Někdo tam dole mě má rád

Horor

Česko, 2008, 120 min

Robert Jíša

Roman Vojkůvka

Herci, tim jsem to moc nevěřil a už vůbec mi nesedl Max (takový ďábel se jen tak nevidí). Na filmu je vidět, že moc peněz nebylo, ale i přesto mě to nezklamalo. Film mě nenudil, krvavý scény se taky většinou povedly a i přes 2 hodinovou stopáž to slušně uteklo. I když konec byl trošku horší. Tvůrci si určitě zaslouží obdiv za povedený český horor za skromných podmínek a taky druhou šanci natočit horor s vyšším rozpočtem a taky s opravdovými herci.(10.5.2010)

Roman Vojkůvka natočil dobrý film, který má přece jen trochu přepálenou stopáž a mění se hlavně ve druhé polovině v exhibici různě děsivých a různě hnusných scén. Neříkám, že jsou špatné, ony jsou některé hodně dobré a mají na vás hodně drsný dopad, ale jako celek je to spíše rozkouskované a vy máte pocit, že sledujete povídkový film. Jsou zde pak trochu delší hluché pasáže, které natahují stopáž více, než je třeba. O dvacet minut kratší film by nevadil. Ale to nic nemění na tom, že „Někdo tam dole mě má rád“ má skvělé gore a místy je až překvapivě odvážný. Další ukázka toho, že český horor žije a je dobrý.(5.1.2015)

Co se týče mě, jde o veliké překvapení. Jak zde již zmínil cariada, jde o silně amatérskou záležitost, herci-neherci jsou toporní, kamera jak z rodinné dovolené u moře a režisér se má také jistě co učit. I tak je to první český brutální horor, který měl hlavu a patu a po celou dobu stopáže mě bavil (ačkoliv, když jsem zjistil, že má 120 minut, myslel jsem, že bude natahovaný a nekoukatelný). Doufám, že režiséra Romana Vojkuvka nepřestanou horory bavit a připraví českým divákům nějaký další kousek. Věřím, že když některé detaily dopiluje budeme se mít ještě na co těšit.(3.4.2009)

Záměrně nebudu nijak nadhodnocovat, že se jedná o český horor. První půlka velmi dobrá, druhá se nepovedla. Dobrý člověk Oto je přepaden a zmrzačen, o tři roky později jsme svědky jeho prachbídné existence, kdy nemůže hýbat ničím než očima. Žena se mu věnuje jen minimálně, spíš mu ještě zvyšuje už tak věřím že extrémní utrpení. Vodí si domů chlapy, nastavuje prdel a nebrání jim Otu ještě více ponižovat ("klidně bych se ti mohl vychcat do huby a ty bys neudělal ani hovno"). Ten, neschopný čehokoli, nemá na výběr než to všechno poslouchat a čumět na tu zasranou bednu před sebou. Žena s ním prostě vysírá a pak se ho má ještě drzost doprošovat, následně sama sebe litovat. Oty jedinou radostí jsou tak občasné návštěvy milované dcery. A právě když ta teď zase na víkend přijede, do domu se vloupají tři gauneři, kteří nemají větší problém obě ženy znásilnit a zabít. Opět, to vše se děje přímo před očima chudáka dobrého, věřícího člověka... Tak, do této chvíle je to místy až nepříjemně krutá, působivá záležitost, jenže pak se do toho zamotá upsání duše ďáblu, řeči o Bohu a jiném na verandě a v obýváku u piva. Ta vyšší myšlenka prostě nedopadla a nezbývá než skousnout hodinovou nudu s množstvím trapných momentů. Proč jen se to nemohlo držet konceptu rape-revenge a jistějších 90-ti minut stopáže... nebo alespoň klást větší důraz na vzájemnou vyrovnanost obou polovin. Ale jo, té první části, prsou, celkově povedených krvavých efektů a vůbec, té viditelné snahy - toho si cením.(3.4.2009)

Svojim spôsobom človek môže mať rád také tie amatérske srandy s kopou veeeeeľmi nepresvedčivých ľudí. Aj keď, dodávam, veeeeľmi nepresvedčivých. Popravde ma zahriala pri srdiečku najmä pravá, slovenská kofola, pravý reklamný popolník a taká tá klasická česko-slovenská domácnosť s typickým postelným prádlom, adidas teplákmi, pohodlnými papučkami a inými nezmyslami kupenými bohvie kde. A som celkom rada, že ma ten prvotný šok z hereckých prejavov neprešiel. Po dejovej stránke sa film pre mňa rozbehol celkom slušne. Priala som si síce skôr také české Run Bitch Run, ale nevadí. Po smrti dcéry som čakala zázračné Otovo zotavenie, ale tiež nie. Z ničoho nič si tam nakráčal ďalší extrémne nepresvedčivý herec (asi) a film sa začal uberať poučným smerom, ktorý pôsobil ako keby ma na ulici zastavila sekta nemenovaných občanov, ktorý sa zbláznili ešte o niečo viac a začali k tomu všetkému uznávať "opačnú stranu". A toto je ich marketingový ťah. Takže do budúcna, v najhorších prípadoch popros toho druhého. Ak to nevyjde, tak sa na teba vyjebali obaja. Smola.(15.2.2017)

• - Umělá krev byla vyrobena ze solamylu, červeného a hnědého potravinářského barviva a pšeničného sirupu. (Halloween9)

• - Před Někdo tam dole mě má rád natočil Roman Vojkůvka hororový kraťas Neusínej!. (Halloween9)

• - Natáčení trvalo 15 dní. (Halloween9)