Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Western
  • Dobrodružný

Recenze (571)

plakát

Přestřelka v Dodge City (1959) 

Velmi slabý western. V komentářích se zde píše o charismatickém Joelu McCreovi. Asi jsem se díval na jiný film. Já jsem v tomhle westernu neviděl ani jednoho charismatického herce. Proboha vždyť tenhle film vznikl 7 let po Oscarovém westernu V pravé poledne a rok po Velké zemi! Ale holt Joseph M. Newman nebyl Fred Zinnemann, a nepomohla mu ani barva a širokoúhlý formát, natož William Wyler. No a Joel McCrea má ke Gary Cooperovi, také hodně daleko stejně jako ke Gregory Peckovi . V Přestřelce v Dodge City je všechno špatně. Špatně napsaný scénář dialogy herců jak z partesu, špatná režie, nevýrazná kamera a střih. Husba, jejíž styl byl jak z konce čtyřicátých let a pod. Nechápu proč ČT tyto žánrové slabotiny kupuje.

plakát

Klaunka (2023) (TV film) 

Velmi lidské a citlivé. Olze Sommerové se podařilo Jitku Molavcovou představit i v překvapivých úhlech pohledů. Tento portrét skvělé osobnosti velmi jemně vykresluje kamera Olgy Malířové Špátové a to tak, jakoby tam ani kamera nebyla, takže v divákovi vyvolává pocit, že se s Jitkou Molavcovou potkává osobně.

plakát

Noční agent (2023) (seriál) 

Neurazí, ale ani nenadchne. Svižné, pobaví, ale podruhé bych tomu čas již nevěnoval, jako jsem to třeba udělal u pěti sériového seriálu Alias.

plakát

Smrtihlav (2017) 

Myslím, že nebudu ztrácet čas na nějakém dlouhém rozboru tohoto filmu. Dle mého názoru to starý černobílý Atentát ani zdaleka nepřekonalo a o dost lepší je i Anthropoid.

plakát

Neskutečná Anna (2022) (seriál) 

Tahle minisérie mne vcelku bavila. Skvělý herecký výkon hlavní představitelky, které postavu věříte. Dobře napsané a nasnímané, má to švih, ale je to tak na jedno podívání. Prostě na tři hvězdy určitě, možná bych ještě půl hvězdy přidal.

plakát

Tichý společník (2021) 

Pavel Göbl dělá, dle mého názoru naprosto zbytečné filmy, u kterých zcela opovrhuje diváky. Pokud by ty filmy dělal za své, tak nic proti. Ale to nedělá. Je mi tedy naprostou záhadou, že se pořád najde někdo, kdo chce jeho filmy financovat. Čím to asi je?

plakát

Bylo nás pět (1994) (seriál) 

Výjimečně převedená geniální Poláčkova kniha do TV cyklu. Že se to tak povedlo, tak za to může především režisér Karel Smyczek, který patří k těm již téměř vymřelým režisérům, umějícím režírovat děti v hereckých rolích. Uměl to stejně skvěle ještě Jindřich Polák a Karel Kachyňa a potom Marie Poledňáková.

plakát

The Avengers (2012) odpad!

Jak je vidět pasáci dobře znají své ovečky a přijde mi to jakoby se občas snažili zjistit, co ještě stádo sežere a co už ne. Tenhle blivajs, který jsem vyplivl při prvních soustech a hodil ho do koše, stádu šmakuje. No výborně, příště můžeme stádu předhodit ještě větší šlichtu!

plakát

Operace Silver A (2007) (TV film) 

Naprostý souhlas s recenzí igi B. a sportovce! Lépe bych to nenapsal. Jen bych dodal, že Sequencovo Atentát z roku 1964 i dnes stojí nebetyčně vysoko nad touto telenovelou, která si hraje na umění. I já dávám tu jednu hvězdu za Šecovu kameru. A jinému válečnému filmu Nebeští jezdci Jindřicha Poláka z roku 1968 nesahá ani po kotníky.

plakát

Zlato Apačů (1954) 

S utrpením jsem se dodíval do konce a to jen kvůli skvělé kameře a mému oblíbenému Garymu Cooperovi. Jinak neskutečně utahané. Gary dělal co mohl, ale s průměrným scénářem, kde nemáte co hrát, nic nenaděláte. Divím se, že to Gary vzal. Jaký rozdíl s o rok starším westernem - který se stal kultovním - V pravé poledne. za který Gary Cooper obdržel svého druhého Oscara.

Ovládací panel
5 bodů