Někdo tam dole mě má rád

Horor

Česko, 2008, 120 min

Robert Jíša

• Jello Biafra

Velebnosti to je hnus!!!!! Zhruba prvá polovica filmu by sa dala prehltnúť, (avšak s ťažkosťami) ale po príchode "služobníka pekiel", ktorý vyzerá a kecá jak Jan Rejžek z Katovny sa z filmu stáva ozajstný trash. Hromada bezduchých násilných scén nahádzaných na plátno bez ladu a skladu okorenená totálnou absenciou akejkoľvek atmosféry len dotvára tento brakový počin. Okrem extrémnej dĺžky filmu a amatérských "hercov" sa tu pekne pozerá možno tak na Barboru Mottlovou, ktorá ukáže svoje prednosti. Ale to je asi tak všetko čím film stojí za pozornosť.(11.12.2013)

...film odhaľuje čo všetko je človek schopný urobiť.....na akých zverstvách sa dokáže poddielať......inak : myšilienka a pointa filmu -velice zaujímavá a doteraz málo videná...(najmä v takejto podobe). Dejová línia ma však nezaujala nijak zvlášť.....ale to nebolo ani zmyslom tohoto snímku....jeho hlavná línia je ukázať temné stránky našich duší.......čo je vyjadrené neobyčajne veľkou brutalitou a až nechutnými (zverskými) scénami....aj v dobrom človeku sa može skrývať satan.....ktorý čaká na svoju chvíľku........Oto je tým najlepším príkladom.....***/****....(30.4.2009)

• KasparekZabijak

Jedna hvezdička za pár nechtěně vtipných vět, jinak protrpěný dvě hodiny. Nejdřív se těšíte ať už ,, to " začne, pak se těšíte ... ano, na konec. Výkony neherců v čele s příšerným Ottou se vlečou celým filmem jako červená niť, celkový nápad filmu je poměrně nadějný, ale amatérská realizace jej pohřbívá ještě hodně hlouběji, než je název tohoto veledíla.(10.11.2011)

Roman Vojkuvka si s tímto filmem ukousl příliš velký kus koláče, na který celkově neměl. Rozhodně je však dobré, že se pokusil natočit tento druh filmu s takovým složito-filozoficko-metaforickým obsahem. Po technické stránce je na filmu vidět, že vznikal prakticky zadarmo s minimálním rozpočtem-což je škoda. Po technické stránce je film maximálně amatérský, kamera i zvuk je opravdu hrozná (ale co s tím má mladý filmař bez peněz dělat, že?). To co už Vojkuvka mohl ovlivnit (co se dá i dobře bez peněz udělat), to zvládl tak na půl. Scénář je hodně dobrý, dialogy i monology postav jsou dobře zvládnuté, včetně děje. Příběh má rozhodně potenciál na skvělý film. Bohužel Vojkuvkovi nejde moc atmosféra.prvních 40minut je nic moc. Scény lepí bez ladu a sladu za sebou, nebuduje vnitřní napětí. To co při tom má ve scénáři je přímo dramatický poklad-manželská krize z ochrnutí, žena se utápí v depresim chlastu a sexu s náhodnou známostí. To co se Vojkuvkovi nedaří s příběhem a atmosférou, dohání občas bravůrně notočeným záběrem, či scénou-tady naráží na dvojté znásilnění a následnou vraždu. Vojkuvkovi se podařila nevídaná věc, natočil ji neskutečně realisticky, mrazivě, pro mě je to jedno z nejpodařenějších zachycení tohoto odporného zločinu. Bohužel takto autor filmu překvapí jen párkrát. No a s herci je také kříž. Obě herečky co se podvolili režisérovi a šli do té scény se znásilněním musím obdivovat pro jejich odvahu. Ale když měli hrát emoce, či říci pár vět, tak to prostě nedokázali. A to se týká všech herců. Nějaká scéna jim vyšla, jiná zas ne. Příklad sám za sebe je představitel Ota-dokonale mu vyšel monolog o ovcích, ale to je tak vše. Kdy hraje na začátku, či ve zpomínkách slobocha uvěří mu divák bez problému. Ale coby mstitele co čím-dál tím víc pochybuje o pomstě už ne. To se týká i Maxe-tomu tlouštíkovi prostě ďábla nelze uvěřit, nemá na to auru, ani osobnost s charismatem. Celkově je tento, údajně nejkrvavější český film všech dob, výrazným příspěvkem do svého žánru. Pro fanoušky bude zajímavé vidět pokus na poli hororu tak ambiciozní film-bohužel ambice tvůrců byli velké a výsledek je průměrný. Ale jméno jeho tvůrce si budeme muset zapamatovat, kelikož odvahu i talent v sobě má. Teď už je zkušnosti a trošku více peněz.(14.4.2009)

Svojim spôsobom človek môže mať rád také tie amatérske srandy s kopou veeeeeľmi nepresvedčivých ľudí. Aj keď, dodávam, veeeeľmi nepresvedčivých. Popravde ma zahriala pri srdiečku najmä pravá, slovenská kofola, pravý reklamný popolník a taká tá klasická česko-slovenská domácnosť s typickým postelným prádlom, adidas teplákmi, pohodlnými papučkami a inými nezmyslami kupenými bohvie kde. A som celkom rada, že ma ten prvotný šok z hereckých prejavov neprešiel. Po dejovej stránke sa film pre mňa rozbehol celkom slušne. Priala som si síce skôr také české Run Bitch Run, ale nevadí. Po smrti dcéry som čakala zázračné Otovo zotavenie, ale tiež nie. Z ničoho nič si tam nakráčal ďalší extrémne nepresvedčivý herec (asi) a film sa začal uberať poučným smerom, ktorý pôsobil ako keby ma na ulici zastavila sekta nemenovaných občanov, ktorý sa zbláznili ešte o niečo viac a začali k tomu všetkému uznávať "opačnú stranu". A toto je ich marketingový ťah. Takže do budúcna, v najhorších prípadoch popros toho druhého. Ak to nevyjde, tak sa na teba vyjebali obaja. Smola.(15.2.2017)

• - Před Někdo tam dole mě má rád natočil Roman Vojkůvka hororový kraťas Neusínej!. (Halloween9)

• - Režisér filmu dělal osvětlovače české hororové komedie Choking Hazard. (Halloween9)

• - Ve filmu si zahrála vycházející hvězdička Barbora Mottlová. (Halloween9)