Na cestě po Kopaoniku (S12E20) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2012, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

Znovu dobré, znovu právem v červených číslech. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou. Tohle prostě musí i po těch letech bavit, samozřejmě také díky velmi civilnímu a uklidňujícímu komentáři pánů Donutil/Bartoška.(18.1.2014)

Vidíme, že Srbsko je přeci jen krásná Země, která má něco do sebe. Pěkné a upravené sjezdovky a pečená selata o svátečním čase, chutné víno a těžba a zpracování pískovce. Do Srbska se asi nikdy nepodívám, ale děkuji autorům za tento díl.(13.2.2012)

Je zvláštní, že Srbsko není z geografického hlediska vůbec daleko, ale spousta lidí o něm příliš neví, tedy co se týče nějakých zeměpisných či kulturních reálií. Možná starší generace ano.(16.5.2013)

Zajímavější než jsem čekal. Zejména pár nekonzumních informací mému chabému církevnímu vzdělání, o tradicích pravoslavných Vánoc v Srbsku. Nemohl jsem uvěřit vlastním očím, jak Srbové Vánoce ctí dubovou větví (namísto smrčku), jakou sílu mají tamní tradice v rodině, včetně "základní domácí ingredience" kadidla. Nejzajímavější díl v tomhle mnou nevyhledávaném seriálu, co mě potkal.(16.2.2012)