Na cestě po Bavorsku (S16E16) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2015, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Můj nejoblíbenější kout světa a místo pravidelnejch dovolenek. Obersalzberg je top, věděli to už před osmdesáti lety. Königssee, Kehlsteinhaus, Svatej Bartoloměj, všechno krásný a německy poctivý.(8.3.2016)

Zklamání. Bavorsko není jen Mnichov a Mnichov není jen Oktoberfest. Zde je mu věnována skoro polovina času. A to nejzajímavější - pestrobarevný průvod městem - vůbec neukázali. Když budu chtít vidět hodně chlastajících lidí pohormadě, stačí mi zajít na louku plnou Němců při Grand Prix. Budu to mít komplet - poblitou louku i s libozvučnou němčinou a vyjde mě to na desetinu ceny. Zugspitze pěkná (viděná v řadě jiných dokumentů), Orlí hnízdo pěkné (viděno mnohokrát i v dobových záběrech.) Letem světem, ve výsledku kde nic tu nic.(5.2.2015)

Nic objevného ani překvapivého.. Prostě bavorská klasika - Oktoberfest, Zugspitze.. Moc nechápu snahu tvůrců "propašovat" do každé epizody tohoto cestopisu nějakého místního "exota". Bavorsko tu nabízí dědka kořenáře. Zřejmě to má být pokus o to, aby cestopis působil osobitě. Mě však tyhle rázovité figurky spíše nudí.(4.2.2015)