Tři mladí spolubydlící z Tel Avivu, dva kluci a jedna holka, se snaží nevnímat politické konflikty a raději se soustředit na svoje životy a lásky, tedy žít v jakési únikové „bublině“. Tvrdohlavá Lulu pracuje v butiku, nápadný Yali vede trendy kavárnu a Noam, který prodává v obchodě s hudbou, tráví víkendy vykonáváním služby na kontrolním stanovišti Národní Gardy. Když se Noam zamiluje do Ashrafa, mladého Palestince, rozhodnou se pomoct Ashrafovi zůstat nelegálně v Tel Avivu. Obléknou ho do moderních izraelských šatů, dají mu hebrejské jméno, nechají ho pracovat v Yaliho kavárně a společně oslaví toto mírumilovné soužití na plážové párty. Jejich utopie se však kvůli politické a sociální skutečnosti na Blízkém východě zhroutí. [MEZIPATRA 2008] (Brněnská 16)

vyhnalek

Izraelsko-palestinský konflikt je ožahavé filmové téma samo o sobě. Tvůrci filmu si však k tomuto těžkému úkolu přidali ještě otázky odlišné sexuální orientace. Výsledkem je působivý film, který má výbornou gradaci a překvapivý konec. Divácká cena z festivalu Mezipatra hovoří za vše :-) ()

Polda99

Tohle bylo už třetí setkání s Eytanem Foxem a bohužel oproti třeba Walk on Water pro mě určité zklamání. Je to stále dost dobrý film s hodně silným příběhem, který nenechá nikoho chladným. Bohužel občas se vytrácí návaznost některých scén a práce kameramana taky není vždy zrovna bezchybná... k tomu se film místama mírně vleče a i když jsou tam hodně silné scény (především scény na hraničním přechodu, nebo vzpomínky Noama na svou mámu, která chtěla mír), tyhle scény nemůžou zachránit dojem z celého filmu. Na tomhle snímku ale nejde ani tak o kvalitu jako spíš o příběh, který je vyprávěn a ten ve vás stále dokáže zanechat hodně silný pocit. Za mě mírně lepší 3 hvězdičky. ()