Zvířecí rekordmani

• Česko Největší extrémy (více)
Nový Zéland / USA, 2002, 56x60 min

Adam Harrington (vypravěč)

Dokumentárny seriál predstaví v každej epizóde desať zvierat tvoriacich elitu vo svojej kategórii. Môžeme sa tak zoznámiť s najrýchlejšími, najsilnejšími zvieratami či zvieratami s najlepším sluchom alebo zrakom. Schopnosti zvieracích rekordérov sú zároveň porovnávané so schopnosťami ľudí. (beso74)

R4D0

Mám snáď písať fakt že dokument sa perfektne vydaril? Asi nie každopádne s môjho hľadiska má u mňa dokument čistých päť hviezd prečo? Jedinečné kvalitné spracovanie, originálne príklady vyriešené počítačovou grafikou, a samotné fakty všetko ide ruka v ruke a je len radosť sa pozerať na každý diel i keď by som privítal aj viac dielov...Ale ako som už povedal bez akých koľvek zábran a úvah pekných päť. ()

MM_Ramone

Mám rád svet živočíšnej ríše. Zvieratá sú častým a vďačným objektom môjho záujmu. Preto som si myslel, že ma bude rovnako zaujímať aj sledovanie relácie, v ktorej sa snažia jej tvorcovia vzostupne zoradiť rôzne druhy zvierat podľa jedného určitého kritéria. Potom na záver vyhlásia absolútneho víťaza v danej disciplíne. Lenže výsledné spracovanie už nie je až také uspokojivé. Zdá sa mi, že veľmi často porovanávajú neporovnateľné. Tiež viacere údaje, ktoré vydávajú za jasné fakty mi moc nesedia. Uznávam však, že ako fiktívny, pseudoprirodovedecký dokument to je originálne. ** ()

curunir

Kedysi som tento seriál pozerával a celkom ma bavil. Najlepšie boli presne tie ukážky zo starých hororov, ktoré tomu dávali tú správnu šťavu a trocha iný náhľad. Samotné rebríčky mi ale občas prišli trocha neobjektívne, umiestňovali sa na nich živočíchy, ktoré by človek vôbec nečakal a niektoré ďaľšie zase ostali úplne nepovšimnuté. ()

ali-n

Tento seriál sledujem už dlhšie a i keď postupne začínajú opakovať staršie diely, nikdy si ho nenechám ujsť. Nejdem sa nad ním ako milovník prírody rozplývať, musím ale napísať, že je naozaj fantastický, nabitý informáciami, ktoré podľa mňa musia nadchnúť každého. Desiatky sú možno zostavené viac-menej subjektívne, skutočne ale odzrkadľujú to naj z celosvetovej fauny. Opätovné opakovanie rebríčka je zrejme venované tým, ktorí prídu neskoršie :-), opakovanie je ale aj kohosi matka, nie? MOJE NAJ - Zoologické fakty sú popretkávané zábermi z hororovej old-school, z prekonávania rôznych ľudských rekordov a hraníc, či neuveriteľnými príbehmi zo života. Moje naj ale začína v momente, keď zaznie: „Predstavte si, že ...“ Až tam vám dôjde, že sme len samozvanými pánmi sveta. ()

vander19

Tento seriál som sledoval veľmi rád, ale vždy so zmiešanými pocitmi. Musel som po jeho skončení ísť každú sobotu na vinicu čo som neznášal. Po dlhej dobe som si pozrel opäť mnoho častí a musím skresať hodnotenie. Na max to nie je určite. Niektoré zvieratá podľa mňa absolútne vynechali a na miesto nich pridelili nové. Vždy sa mi pozdávalo, keď robili grafickú schému toho ako by mal vypadať človek, aby dosiahol dané schopnosti a to ostalo v mojom hodnotení nezmenené. Ale to že niektoré zvieratá sa opakujú a dokonca sa použijú tie isté zábery a doslova aj ten istý pokec ma štvalo riadne. Inak je to vynikajúca záležitosť, len keby nemal pár múch. A prečo stále musia byť naj. tie odporné chrobáky a hmyz?:-) ()

• Jedná se o třetí nejčastěji umíšťovaný pořad do programu televizní stanice TV Spektrum podle dat BigZoom a.s. z roku 2023. Společnost shromažďuje program stanice jen od 13. března 2010. (Vitox)