Cat with Hands, The

• Slovensko Mačka s rukami (festivalový název)
Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 2001, 4 min

Režie:

Robert Morgan

Scénář:

Robert Morgan

Victoria Hayes

O dvou statečných mužích, kteří se vydali ke studni, kde údajně malý chlapec přišel o život rukou nestvůry. (hellstruck)

E..

Tak tenhle kraťas mě úplně odrovnal. Takhle by se to mělo dělat. Žádný zbytečný nechuťárny, jen čistá páce. Úžasný, úžasný. Ještě teď jsem z toho šokovaná. Neuvěřitelný, jak 3 minuty 33 vteřin můžou stačit ke skvělýmu filmovýmu výkonu. Párádní horor a parádní animace. Taková strašidelná pohádka o zlobivé kočičce, která se chce stát člověkem a taky se jím stane..ale jak!!! Robert Morgan je génius! ()

eye candy

Nádherným způsobem zrealizovaná noční můra, kterou Robertovi nejspíš poskládal Hypnos kombinací Otesánka a Jeepers Creepers. Tuto úsměvnou narážku na charakter koček navíc umocnil od lesa plížící se závan chladného zatuchlého vzduchu nesoucí v sobě staré moudré přísloví, nevěř kočkám a už vůbec ne lidem. Co se animace a hororového žánru týče, velmi vkusně využíté 4 minuty ()

Cappuccino

Niesom si istý, či sa malo jednať o protikampaň od psíčkarského režiséra, ktorý pravdepodobne nenávidí mačky a dal si za cieľ zdiskreditovať ich osobnosť na celej čiare.. alebo prostý, hororový experiment. __ V žiadnom prípade však nepochybujem o tom, že ste ešte nevideli mačku s ľudskými rukami, ktorá si prst po prste oblíže celú "packu". ()

Francik

Naprosto svělý kraťas. Atmosféra je tak hutná, že ladně předčí většinu celovečerních hororů. K tomu jsem milovníkem animace a zvlášť této. P.S. Jen pro dodatek, režii, výtvarno a scénář má na svědomí Robert Morgan K shlédnutí Zde ()

WANDRWALL

3 minuty a 32 vteřin. Starší jde pro vodu do studny. Mladší mu naslouchá a pozoruje ho. Střih z lidských postav na animované, jak jednou ze studny vytáhl kluk kočku s lidskýma rukama. Ruka chlapce kočku něžně pohladila. I ruka kočky se natahuje a zdá se, že pohladí tvář chlapce. Následky jsou ty, že ztratí tvář a matka se nad chlapecem bez tváře žalostně sklání. Návrat k živým postavám. Starší jde k muži, který má v tváři stále dětský vzhled, a sní mu jazyk jako malinu. Razantně a energicky, se samozřejmostí dravce. A nezůstane jenom u jazyka. Proti gustu žádný dišputát.***(6.10.2010) ()