Potomci (neoficiální název)

Descendants

Krátkometrážní / Animovaný / Fantasy / Drama

Německo / USA, 2008, 14 min

Carsten Eder

Na filmovou báseň to je příliš konkrétní, na film s příběhem je tu zase málo děje... Stylizace a animace odvedou pro dobro filmu vskutku velký díl práce, ale to samo o sobě nestačí - například motivaci jednání tmavé květiny mohu jen hádat - do jaké míry šlo o pomstu a nebo to byla služba světlé květině? Ale jinak se mi to líbilo - čas strávený výrobou byl dobře využit a kdejaký profesionální animovaný film by mohl závidět.(7.2.2011)

Vůbec nechápu, jak mohli Němci vyprodukovat něco tak nádherného a čistého. Potomci jsou film, kde se musí číst mezi řádky (respektive naslouchat mezi replikami), aby člověk získal kýženého dojmu. Animace je zvláštní, ale poselství ještě víc a tím více také pravdivé. Nakonec se všechny sny splní, ikdyž ne přesně tak, jak bychom čekali. 100%(21.8.2013)

9/10 - Hodně působivé dílko. Animace je opravdu úchvatná a květina, kterou dabuje Whoopi Goldberg, vám bude vyloženě pít krev. Navíc podkresluje celý film podmanivá hudba a mně se líbil i poměrně originální příběh. Film jsem přeložil do češtiny a s českými titulky ho můžete vidět zde: www.videacesky.cz/kratke-filmy/potomci(13.8.2010)

I přes vzhled jakýchsi nepovedených 3D omalovánek se ty kytky bavily dost zajímavě (raději se nechat sníst a stát se součástí něčeho krásnějšího, většího, než celý život trčet na okraji mýtiny). Co jsem moc nepochopil byla motivace té hnusné kytky a hlavně kolouška á la Tyranosaurus Rex. Pokud se vám bude líbit poněkud výstřední animace, přenesete se přes tu zmutovanou potvoru a pochopíte tu kytku, směle do toho... 70%(7.3.2012)

Skvělá animace, stylová hudba a podmanivý dabing, ale ten příběh je mi trnem v oku. Po hodně pomalém rozjezdu jsem čekal gradací a fantastický konec, ale nestalo se, místo toho jen nějaké splnění bláznivého snu. A pracovat na filmu, který má 15 minut, 3 roky 6 dní v týdnu a vymyslet "pouze" takto průměrný příběh, to mi nejde moc do hlavy.(15.8.2010)