Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pro oznámení rozchodu není dobrý žádný den – o to méně ten, který měl být původně oslavou výročí. Lucia se však manžela Giovanniho nechce vzdát. A do svého spontánního boje o mužovo srdce zapojí nejen kamarádky, ale i filmaře Erose, který spolu se svým parťákem snímá každou chvilku rozcházejícího se páru. To, co mělo být dokumentem o umělcích pracujících na volné noze, se stává svědectvím o každodenních partnerských problémech lidí z velkoměsta. A podobně jako nelze žádné rozhodnutí ve vztahu považovat za definitivní, bylo by krátkozraké i dělení hrdinů na padouchy a svatoušky. Snímek o všemožných podobách lásky, a hlavně o její nevyzpytatelnosti, jímž se prolíná smutná píseň Billie Holidayové Good Morning Heartache, reprezentuje mladou krev italské kinematografie. Ač se odehrává v atraktivním prostředí filmařů, neukazuje ho v tak zářivém světle, jak ho známe ze společenských rubrik. [43. MFF KV 2008] (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Philippa 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších filmů co se mi podařilo ve Varech vidět. Rozchod bolí a čověk se té bolesti brání všemi možnými prostředky. Ve výsledku si uvědomíte ,že asi se my lidé chováme podle nějakého univerzálního vzorce nebo co. Kdo už zažil uvidí 93 minut svého života z nadhledu. Nezbývá nic jiného než pozvat "Smutek" a říci mu - "Dobrý den!" ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Tak ja neviem, buď som počas sledovania naozaj stratil pojem o dobrom filme, reálne pôsobiacich scénach, alebo to bolo naozaj pod úroveň. Príšerne naivná zápletka, ktorej trpký základ sa nedarí zachytiť dokonca ani vložením páru dokumentaristov. Dojmy z reálnosti ich práce a ich výsledného projektu boli na zasmiatie, reálnejšie a skutočnejšie pôsobiace mi dokonca prídu určité scény zo súčasných tuzemských nezmyselných seriálov. Navyše tu figurujú nesympatickí herci s nesympatickými výkonmi, medzi ktorými by som na svetlo postavil len Marca Foschiho. Prvky komédia vyprchali z pera scenáristov po pár minútach a potom to bolo už len akési medzi-žánrové tápanie, v ktorom som zablúdil aj ja. Našťastie však zasvietila iskierka nádeje - uzrozumený záver, ktorý som v skutku nečakal. 45%. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

V případě tohoto filmu bych neměl sebevětší problém najít zápory a ohodnotit nízko. Tady totiž záleží na tom, jestli přistoupíte na hru tvůrců a způsob snímání filmu považujete za nápad originální, nebo za absolutně špatný nápad, který vám nesedí. A já se přikláním k názoru, že snímat film formou dokumentu je nápad originální a já jsem ještě nic podobného neviděl. Tato hra tvůrců mi evidentně sedla, protože film považuji za velmi originální a za velmi povedený. A přitom je to tak triviální nápad, až mě to překvapilo. Jde vlastně o to, že Giovanni je divadelní herec a jeho dva kamarádi o něm točí dokument na téma nelehký život herce. A zrovna se trefili do doby, kdy se Giovanni se svou manželkou a matkou jeho dítěte rozchází. A my sledujeme příběh právě jejich dokumentárními kamerami, ale zároveň je můžeme sledovat i když kamery odloží, protože tohle přece není dokument, ale celovečerní film. A jak už jsem řekl, takto pojatý film jsem ještě neviděl a autorům tohoto nápadu patří poklona. Navíc pro tento film byli také zvoleni sympatičtí herci a dějově je to taktéž dobře zvládnutý film, takže nemám příliš co vytknout, a proto jsem se rozhodl s čistým svědomím udělit tomuto filmu z Itálie maximální hodnocení v podobě pěti hvězdiček. ()

matilda33 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý môže byť rovnako výborný ako aj neskutočne nudný a predvídateľný. Záleží na tom, ako to celé beriete, vidíte a cítite. Nie každému sa bude páčiť akási zmes filmu a dokumentu... aj keď vlastne, kde začína ten film a končí dokument a naopak... každopádne, mne sa to páčilo, a len si kladiem otázku, čo urobím ja, až sa mi to náhodou prihodí... možno len privítam smútok... a možno nie. ()

klichem 

všechny recenze uživatele

Tento film bol neskutocne nudny. Snimok poňaty ako dokument nie je v sucastnej dobe uz nicim novym ani vynimocnym. Pribeh bol velmi predvidatelny a fadny. Dej sa mohol dotknut len niekoho kto prave prechadza podobnym neprijemnym zivotnym obdobim. Vela som od mladych talianskych hercov neocakavala, ti ma vsak jediny prekvapili. A za ich vykon si zasluzia aspon dve hviezdy. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama