Smrtící spojení

všechny plakáty

Prý na svět přicházíme a z něj odcházíme sami. To je asi důvod, proč každý hledá své druhé já, svou lepší půlku. Ale co kdybyste se nenarodili sami? Co kdybyste byli od samého počátku připoutání tělem i duší k někomu jinému?
Pim a Ploy jsou siamská dvojčata. Jednoho dne podstoupí rozdělující operaci, při které Ploy umírá. Od té doby se však Pim velmi trápí výčitkami a pocitem osamění a utíká proto za jiným životem do Koreje, kde brzy potká laskavého manžela. Ploy je však stále zde, její duše přebývá ve společném domě a je to duše velmi, velmi nahněvaná. (oficiální text distributora)

wendlik odpad!

Co o tomto kousku napsat... Zpracování katastrofální, počínaje chabými dialogy, přes obsesi v používání zrcadel coby pomalu jediného prostředku k zobrazení ,,ducha" a konče zápletkou tak chabou, že by ji děti stihly sepsat ve školní družině, než si je stihnou vyzvednout rodiče. A možná by to dokázaly i lépe ztvárnit. Už dlouho jsem se u ničeho takovým stylem nenudil. Hudba ve filmu jakoby vůbec nebyla, škoda. Kdyby byla, mohla zachránit alespoň ten náznak tajemna, co zůstal. ()

Mayki

Docela slušná lekačka s neotřepaným a zajímavě děsivým rozuzlením. Něco takového jsem vážně nečekala. Děj i efekty na čtyři hvězdičky, ale kvůli (jako obvykle) otřesnému českému dabingu jsem musela jednu hvězdičku ztrhnout. ()

Morrigen

Asijská hororová tvorba není zrovna mým šálkem kávy a proto se jí snažím vyhýbat. Nicméně tenhle snímek mě zaujal neotřelým siamským nápadem. Nápad jako takový super, ale veškerý potenciál v daném tématu tvůrci prostě plnohodnotně nevyužili. Fanoušci lekaček si zde určitě přijdou na své, a i když je předchozí vývoj událostí vyloženě nabízí, nejsou vůbec kýčovité. Velkými nedostatky ovšem trpí herci a dialogy, kamera a střih. Nelogičnost navazování scén hlavně v závěrečné třetině se zkrátka nedá přehlédnout a kazí můj dojem z do té doby celkem slušně rozjeté story. Ovšem co stojí jistě za vyzdvihnutí jsou flashbacky, které dodávají filmu zase jiný podtext. Stojí za shlédnutí - ale jen jednou. ()

BigJohn02

Siamský film o siamských dvojčatech - už to zní slibně. A opravdu - docela povedený mix thrilleru s vraždícím psychopatem a duchařského horroru, který sice využívá nějaké ty lekačky, ale na rozdíl od amerických horrorů je nedoprovází decibelovým výronem, takže se na to dá koukat i v noci a nerušit noční klid. Kreativní génius, který stvořil český distribuční název, je na sebe jistě opět pyšný (Alone vs. Smrtící spojení?). ()