Sběratelka (festivalový název)

• Litva

Kolekcionieré

Collectress, The

Litva, 2008, 84 min

Slibný námět je rozvinut pouze skrz zajímavé charaktery dvou hlavních postav, skutečná údernost a dramatičtější finále mu ale shází. Myšlenka tak sice zůstala kdesi na půli cesty, rozhodně však stojí film za shlédnutí, připočteme-li navíc i způsob, jakým je snímán. (43. MFF KV - 6.7.08)(14.7.2008)

• bassator

43rd KVIFF 2008 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.99/308(16.8.2009)

Zajímavý snímek, který upozorňuje na dnešní svět. Kdy nějaký video záznam je vnímán leckdy emotivněji než věci z reálného života. Když se nad tím tak zamýšlím, je to skutečně leckdy tak. Někdy skoro brečíte u filmu a jindy tak snadno přehlídnete city nějakého člověka s kamennou tváří.(11.7.2008)

Syrový film s minimem světla (opravdového i metaforického). A narozdíl od tisíckrát viděných a provařených témat se zaměřuje na něco nového a velmi aktuálního...totiž na naší "youtube kulturu".(10.7.2008)

3. MFF Cinema Mundi Brno(5.3.2012)

• - Kristina Buozyte tento film vytvořila jako svoji absolventskou práci. (exitak)