Někdo tam dole mě má rád

• USA Someone Down There Likes Me (více)
všechny plakáty
Trailer

Silně věřící Oto (Martin Frajt) přijde následkem přepadení o možnost pohybu, je upoután na vozík a jediným způsobem komunikace s okolím jsou jeho oči. Když se navíc stane nemohoucím svědkem znásilnění a vraždy své ženy a dcery, prosí v duchu Boha o odplatu. Ten se však neozývá. Oto se tedy obrátí na druhou stranu. Za pomocí zástupce strany temna vykoná nelítostnou krvavou pomstu a zároveň poznává nejtemnější stránky lidské duše… (oficiální text distributora)

Trailer

swamp

Možná mi něco uniká, ale něco takového, co by pocházelo z českých končin, jsem tu ještě neviděl. Exploitation horror. Tak jest. Něco takového zmáknout za pár peněz asi nebylo lehké, ale rozhodně by režisérovi neuškodilo trochu skromnosti, co se délky týče.. na první celovečerní pokus vážně dlouhé (nad 1,5h to vážně nemělo jít), pravděpodobně by to potom nesklouzlo k té neúnosnosti - nemluvím o brutalitě, ale opravdu jen o délce. První polovina filmu se držela na velmi příjemném průměru, ale již zmiňovaná délka jen podpořila klesající tendenci zájmu divákova, potažmo mě. Topornost neherců nebudu rozvádět, ale někoho méně obyčejného by si to zasloužilo. Nakonec vše sklouzlo spíše k podprůměrnu, ale za tu originalitu (co se týče českých luhů a hájů) přidávám hvězdičku. ()

eraserhead666

Třetinu filmu tu šukaj, třetinu filmu kecaj a třetinu filmu mučí a zabíjí lidi. To šukání občas připomíná amatérské porno z internetu, takže nic moc (i když zase lepší než esteticky naaranžovaný romantický živočišně vyprázdněný "sex"). Samoúčelné mučení, mrzačení a jiná neplecha působená lidem, mě ve filmech (ani hororech) nikdy nijak moc nebrala (a tady to občas trochu samoúčelně vypadá, i když narozdíl od mnoha jiných filmů, tenhle se tomu snaží dát alespoň nějaký podtex, nějaký účel, i když se to ne vždy podaří). Takže mě se, možná překvapivě, na filmu nejvíce líbilo to kecání, které bylo dost vymazlené, vychytané a hlavně zamyšleníhodné, i když ta závěrečná pointa ne že by byla špatná, spíš jen podle mě trochu špatně (hlavně špatnými slovy) podaná. Film samotný mi nějak extra moc amatérský nepřipadá, ba naopak, to jeho "levné" (dalo by se říct i televizní) zpracování mi dost sedlo, vůbec nijak mi nevadilo a ani nijak neuškodilo samotnému příběhu. Spousta českých neamatérských filmů, na které se sežene spousta peněz, dopadla mnohem, mnohem hůř. Herecké výkony dopadly lépe, než jsem čekal, obzvláště Ďábel/Max mě strašně bavil, jak svým projevem, tak neuvěřitelnými hláškami ("Když jsem říkal, že můžeš všechno, nemyslel jsem si, že to přežije!"). Ten se fakt povedl. Takhle bych si ho klidně i představil - žádný od prvního pohledu jasný týpek, ze kterýho ta "temnota a zkaženost" sálá třista metrů kolem, ale pohodový, obyčejný týpep od vedlejšího stolu v hospodě, který je démonický tím, co říká, ne tím, jak vypadá. Jediným závažným negativem filmu tak zůstává jeho délka. Mohlo to být trošku kratší. Jinak překvapivě slabě nadprůměrné dílko a (doufejme) dobrý začátek něčeho jako nové vlny českého hororu, pokládající laťku, kterou budou další následovníci už jen zvyšovat a nepodlézat. Neberu žádné ohledy na to, že to je český film, nejsem žádný vlastenec, dávám střízlivých 3,5*. ()

Big Bear

Tohle těžko hodnotit. Hororem bych film nenazval, celé je to jen o násilí a to místy dost naturalisticky zpracovaném. Je snadné z toho udělat úchylárnu a říci že režisér by měl hledat lékařskou pomoc jak zde napsal Enšpígl. Přeneseno na diváka, je i divák na to koukající vlastně také úchyl se stejným problémem. Jen že hranice filmových žánrů a filmů samotných jsou tenké. Co takové Saw? Hostel? Osm hrozných? A když půjdeme ještě dál co takový Ctihodný občan s Butlerem? Ten je v červených číslech a má tady 79 %. I na něj koukají jen ,,nemocní'' ? Vždyť je to také o drsné pomstě a zejména ten chlapík, kterého Butler paralyzoval a ,,vyhrál'' si s ním s flexou v té staré boudě neskončil o moc lépe. Rozdíl byl v tom, že tam se spíše naznačovalo a tady se šlo hlouběji abych tak řekl do morku kostí... A to je možná jedna z chyb filmu. Ono to téma nakonec nebylo vůbec blbé. Nebylo to jen o násilí. Proč Bůh dopouští některé věci na zcela nevinných lidech? Kde je ona spravedlnost? Jeho láska? A když pomstu umožní někdo jiný, proč to nevyužít? Jsem si jist, že pozůstalí po obětech násilných trestných činů, ne všichni ale někteří určitě, by dali nevím co aby měli vraha svých blízkých před sebou spoutaného a možnost vzít spravedlnost do vlastních rukou. Pomstít se. Obzvláště tehdy, kdy zákony jsou bezzubé a viník uniká spravedlnosti jen s legračním trestem nebo vůbec žádným. Určitě bych já osobně ve filmu ubral na tom násilí, místy bylo zbytečné a nekoukalo se na něj dobře i když vím, že exploation filmy na něm právě staví. Uznávám ale, že na začátku mělo částečně význam abychom pochopili katarzi hlavního hrdiny. Druhou vadou jsou herci. Jejich výkony jsou jedním slovem šílené a zde se prvky hororu naopak nacházejí v dostatečné míře. No a nakonec je ten šílený zvuk a amatérská kamera. Pokud by se ale ubralo na násilí, vrazilo se do toho více mysteriózna Bůh versus Satan (třeba jako v Ďáblově advokátovi), dali se tam solidnější herci a trochu výpravnější lokace, nemusel by to být až takový provar. Já tedy dávám za dvě kofoly a to ze dvou důvodů. Jednak to trochu mělo zajímavou myšlenku a pak je tohle dílo v českých vodách přeci jen věc nevídaná a hned tak někdo zase něco takového nenatočí. * * ()

cariada

No je to síla to se musí nechat a bez debat. Amateřina z toho sice kouká kde se dá hlavně v hereckých výkonech a když herec promluví je to děs. Příběh se poměrně ze začátku dost vleče, o 30 minut kratší stopáž by tomu prospěla mnohem víc. Vraždy jsou velice slušný a má to kupodivu někdy i dost drsnou atmosféru, tomu právě naopak prospívá ona amateřina, která je o to víc reálnější. Co si budeme nalhávat tvůrci se zase vyřádili kde se dá. Vše je poměrně hodně nechutné a morbidní, krvavé je to taky hodně. Ale mnohdy vás to i rozesměje. U mě těch 80 % je na český horor velice dobré, jen tak dál ať se máme na co koukat. ()

kagemush

Pro mě osobně film nad očekávání zajímavý a dobrý.Teď se vykašlu na něco jako ,,herecké kreace",nebo ,,celkový umělecký dojem",ale jak jsem se už zmínil v komentáři Nádherný život Sačiko Hanai,je pro mě důležité,abych alespoň jednou za čas taky viděl něco jiného,než všechny ty umělohmotně kvalitní snímky.Pro mě je tohle tisíckrát zajímavější a přínosnější,než ty přemoudřelé pokusy o něco,kdy často ani na pokus nedojde a zůstane jen u zapšklého rádoby zainteresovaného pindání, jako že vo něčom.Takže tohle je pro mě další důkaz,že když někdo chce ,alespoň něco umí (a nejen žvaní) a baví ho to,jde a s chutí sobě vlastní a dle možností si zafilmaří.No a my obyčejní kozumenti tak alespoň čas od času máme možnost na tom zahlceném filmovém stole najít něco jiného.(jeden můj kamarád jednou - omluvme jeho troufalost,byl ožralej- zajímavě definoval konzum,alternativu a undergound,-takže konzum jako že upečená kachna,umí to každý a každý to sežere,--alternativa,-což takhle kachnu za syrova?.-- a underground,- prdel a srdce z tý syrový kachny)--Na konci filmu mě dost pobavila vrtačka,-od Fulciho přes Aronofskyho. A za ten nápad s názvem filmu,-parafráze Wiseho filmu Někdo tam nahoře mě má rád,bych autorům dal hubana.--Pod komentář Tuxeda se klidně podepíšu. ()

• Umělá krev byla vyrobena ze solamylu, červeného a hnědého potravinářského barviva a pšeničného sirupu. (Halloween9)
  • Maskér Pavel Vaněk má s maskami velké zkušenosti. Věnuje se jim už od 11 let. (Halloween9)
  • Ve filmu si zahrála vycházející hvězdička Barbora Mottlová. (Halloween9)