Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dětská lékařka Gaile, která pracuje jako logopedka, není po traumatickém zážitku schopna vnímat žádné emoce. Když si však na vědeckou konferenci připravuje prezentaci spojenou s videoukázkami a vidí sama sebe na natočených záběrech, s překvapením zjišťuje, že se jí navracejí potlačené stavy, spojené zejména s agresivitou. Gaile se rozhodne k experimentu. Za asistence muže s videokamerou vyvolává ve svém okolí rozruch a natáčí konsternované reakce účastníků jejích excesů. Jako by si však při tom nebyla schopna uvědomit hodnotu obyčejného citu i samu možnost, že by ji někdo měl rád… Debutující Kristinu Buožyteovou označila domácí filmová kritika za litevskou Lilianu Cavaniovou. Režisérka se ve svém prvním hraném filmu zamýšlí nad rolí audiovizuálních záznamů, které se staly běžnou součástí našeho života. [43. MFF KV 2008] (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Slibný námět je rozvinut pouze skrz zajímavé charaktery dvou hlavních postav, skutečná údernost a dramatičtější finále mu ale shází. Myšlenka tak sice zůstala kdesi na půli cesty, rozhodně však stojí film za shlédnutí, připočteme-li navíc i způsob, jakým je snímán. (43. MFF KV - 6.7.08) ()

vorheese 

všechny recenze uživatele

Syrový film s minimem světla (opravdového i metaforického). A narozdíl od tisíckrát viděných a provařených témat se zaměřuje na něco nového a velmi aktuálního...totiž na naší "youtube kulturu". ()

Reklama

bassator

všechny recenze uživatele

43rd KVIFF 2008 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.99/308 ()

exitak 

všechny recenze uživatele

Zajímavý snímek, který upozorňuje na dnešní svět. Kdy nějaký video záznam je vnímán leckdy emotivněji než věci z reálného života. Když se nad tím tak zamýšlím, je to skutečně leckdy tak. Někdy skoro brečíte u filmu a jindy tak snadno přehlídnete city nějakého člověka s kamennou tváří. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Kristina Buozyte tento film vytvořila jako svoji absolventskou práci. (exitak)

Související novinky

Přehlídka litevských filmů

Přehlídka litevských filmů

29.11.2012

Tento pátek 30.11. a sobotu 1.12.2012 pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze unikátní přehlídku litevských hraných i dokumentárních filmů, které měl zatím možnost vidět… (více)

Reklama

Reklama