Sex Madness

Velkými písmeny nás varuje tento naučný film před syfilidou (ještě před úvodními titulky). Pak sledujeme občana New Yorku Paula Lorenze (Charles Olcott), brojícího proti tomu, jak se městem šíří vlna pohlavní chorob, syfilidy a kapavky. V divadle je představení „Glorious burlesque“ – polonahé tanečnice, mladík svádějící dívku, aby se s ním dnes v noci vyspala (před svatbou), už nakažená umělkyně Sheila Wayne (Linda Lee Hill) svádfí lesbické sekretářky Peggy (Natalie Donet) a Betty (Polly Bestor), no prostě Sodoma a Gomora. Millicent Hamilton (Vivian McGill) byla královna krásy v malém městě, která doufala, že se prosadí ve velkoměstě, ale místo toho ji producent přefikl a nakazil. Doktor Hampton (Ed Redding) jí hodně dlouho vysvětluje, jak se musí léčit, pečlivě dodržovat pravidla, aby se mohla vrátit domů ke své lásce ze školy a žít tam šťastně ve věrném manželství. Jenže dokáže to dívka? K tomu patriotické řeči o zdraví národa a pohlavní čistotě. (Peabody)

Goldbeater

O mnoho méně zábavné než propagandistický snímek Reefer Madness, v němž byly následky kouření marihuany zveličené do tak směšné míry, až to bylo k popukání. Před pohlavními nemocemi varující Sex Madness už se možná trochu více blíží vědeckým faktům, přesto je to stále jen neskutečně imbecilní instruktáž nabádající k „zdravému manželskému soužití“ a nesmyslně varující před podvodnými doktory. Z hlediska hodnocení jako běžného filmu je to naprosté dno. ()