Shootout at Lokhandwala

Akční / Krimi / Drama

Indie, 2007, 121 min

Kde se mísí Bergovo Království s brazilským Tropa de Elite? V Indii, ač by to málokdo čekal. ______ Shootout at Lokhandwala je hodně rozporuplný film, ostatně jako ty dva snímky, které jsem uvedl jako jeho vzdálené příbuzné. Místy hodně atmosférická záležitost s vynikající kamerou a obstojnou režií zaujme nejen hvězdným obsazením (škoda Amitabha Bachchana odstrčeného do maličké role právníka), divoce nasnímanou akcí a působivou výpravou. Je tu i netradiční prezentace zlosynů, jenž se ve snímku vlastně příliš neodlišují od bombajských policistů - trápí se odloučením od svých rodin, používají nelítostné metody a film se nesnaží jednu stranu heroizovat a druhou maximálně pošpinit. ______ Na druhou stranu se mnoho věcí tvůrcům nepovedlo - scénář je velice řídký a předvídatelný, samotný útok na panelák v Lokhandwale neprobíhá zrovna tak, jak by člověk od elitní jednotky očekával a obávané bombajské gangstery si lze občas splést s partou středoškoláků opouštějící prodejnu Horsefathers. Inu nezapomínejme, že pod hollywoodsky se tvářícím kabátkem zřetelně tluče bollywoodské srce. A propos - taneční scény jsou zde hodně slabé a mít tvůrci více soudnosti, tak by je určitě vystřihli (píseň Ganpat má nechtěně parodizující účinek). ______ Shootout at Lokhandwala nenudí, ovšem každý její výrazný klad je vyvažován výrazným záporem. Přesto se mi nechce dávat nabízející se průměrné hodnocení a raději se přikloním k vyhraněnějšímu stanovisku. Kladnému.(9.6.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $289,232Tržby Celosvetovo $9,291,694(8.3.2010)

• - Filmaři nemohli přestřelku natáčet v reálném sídlišti Lokhandwala, proto byla ve studiích Film City vybudovaná nákladná replika budovy Swati a jejího okolí, která věrně zachycuje místo tak, jak vypadalo v roce 1991. (Niktorius)

• - Scéna pronásledování zločince v přeplněných ulicích se točila pomocí několika skrytých kamer v běžném provozu. Lidé okolo tedy nejsou placení komparzisté, ale náhodní kolemjdoucí, kteří netušili, že se jedná o natáčení filmu. (Niktorius)

• - Matka skutečného Mayi Dolase podala proti filmu žalobu, protože se jí nelíbilo, že je v něm uvedeno několik nepravd. Maya například ve skutečnosti nezabil svého otce, ten zemřel až v roce 1997. (Niktorius)