spomienky.(12.2.2011)

Len by ma zaujímalo prečo tieto rozprávky nie sú zaradené do filmografie Josefa Dvořáka? Inak na seriál mám veľmi príjemné spomienky.(10.5.2009)

Moja obľúbená rozprávka z detstva:-) Ešte aj teraz na staré kolená sa poteším, keď je v TV. Výborná animácia, vtipné kreslené postavičky v kombinácii so živým hrdinom. Takýchto rozprávok je v súčasnej dobe ako šafranu. Samozrejme, že dávam 5 hviezdičiek.(25.11.2011)

Jako malý jsem tento seriál nějak nezaregistroval. A pohledem dospělého nejde o žádný zázrak. Má sice určité kladné výchovné rysy, Josef Dvořák se herecky snaží.. Ale to je asi tak všechno co je na seriálu pozoruhodné. Navíc mi docela vadilo, že byl J. Dvořák předabován do slovenštiny.(19.8.2018)

Víla Lomnička a víla Slabejka, predabovaný Josef Dvořák a krásne podladená hra na lutne . Áno, áno. Do víly Lomničky som bol vážne zaľúbený. I keď mi príbehy dnes nič nehovoria, v detstve patril tento seriál vždy k mojej TOP a nikdy som si ho nenechal ujsť. Príjemné zahľadenie sa do minulosti, vrelo odporúčam.(16.2.2011)

Výborný kultový seriál(28.11.2017)