Reklama

Reklama

Sokové

všechny plakáty
Rakousko-Uhersko, 1911, 10 min

Režie:

Antonín Pech

Kamera:

Antonín Pech

Obsahy(1)

V krčmě tančí dvě dívky, jedna v bílých šatech a druhá v černých - přichází bandita - bandita se pohádá s jiným hostem o jednu z dívek - rvačka pokračuje na skále - bandita svého soupeře shodí dolů - dívka v černém mrtvého oplakává - přijíždí kovboj na koni - dívka v černém si mu stěžuječ na spáchaný zločin - kovboj banditu dohoní, odzbrojí a přiváže ke stromu - stařík, který má zajatce hlídat, se opije a usne - dívka v bílém, ozbrojená revolverem osvobodí banditu, který je jejím milým a společně hlídače přivážou ke stromu - kovboj se vrátí a znovu se rve s banditou - v bitce je náhodou zastřelena dívka v bílém - kovboj odvádí spoutaného banditu. (Popis dochovaných scén.) (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

V takovéto situaci pracuje představivost na plné obrátky, takže obrazy na plátně fungují "jen" jako berlička ke skutečnému prožitku. Velkolepé. ()

Moskoe 

všechny recenze uživatele

Jde o nesestříhané torzo, nechronologické záběry jsou v dnešní době velmi působivé. Ač tak nezamýšleno, velmi zajímavý snímek. ()

Reklama

Zajímavosti (4)

  • Bližší údaje o tvůrcích a obsazení se nedochovaly. Z dochovaného torza nelze zjistit obsah. Film je nesestavený a pravděpodobně nebyl uveden. Zdroj: Český hraný film 1898-1930, NFA 1995. (ČSFD)
  • Obsah niektorých záberov napovedá, že Pech mohol celkom dobre pomýšľať na využitie krížového strihu, viditeľný bol aj skokový strih. Pravdepodobne výpravnosť a ambície filmu zamestnával väčší počet hercov, vsádzal na vystavaný scenár a bol natáčaný v špecifickom prostredí, s kostýmami a zvieratami, zlomili produkcii väz. Takto si vysvetľujú stav filmový bádatelia zachovanie iba surového, nezostrihaného materiálu, o ktorom sa ani väčšina českých historiografov vôbec nezmieňuje. [Zdroj] (Raccoon.city)

Reklama

Reklama