poster

Tir Nan Og

Animovaný / Krátkometrážní

Francie, 2007, 4 min

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Dragoni
  ***

  Jemná alegorie týkající se smrti. Kdy malá holčička vidí odcházet starší paní s Havraním mužem a ve strachu se za nimi vydává, když je dostihne tak jí havraní muž ukáže svou tvář a obejme ji, dívka je konejšena a nechá je pokračovat v jejich cestě a vrací se zpět, kde vše začalo. Animace krajiny a doprovodná hudba jsou opravdu pěkné, jen animace postav je dost křečovitá a jednoduchá.(23.5.2010)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Velmi dobrý film, z jehož výtvarna Francouzské (nebo minimálně Evropské) pojetí prýští jako horský pramen z puklé skály, nemluvě o podání "myšlenky", které je vkusné, nevtíravé a dobře zpracované bez přílišné srdceryvnosti, jak se občas stává, prostě velmi zdařilé. Mimochodem, naprosto nechápu přízemnost uživatele Kwaicha (obsah) a uživatele Dragoni (komentář), kteří se odhodlali vyspoilerovat lautr celej děj! Skřipec, železnou pannu, španělskou botu a mučení rostoucím bambusem na vás! A bylo by to beztak málo! Další z x důvodů, proč obsahy prostě nečíst, tohle není nic jiného, než prasárna. Howgh(2.6.2013)

 • Carol Pifková
  ****

  Kiež by sa ešte dalo takto naposledy rozlúčiť...(2.5.2013)

 • Nettrass
  ***

  Tři hlavní zakladatelé vietnamských večerek.(23.3.2012)

 • PetrPan
  **

  No jo no,musíme tam všichni...unylá báchorka o smíření se se smrtí bližního(10.4.2013)

 • d-fens
  ***

  veľmi pekná animácia, ale pointa príliš prostá (ale nie hlúpa!)... nádej večného života s milovanými...(23.3.2010)

 • Midori_Mike
  ****

  Autorem tohoto snímku je dle mě, mimo jiné, jeden z nejtalentovanějších kreslířů přebalů hudebních alb Fursy Teyssier. Bohužel něco víc než hezkou kresbu a hudbu v tomto filmu moc asi neoceníte. Jedná se o příběh mladé dívky a její babičky, inspirovaný irskou mytologií, konkrétně místem zvaným Tir na nOg. Tir na nOg je v irských legendách místo, kam odcházejí mrtví, neboli Onen svět (více se třeba můžete dozvědět na Wiki). Pro mě docela příjemně ztrávené 4 minuty(16.1.2011)

 • Blaogranas
  *

  A pointa je jaká prosím???(9.3.2010)

 • mischo
  *****

  Na YouTube(15.3.2008)

 • twerp
  **

  Po starú mamu si príde postava v čiernom plášti a odvezie ju kamsi na loďke. Dievča sa ich vyberie hľadať a ... rád by som bol škodoradostný a prezradil pointu, žiadnej sa však nedočkáte. Chcem tak veľa, keď očakávam od krátkeho filmu, aby zdôvodnil konanie svojich postáv? A pritom to vyzeralo tak pekne...(2.5.2008)