Reklama

Reklama

Na cestě - Série 14 (2012) (série)


Na cestě po ostrově Moorea (S14E36)

(epizoda)
Dokumentární
Česko, 2013, 26 min

Režie:

Jaroslav Jindra

Scénář:

Jaroslav Jindra

Kamera:

Jaroslav Jindra

Hrají:

Miroslav Donutil (vypravěč), Jiří Bartoška (vypravěč)

Obsahy(1)

Ostrov Moorea je vzdálen pouhých 17 kilometrů severovýchodně od Tahiti, přičemž tyto dva polynéské ostrovy odděluje průliv hluboký místy až 1500 m. Moorea má rozlohu 134 km2 a žije na ní okolo 16 tisíc obyvatel. Jeho severní pobřeží výrazně profilují dva zaříznuté zálivy Opunohu a Cookův záliv, kde klidnou hladinu čeří hřbety delfínů. Profil celého ostrova působí velmi divoce a charakterizují ho rozeklané ostré skalnaté vrcholy porostlé tropickým pralesem – obrázek jako z Jurského parku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nedaleko od Tahiti, polynéský tanec, tetování, animační programy pro turisty, korálové útesy, ananas, politika. Tohle si dám vždycky rád.. Nevtíravý a velmi příjemný náhled do zajímavých kultur, okořeněný velmi civilním a uklidňujícím komentářem pánů Donutil/Bartoška. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou. Kvalita trvá!! ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Moorea je méně známý polynéský ostrov. Není ani tak turisticky vyhledávaný jako třeba Tahiti. Ale lákadel má určitě víc než dost. Dokument je plný nádherných obrázků přírody (moře tam má opravdu úžasnou barvu). Ale najdeme v něm i pár zajímavých informací. Například, že Polynésie je místem, odkud se do světa rozšířilo tetování. Režie: Jaroslav Jindra. ()

Reklama

Reklama