poster

The Sharp End

Dokumentární / Sportovní

USA, 2007, 64 min

Střih:

Wade Johnson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rogue
  ****

  Za Bernda Arnolda velkej dík.(2.10.2019)

 • Blazis34
  ***

  Dokument o velkých bláznech, ale zároveň skvělých sportovcích. Kamera vás zavede do neskutečných záběrů a hlavní aktéři vám poví, jak oni vnímají pocity mezi úspěchem a pádem. Dokument hlavně pro milovníky adrenalinových sportů, lezectví zvláště. Samotným lezcům dávám hvězd pět, tomuto dílu ale jen lepší tři - 70%.(30.11.2016)

 • salamandrr
  *****

  Pokud chce koukat na lidi jejichž kvalit téměr jistě nedosáhnete, pak je tohle správný snímek. Zajímavé je, že si američani všimli naší malé kotliny a zůstali s otevřenou hubou koukat na Ádr a lezení bez železa, já sám z toho mám taky respekt, ale vidět to u tak dobrých lezců je velmi zajímavé. filmově nic moc, ale je to zajímavé, pro mě jako lezce extémě zajímavé(24.12.2010)

 • Blacks
  ***

  Líbí se mi, že narozdíl od jiných podobných snímků neukazuje pár top lezců na světě, ale spíš místní borce. Je to již deset let zpátky, přesto styl, jakým je prezentována ČR (mimo lezení) je trochu ostudný, nutno však říct, že Hudy Hudeček tomu se svojí lámanou angličtinou a hlavně pitomýma řečma moc nepřidal. jinak dobrý. 68%(9.2.2017)

 • zipper111
  *****

  Jeden z nejlepších a nejnapínavějších "climbing" fimů co jsem kdy viděl. Naprosto krásné záběry ze všemožných světových lokalit, kde se snažej ti největší borci zdolat ty nejtěžší cesty. Uchvatné jsou scény z Adršpašských skal, které mnozí lezci považujou za jedny z nejnáročnějších v evropě (nesmí se tam jistit pomoci karabin, pouze takovými uzlíky). Nejzajímavější mě stejně asi přišlo, že ať už to bylo v USA, v Asii nebo kdekoliv jinde ve světe, tak hlavní záběry byly z různých středisek, skal a přírody. Kdežto 60 % záběrů z čech je, jak všichni horolezci neskutečně chlastaj v hospodách. Inu, češi....(21.1.2010)