VyVolení

(pořad)
Reality-TV
Slovensko, 2005, 60 min

V hre o ceny v hodnote jedenásť miliónov korún je 42 semifinalistov. Večer 5. septembra 2005 sa začal boj o postup do vily na bratislavskej Kolibe. Počnúc týmto dňom TV JOJ denne predstavovala troch kandidátov, z ktorých si diváci sms hlasovaním vyberú vždy jedného favorita. V sobotu 10. septembra bola známa prvá päťka VyVolených, ktorí šli bývať do svojho nového luxusného príbytku na bratislavskej Kolibe. Podobným spôsobom sa do vily dostali aj ďalší deviati hráči. V závere septembra obyvatelia honosnej vily určili prvého kandidáta na vyhodenie. Ten si do tzv. Duelu (moderovali ho Michal Hudák a Karin Haydu) zavolal jedného súpera. Diváci z týchto dvoch ohrozených jedného vyradili. Meno VyVoleného odznelo až vo veľkom finále v decembri 2005. Víťaz vzišiel zo zostávajúcej trojice. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

So serióznou filmovou tvrobou toto nemá absolutne nič spoločné. Ale uznávam geniálnu jednoduchosť tohto projektu. Vyberie sa zopár rôznorodých podivínov a extrovertných exotov, ktorých spoločné nažívanie, vzájomné konflikty a psychické zlyhania, v izolovaných priestoroch televíznej vily prešpikovanej kamerami, môže divák pozorovať doma na svojej obrazovke. Akási umelá simulácia života. Reality-show! Na komerčných televíznych staniciach má však podobný produkt iste mnohonásobne vyššiu sledovanosť ako umelecké diela od majstrov filmárov akými sú napríklad S.Kubrick, M.Forman či D.Lynch. * ()

tron

„Mám priateľa, ale naňho som to ešte neskúšal, lebo ako som povedal, mám penis predsa len troška väčšieho formátu,“ povedal Desperado a ja rozmýšľam, čo dodať k slovenským VyVoleným... O Šakalovi som čítal čosi o sexe s neplnoletou, o Desperadovi som počul, že sa opil a pretiahol herečku na večierku. Neviem, čo z toho je pravda. A je mi to jedno. ()

Anderton

Vyvolení mali to šťastie, že boli prví svojho druhu na našom trhu. Takže každý chcel vidieť aspoň jeden diel, z čoho pramenila vysoká pravdepodobnosť vysokej sledovanosti. Zo sociologického hľadiska to bol program určite zaujímavý, pretože sme zistili, kam až môže klesnúť úroveń televíznej zábavy a voyerizmu. Výborný program na spracovanie v diplomových prácach. Rozoberať sa tu dá všeličo. ()

STina1

Tieto 3 hviezdičky sú priemer zo všetkých VV. Jednu si zasluhuje Tony, ktorého som mala najradšej (tak isto aj jeho pôsobenie už mimo reality-show), druhú si zasluhuje Inéz s obohatením slovenského národa slovom "pukaňa" a tak isto aj česť jej pamiatke a 3 hviezdičku v konečnom rozhodovaní dávam Desperadovi, lebo to je figúrka do konca života. ()

Marek1991 odpad!

Priznávam, že som to pozeral najmä kvôli Rockymu, Lenke a sporu Tony a Luis, ale až v skutočnom živote sa poodhalili ich charaktery. Bolo to celkom podobné Big Brother, dokonca to chodilo v rovnakom čase. S postupujúcim časom to vyzerá tak, že nás vlády chcú mať presne pod takýmto dohľadom, dokonca ani v sprche im nedali pokoj a na ich sexe sa vyžívali. Úchylná, nedôstojná relácia hodná kôpky hnoja. ()

• Finalistov jojkárskej reality show si vyberajú diváci, v markizáckom Big Brother - Súboj to robí produkcia. (dxrayko)
  • Vo VyVolených súťaží 14 finalistov a každý hrá za seba. Markizácky Big Brother - Súboj je o súťažení dvoch skupín: bohatých a chudobných. (dxrayko)