Danish Poet, The

Krátkometrážní / Animovaný / Romantický

Norsko / Kanada, 2006, 15 min

Torill Kove

Liv Ullmann

Možná budu tak trošku cynik, ale na Oscarem oceněný filmeček trochu moc otřepané téma lásky založené na náhodném setkání atd. Hezký příběh, který jsem už viděl nebo slyšel stokrát - který má přinést pocit, že všechno má své zvláštní příčiny a podivný řád, který nějak umožňuje to hezké okolo nás. Ano, náhody se dějí, ale filmaři jako by už bez náhod někdy neuměli pracovat... A k tomu, řekl bych, nikterak nápadité či výjimečné zpracování. Takže - nebudeme si nic nalhávat - Oscar tu je díky komentáři Liv Ullman...(6.12.2007)

Velice srdečný a milý příběh o tom, že i šťastný básník může být dobrý básník. Tedy ne že by to teď všechny přesvědčilo, ale pokud na ten motiv mají vznikat takto pěkní animací, nemám nic proti. I jednolitý vypravěč, Liv Ullmann tomu dodává cosi vroucného a srdečného, snad už jen tím že je žena. Nevím sice, zda bych dílku udělil oskara (kdo ví jaká byla konkurence), ale jen tak, nevinně a z radosti je Poeta parádní.(20.6.2008)

Příběh mě moc nedojal, ale takové ty drobné detaily, jak z trajektu vylézají lidé s flaškami, či narážky na sousedské vztahy, potěšily. A ta kniha, která pohnula osudem básníka, byla přeložena i do češtiny. myslím, že se jmenuje Kristina Vavřincová. (nebo Vavřincovna) a Liv Ullman dokonce režírovala filmovou podobu této knihy. viz. "Kristin Lavransdatter".(20.9.2008)

Celkem milý krátkometrážní animák, který vypráví příběh básníka, který skrze své deprese ohledně psaní dojde k ženě svého života. Jednoduchá, ale i tak sympatická animace a příjemný hlas Liv Ullmann dělají své, ale já osobně bych dal Oscara někomu jinému z tehdejší konkurence - viz Lifted nebo No Time for Nuts.(29.1.2011)

• easaque

nepředvídatelné jsou cesty boží a u spisovatelů-básníků je to nemlich to samé. Animačně mi nepřišel hezký a příběh byl jak z červené knihovny. Nechci však zatracovat a své diváky si určitě najde. Pro mě však hradbu 3 hvězdiček nepřelezl a skončil těsně pod. S českými titulky si ho můžete prohlédnout zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/dansky-basnik [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ](13.7.2013)