Masivní motory (TV seriál)

Massive Engines

Dokumentární

Velká Británie, 2004, 30 min

Jeremy Cadle

Chris Barrie

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

Naprosta dokonalost... Jsou zatim 3 serie (Masivni stroje, motory a rychlost)... kombinace vedy a techniky a zabavy.... A mezi nami...Barrie je hustej typek.... ten umi ridit snad vsechno... doufam ze serie budou pribyvat...(2.1.2008)

Velmi poutavý seriál. Z Barrieho vyzařuje radost z toho, co dělá a navíc je evidentní, že technice rozumí a ví o čem mluví. Žádný naučený komentář.(3.11.2007)

Orientačně za 4*, JC je celkem kus šoumena, což mě elegantně přivádí ke druhé straně mince, a sice že je to zároveň dosti konzumní věcička...(25.4.2008)

Konzumní chuťovka správného chlapa. Věděli jste jak vznikli vrtulníky a kdo první je uvedl v pohyb. A co takhle tanky, nákladní kamiony, nebo dokonce největščí stroje na světě - exkavátory? A co bylo pro mě nejvíce šokující a překvapivé byla těžba tunelu obrovským krtkem. Seriál, který rozšíří vaše obzory o světě a o našich miláčních strojích. Podklad k historiím formule. Doporučuji všem. Bohužel ve stylu ostatních seriálů na BBC mě tento přijde přůměrný a nezáživný. Asi radši nechávám demolovat velkobaráky.(16.9.2008)

Výborný seriál s Chrisem Barriem, na kterém je vidět nadšení pro věc. Ale přiznejme si, každý chlap by na jeho místě zářil jako malé dítě. Jde o populárně naučný seriál, kde se divák zábavnou formou dozví spoustu zajímavých věcí nejen o konkrétních motorech ale i o historii jejich vývoje. Perfektní jsou i zjednodušené funkční modely, které Barrie předvádí. ---== 90% ==---(23.1.2012)

Zajímavý dokument pod vedením Chrise Barrieho (Red Dwarf, Brittas Empire). Barrie je vtipálek tělem i duší a podle toho to taky vypadá. Seriózní výklad vědeckých faktů se mísí s Barrieho povahou komika. Jako modelový příklad rakety např. používá dvě jablka napíchlá na šípu apod. Abych to shrnul: Dokument je Populárně-vědecký, zábavný a pro Barrieho fanoušky určitě zajímavý. 4* přesně!!(15.12.2007)