Jako mravenci

Ilaria Borrelli

Paolo Ferrari

Guido Freddi
  • freddy

Komedie ze slunné Itálie, která však příliš nenadchne a dokonce se dá říci, že dějově je to velice nepovedený film, který měl velký problém mě zaujmout a vlastně se mu to ani příliš nepovedlo. I když přece jen nějaká snaha o děj a vyprávění byla, nakonec to považuji za snahu marnou. Celé je to vlastně o jedné rodině, která vlastní vinici a restauraci, která ale krachuje a rodina je až příliš zadlužená, a žádné světlé zítřky na obzoru nejsou. A tak je napadne vsadit všechno na jednu kartu, totiž na jejich koně, kterého mají už docela dlouho, ale který nikdy nezávodil a oni ho přesto na dostihy přihlásí s nadějí, že vyhraje. I když takhle to zní zajímavě, mně to moc zajímavé a koukatelné tedy rozhodně nepřišlo. Určitě bylo mnoho možností, jak tenhle námět ztvárnit zajímavě a lépe, ale tahle možnost zvolená režisérkou mne příliš nezaujala. A tak zde vlastně nacházím jediné pozitivum, a to sice délku filmu. 75 minut je opravdu ideálních a dostatečných, než film stihne začít ještě více nudit, tak to celé skončí. Ale i přes to všechno musím rozhodně ocenit snahu a především potom úžasné obrázky italských vinic, které nám film nabízí. To je opravdu krásný pohled a vyvažuje to slabší děj. Takže nakonec i díky těmto záběrům jsem se rozhodl pro dvě hvězdičky.(19.11.2008)