Reklama

Reklama

Obsahy(1)

K padesátiletému výročí maturitního ročníku 1924 se sešlo pět bývalých spolužáků a organizátoři setkání jim zařídili dokonce zkoušení, když našli a přivedli i jejich posledního žijícího tehdejšího profesora, který je stejně jako tehdy tasil z klasické literatury.
Toma Bobocel (Marin Moraru) je dnes kunsthistorikem v Muzeu umění, Štefan Negulescu (Aurel Cioranu) vyučoval donedávna tělocvik a před válkou hrával fotbal, dokonce kopal za rumunskou reprezentaci. Dragomir Penzaru (Stefan Tapalaga) je vědecký pracovník Akademie zemědělských nauk, Ioanel Romanescu (Mihai Fotino) pracuje jako mistr houslař a Titus Rotuna (Florin Piersic) je známý profesor v oboru gerontologie. Léta už se snaží objevit lék, který by omezoval stárnutí, ale je dlouhodobě neúspěšný – až do nehody v laboratoři, ke které došlo během slavnostní večeře po onom výročním setkání.
Nehoda v sousedství slavnostní tabule namíchala konečně ty správné ingredience a z profesorova anglického setra, který rozlitou tekutinu vylízal, se stalo štěně. Když to lékař na vlastní oči viděl, okusil z vědeckého zájmu elixír i sám na sobě a poté, co omládl o desítky let, po něm chtěli vzácnou modrou tekutinu i jeho přátelé. Znovu dvacetiletí ale začnou dělat stejné chyby, jaké dělali kdysi. (chamonix)

(více)

Reklama

Reklama