poster

Hon na svatého Maura (TV film)

Dokumentární

Česko, 2006, 57 min

Režie:

Zora Cejnková

Scénář:

Zora Cejnková

Hudba:

Pavel Kotzian
(další profese)
 • PaRi
  **

  Velmi tendečně udělaný dokument, kde při nemístné glorifikaci komunistické federální kriminální služby vedené šéfsoudruhem Maryškou a při zpodobnění Beauforta, po vzoru knížepána z Rumcajze, jsem se musel neustále ujišťovat, že se nedívám na dokument vzniklý před rokem 1989! Měl mě varovat už ten bulvární název.(1.8.2012)

 • Šandík

  Oficiální verzi policie nevěřte. Velmi pravděpodobně to všechno bylo poněkud jinak... Jak? Nechci si hrát na Cibulku, ale podle toho, co jsem slyšel, to ví jenom sami zúčastnění policisté (tehdy příslušníci VB) a asi ještě pár dalších lidí, pravděpodobně někdo z tehdejší StB a asi i někteří tehdejší političtí prominenti... Každopádně je dobře, že byl relikviář nalezen a restaurován, neboť je to zcela nepochybně nejvýznamnější klenotnická památka u nás. V mezinárodním kontextu mnohem významnější, než proslavené české korunovační klenoty...(16.12.2006)

 • EllienPM
  *****

  Když relikviář objevili deset km od nás, byly mi čtyři. Na veřejnost se to dostalo až později. I přes tak nízký věk si přesně pamatuju, jak jsme, coby děti, rozebírali nalezení pokladu. Bylo to fascinující. Seděli jsme na lavičkách a horlivě diskutovali, čí táta u toho byl, a kdo o tom ví víc. Jako včera vidím jednu důležitou blonďatou holčičku, jak sedí uprostřed nás a vytahuje se, že JEJÍ táta o tom ví nejvíc. Shodou okolností to pak dotáhl na pohlavára v ČSSD... Dodnes je pro mne relikviář a jeho příběh stejně dechberoucí. Nemohu jinak, než za plný počet a jsem nesmírně rád, že takovéhle dílo vzniklo. Ať už filmařské nebo zlatnické.(7.9.2014)

 • troufalka
  *****

  Tohle je fantastický příběh!! Především, že se vůbec stal! A pak způsob, jakým byl relikviář nalezen. Dokument je běžný, ale příběh desetihvězdičkový!!(24.2.2014)

 • Autogram
  ****

  Neuveriteľne napínavý hraný dokument o hľadaní skutočného pokladu. Trochu to zaváňa samochválou od pánov/súdruhov kriminalistov, ale ako ich nepochváliť, keď tak úspešne podviedli amerického obchodníka Douglasa, ktorého do ČSSR vyslali pôvodní faudálni majitelia relikviára. –––– A v momentu, kdy už to bylo téměř dokončeno, to vyproštění, to jsem u toho taky byl, my jsme to takhle zvedali z toho výkopu, se venku zablesklo a zahřmělo. –––– Vy jste něco našli, protože máš zlato na botech.(6.10.2018)