Reklama

Reklama

Želvy na zádech

(festivalový název)
  • Itálie Tartarughe sul dorso (více)

Obsahy(1)

On je ve vězení a vždy, když za ním přijde ona, hrají scrabble. Každá hra znamená jeden výlet do minulosti, pomalu se vynořují a skládají dohromady úlomky toho, co prožili spolu i každý zvlášť. Oběma je kolem třiceti, ale zdá se, že mnoho zkušeností s okolní realitou nemají, oba se ve svém prostředí chovají jako cizinci, kteří nechtějí tak docela brát na vědomí běžná pravidla života. Ona zkoušela všelicos, než dokončila přerušené studium medicíny, on hledal jen příležitostnou práci a trochu ze záliby fotí. Jeden i druhý nelehce navazují kontakty s okolím, ve svých dosavadních partnerských vztazích se necítili dobře a jako by jen hledali impulz, aby z nich vystoupili. On ji začal potkávat v metru, stála vždy zády k němu, nic o ní nevěděl, a tak o ní mohl začít snít. Ona tušila jeho pohled, ale musela zasáhnout až náhoda, aby se sblížili. A náhoda je opět rozdělí po krátkých chvílích štěstí, kdy poznali, že si byli odvždy souzeni... (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (2)

bassator 

všechny recenze uživatele

42nd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2007 - FOCUS ON NEW ITALIAN DIRECTORS - Nová generace Italského filmu - 60% ()

nichts 

všechny recenze uživatele

Už je to pantnáct let a stále si pamatuju fotky co si lavní hrdina dělal, kousek vlasů na krku. Jak chodili po lajně v bytě. Jak jde s hasákem v ruce pro svůj lístek do vězení, když viděl z dálky co se přihodilo. Co si přát víc. ()

Reklama

Reklama