poster

Někdo tam dole mě má rád

 • USA

  Someone Down There Likes Me

 • Velká Británie

  Someone Down There Likes Me

Horor

Česko, 2008, 120 min

Režie:

Roman Vojkůvka

Scénář:

Roman Vojkůvka

Hudba:

Robert Jíša

Producenti:

Roman Vojkůvka

Střih:

Roman Vojkůvka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Smok
  **

  Nebudem rozoberať klady a zápory filmu, ja som z neho nijak uchvátený nebol, je to silná amatérčina a určite by si zaslúžil väčší rozpočet a aspoň nejakých hercov a nie amatérov, ktorí prednášali svoje repliky, akoby čítali daňové priznanie. Taktiež ma nijak extra neoslovilo filozofické pohrávanie sa o zmysle dobra a zla a otázka opustenosti ľudstva Bohom. Takéto kvázi filozofovanie ani do exploitation hororu nepatrí. Ale v každom prípade za pozornosť stojí z toho pohľadu, že sa mi každý deň nepodarí vidieť film tohto razenia natočený v susednej krajine.(23.10.2009)

 • Jello Biafra
  odpad!

  Velebnosti to je hnus!!!!! Zhruba prvá polovica filmu by sa dala prehltnúť, (avšak s ťažkosťami) ale po príchode "služobníka pekiel", ktorý vyzerá a kecá jak Jan Rejžek z Katovny sa z filmu stáva ozajstný trash. Hromada bezduchých násilných scén nahádzaných na plátno bez ladu a skladu okorenená totálnou absenciou akejkoľvek atmosféry len dotvára tento brakový počin. Okrem extrémnej dĺžky filmu a amatérských "hercov" sa tu pekne pozerá možno tak na Barboru Mottlovou, ktorá ukáže svoje prednosti. Ale to je asi tak všetko čím film stojí za pozornosť.(11.12.2013)

 • Shit
  ***

  Nikdy bych nevěřil, že se dočkám českýho exploitation hororu, kterej bude mít koule i při gore scénách, nicméně bych to až zas tak neoslavoval, první hodina se pohybuje spíš na takový sociální hraně a občas to zapůsobí jako psychologickej teror, pak se film přehoupne do opravdu drsnýho exploitationu, kterej u nás asi nemá obdoby, načeš se ale vše zase pěkně přibrzdí v rozletu neustálým srovnáváním bůh x ďábel, podle mě se tu až přespříliš filosofuje na úkor hororu. Taky teda nesdílím Obitovo nadšení nad herci, oni nejenže jsou celkem prkenný a amatérský, ale ještě ze sebe ty dialogy soukaj z dost velkýma obtížema a hlavně mluví nesmyslně spisovně, jak kdyby to četli přímo ze scénáře a dostat ze sebe ty vulgarismy, co tu jsou, jim taky moc nejde, až teda na ďábelskýho Michala Sopucha, kterej to ze sebe sype celkem zdatně a přesvědčivě, nicméně pokud Oto dostane do ruky vidle nebo lopatu, tak člověk rychle zapomene, že mu ty dialogy od ruky moc nejdou(8.10.2009)

 • wosho
  ***

  Roman Vojkuvka si s tímto filmem ukousl příliš velký kus koláče, na který celkově neměl. Rozhodně je však dobré, že se pokusil natočit tento druh filmu s takovým složito-filozoficko-metaforickým obsahem. Po technické stránce je na filmu vidět, že vznikal prakticky zadarmo s minimálním rozpočtem-což je škoda. Po technické stránce je film maximálně amatérský, kamera i zvuk je opravdu hrozná (ale co s tím má mladý filmař bez peněz dělat, že?). To co už Vojkuvka mohl ovlivnit (co se dá i dobře bez peněz udělat), to zvládl tak na půl. Scénář je hodně dobrý, dialogy i monology postav jsou dobře zvládnuté, včetně děje. Příběh má rozhodně potenciál na skvělý film. Bohužel Vojkuvkovi nejde moc atmosféra.prvních 40minut je nic moc. Scény lepí bez ladu a sladu za sebou, nebuduje vnitřní napětí. To co při tom má ve scénáři je přímo dramatický poklad-manželská krize z ochrnutí, žena se utápí v depresim chlastu a sexu s náhodnou známostí. To co se Vojkuvkovi nedaří s příběhem a atmosférou, dohání občas bravůrně notočeným záběrem, či scénou-tady naráží na dvojté znásilnění a následnou vraždu. Vojkuvkovi se podařila nevídaná věc, natočil ji neskutečně realisticky, mrazivě, pro mě je to jedno z nejpodařenějších zachycení tohoto odporného zločinu. Bohužel takto autor filmu překvapí jen párkrát. No a s herci je také kříž. Obě herečky co se podvolili režisérovi a šli do té scény se znásilněním musím obdivovat pro jejich odvahu. Ale když měli hrát emoce, či říci pár vět, tak to prostě nedokázali. A to se týká všech herců. Nějaká scéna jim vyšla, jiná zas ne. Příklad sám za sebe je představitel Ota-dokonale mu vyšel monolog o ovcích, ale to je tak vše. Kdy hraje na začátku, či ve zpomínkách slobocha uvěří mu divák bez problému. Ale coby mstitele co čím-dál tím víc pochybuje o pomstě už ne. To se týká i Maxe-tomu tlouštíkovi prostě ďábla nelze uvěřit, nemá na to auru, ani osobnost s charismatem. Celkově je tento, údajně nejkrvavější český film všech dob, výrazným příspěvkem do svého žánru. Pro fanoušky bude zajímavé vidět pokus na poli hororu tak ambiciozní film-bohužel ambice tvůrců byli velké a výsledek je průměrný. Ale jméno jeho tvůrce si budeme muset zapamatovat, kelikož odvahu i talent v sobě má. Teď už je zkušnosti a trošku více peněz.(14.4.2009)

 • Crocuta
  **

  Bůhvíjak převratný tenhle snímek tedy není (leda svým mizerným ozvučením). Chvílemi jsem se nemohl zbavit dojmu, že se dívám na nějakou nepříliš povedenou televizní inscenaci a tenhle dojem ještě umocnily ochotnické výkony některých (ale zdaleka ne všech) zůčastněných. Avizované gore scény zase nebyly tak brutální jak jsem čekal a pár efektů vypadalo i dost lacině. Na druhou stranu část herců si se svými rolemi poradila opravdu dobře, veselá kopa Max byl vyložený sympaťák a dcerka Alice vybavená skvělou figurou zase náramná kočka (tedy aspoň do chvíle než jí René přežehlil ksicht). Příběh a dialogy byly kupodivu docela dobré a občas zazněla i nějaká smysluplná myšlenka. Suma sumárum - že bych se extrémně bavil tak to tedy ne, ale odpad! si NTNMMR určitě nezaslouží.(6.4.2009)

 • - První celovečerní film Romana Vojkůvky. (Halloween9)

 • - Natáčelo se v Novém Jičíně. (Halloween9)

 • - Film stál zhruba 130000. (Halloween9)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace