Kyon Ki

Indie, 2005, 149 min (Alternativní: 130 min)

Priyadarshan

S. Tirru

Kostýmy:

Komal Shahani

Asi prvá hodina sa niesla v duchu dejovej línie One Flew Over the Cuckoo's Nest (Prelet nad kukučím hniezdom), a keďže ma tento kultový film moc nezaujal, tak ani jeho indická verzia nebola ničím, z čoho by som bol nadšený. Našťastie potom prišlo vykúpenie, keď sa celý príbeh retrospektívne vrátil do doby, keď Anand žil ešte normálnym a šťastným životom. Síce trošku silná romantika na môj vkus, ale tá hra na "vadí nevadí" dosiahla napokon drsný vrchol :( Príbeh sa následne vracia späť do psychiatrickej liečebne, kde Tanvi mení prístup z pohŕdania na empatiu - a razom sa dostavia prekvapivé výsledky, no a na záver poriadny vrchol, opäť zo sféry tých trpkých... Ako celok sa mi tento film napokon pozdával, teda až na tú prvú hodinu, pri ktorej som mal chuť sa na to vykašľať. Ale povedal som si, že veď keď už nič iné, aspoň z Kareeny sa budem tešiť. Napokon sa to našťastie celé rozbehlo a konečný efekt "terapie Láskou" stál za to.(25.9.2013)