poster

Zatopené osudy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 13x18 min

Hudba:

Jiří Bura
(další profese)
 • Chrysopras
  ****

  Téma, které se velmi dotýká mé rodiny ( přehrada Šance, tj. Staré Hamry ), tudíž nemůžu pod **** :-). Ale i tak je to docela slušně zpracovaný a narozdíl od jiných si myslím, že právě to jsou projekty, za které by ČT utrácet měla....(22.5.2010)

 • Sifaka
  *****

  Moc pěkný dokumentární seriál o lidech, kterým přehrady vzaly domov a zbyly jim jen vzpomínky... Poutavě o přehradách vypráví Miroslav Vladyka a o každé stavbě se dozvíme plno zajímavých informací.(18.3.2009)

 • offlineman
  *****

  Velice povedený a zajímavý dokumentární seriál! Pocházím od přehrady Vír, takže k tomuto tématu mám blízko! Nyní bydlím kousek od Mušova, takže i velice zajímavý díl o tamější přehradě sem sledoval! Karfiol jako průvodce nenudí a hodí se do pojetí, které je vkusné, což se, bohužel, nedá říct o jiných podobných projektech!(21.4.2016)

 • cariada
  ****

  Zajímavý dokumnet o vesnicíh co zanikly díky vzniku přehrad. Najednu stranu je to smutné ,ale zase položme si otázku co je důležitější několik vesnic a nebo voda? Odpověd je jasná. Přesto z toho na člověka dýchne minulost né zase až tak letitá. Prostě doba si žádá své.(6.9.2008)

 • Lucas87
  *****

  Tento dokumentární cyklus také to hodnotím jako skvělý projekt, a člověk snadno získá přehled o tom co způsobila výstavba přehrad v mém okolí (Šance, Stanovnice, Žermanická přehrada). U Orlické zapomněli nebo spíš nechtěli se zmínit o Orlických vraždách. U Slezské Harty aspoň vzpomněli na natáčení Bessnovy Johanky z Arku, škoda, že ty kulisy jsou minulostí. Je zvláštní sledovat osudy těch co museli ustoupit vodním dílům, ale většina těch míst aspoň žije z turistického ruchu, kde jezdí pracující za rekreací.(13.5.2011)

 • - 27 přehrad v ČR je větších jak 200 ha. (Stocki)

 • - V cyklu "Zatopené osudy" můžeme vidět celkem třináct přehrad: Žermanická přehrada, Švihov, Slezská Harta, Orlík, Šance, Kružberská přehrada, Nové Mlýny, Vranovská přehrada, Lipno, Přehrada Karolinka, Slapy , Štěchovice a Vír. (Stocki)

 • - Nejvýkonnější přehradou v České republice je přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace