Daleun... haega kkuneun kkum

• Jižní Korea 달은... 해가 꾸는 꿈 (více)
všechny plakáty
Jižní Korea, 1992, 103 min

Režie:

Čchan-uk Pak

Scénář:

Čchan-uk Pak

Eun-hee Bang

rivah

Na gangstera v Busanu se provalí, že má poměr s milenkou svého šéfa. Ti dva chtějí utéct s penězi organizace, což vede ke krizi. Do děje je zapleten i gangsterův nevlastní bratr kameraman....Ve svém poněkud roztříštěném debutu se režisér ještě hledal. ()

Adrian

Mission accomplished - režijná zbierka je skompletizovaná :-) (osobne sa nevzádvam toho, že raz nakoniec zoženiem aj film Mascara z 1994, na ktorom Park participoval ako herec). Podobne ako pri 3injo, aj v svojej prvotine Park naráža na limity produkčného zázemia, ktoré jeho nezameniteľnému trademarku "myslenia obrazom" kladú prekážky a viaceré lahôdky menia "iba" na prísľub budúceho rozkvetu jeho zručnosti. Avšak aj to miestami stačí, aby "lacne" limonádkový príbeh o nevlastných bratoch a osudovej žene - milenke miestneho bossa, pre ktorého pracuje aj jeden z bratov, pozdvihol z vôd zabudnuteľného priemeru viacerými slušne vypointovanými scénami. 70% ()

kikuka

Je pravda, ze KOFA mala len VHS bez titulkov, ale aj tak sa dali odpozorovat niektore "neskorsie" grify a inspiracie. VIac, ked to dam dokopy. :-]..Každopádne, najfrancúzskejší Parkov film. A asi aj kórejský z tých, čo som videla. Hneď za ním je úvodná scéna z Nabbeun Namja. ()

• Film byl takovým propadákem, že jedinou recenzi na něj napsal sám režisér. Učinil tak pod jménem svého kamaráda, který se nechal slyšet, že kritiku sám raději psát nechce. [Zdroj: Refresher.cz] (Duoscop)