Go West

Komedie / Drama / Western

Bosna a Hercegovina, 2005, 97 min

Vadila mi určitá předvídatelnost, několik nesmyslných nebo zbytečných momentů, velmi jednoduše vybraný (i když moc dobrý) představitel „nevěsty“ a fakt, že Rade Šerbedžija po filmu Před deštěm nebývá využit herecky lépe než jako zarostlý charismatický typ, což je o to smutnější, že film produkoval, na druhou stranu alespoň si nekradl kameru pro sebe. 70%(22.3.2008)

..zopár naozaj vydarených momentov a nápadov, ktoré buď vyšli tak, ako mali alebo lepšie ;-)(1.12.2008)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2005 - nominácia na Grand Prix des Amériques(25.1.2010)

• dzira

Kdybych o bosenské válce nevěděl vůbec nic, hodnotil bych ten film patrně o dost lépe. Takto nemohu.... Oceňuji sice, že tvůrci poukazují velmi nápaditě na balkánskou nesnášenlivost vůči homosexuálům, na druhou stranu ale nelze přejít fakt, že natočili velmi jednostranný a tendenční film a vlastně tak sami zbytečně přilévají olej do ohně pod kotlem jménem Balkán....(4.8.2015)

Film s velmi závažným tématem i přesahem, těžící z předsudků vůči čemukoli jinému a odlišnému. Netolerance proplouvá příběhem a zanechává na hlavních hrdinech hlubokou jizvu. Pomůže obou mužům hluboký cit jménem láska?(19.2.2007)

Dobrý film, který sráží opakující se klišé a předvídatelný děj. Pozitivem je skvělý představitel Kenana a Rade Šerbedžuje v roli Milanova otce.(23.4.2008)