poster

Danish Poet, The

Krátkometrážní / Animovaný / Romantický

Norsko / Kanada, 2006, 15 min

Režie:

Torill Kove

Hrají:

Liv Ullmann
(další profese)
 • masr
  ***

  Možná budu tak trošku cynik, ale na Oscarem oceněný filmeček trochu moc otřepané téma lásky založené na náhodném setkání atd. Hezký příběh, který jsem už viděl nebo slyšel stokrát - který má přinést pocit, že všechno má své zvláštní příčiny a podivný řád, který nějak umožňuje to hezké okolo nás. Ano, náhody se dějí, ale filmaři jako by už bez náhod někdy neuměli pracovat... A k tomu, řekl bych, nikterak nápadité či výjimečné zpracování. Takže - nebudeme si nic nalhávat - Oscar tu je díky komentáři Liv Ullman...(6.12.2007)

 • Anderas
  ****

  Velice srdečný a milý příběh o tom, že i šťastný básník může být dobrý básník. Tedy ne že by to teď všechny přesvědčilo, ale pokud na ten motiv mají vznikat takto pěkní animací, nemám nic proti. I jednolitý vypravěč, Liv Ullmann tomu dodává cosi vroucného a srdečného, snad už jen tím že je žena. Nevím sice, zda bych dílku udělil oskara (kdo ví jaká byla konkurence), ale jen tak, nevinně a z radosti je Poeta parádní.(20.6.2008)

 • Zmiu
  ***

  Příběh mě moc nedojal, ale takové ty drobné detaily, jak z trajektu vylézají lidé s flaškami, či narážky na sousedské vztahy, potěšily. A ta kniha, která pohnula osudem básníka, byla přeložena i do češtiny. myslím, že se jmenuje Kristina Vavřincová. (nebo Vavřincovna) a Liv Ullman dokonce režírovala filmovou podobu této knihy. viz. "Kristin Lavransdatter".(20.9.2008)

 • Stanislaus
  ***

  Celkem milý krátkometrážní animák, který vypráví příběh básníka, který skrze své deprese ohledně psaní dojde k ženě svého života. Jednoduchá, ale i tak sympatická animace a příjemný hlas Liv Ullmann dělají své, ale já osobně bych dal Oscara někomu jinému z tehdejší konkurence - viz Lifted nebo No Time for Nuts.(29.1.2011)

 • easaque
  **

  nepředvídatelné jsou cesty boží a u spisovatelů-básníků je to nemlich to samé. Animačně mi nepřišel hezký a příběh byl jak z červené knihovny. Nechci však zatracovat a své diváky si určitě najde. Pro mě však hradbu 3 hvězdiček nepřelezl a skončil těsně pod. S českými titulky si ho můžete prohlédnout zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/dansky-basnik [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ](13.7.2013)