Sladké zlo (festivalový název)

• francouzský

L'Enfance du mal

Sweet Evil

Drama / Thriller

Francie, 2010, 90 min

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(11.7.2010)

• bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (L'Enfance du mal / SWEET EWIL / Sladké zlo) - 4. 7. 2010 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 40%(12.7.2011)

• kostej_

Film s haprujícím dějem i psychologií postav (obzvlášť v závěrečných momentech), který nepřináší vůbec nic nového, a i to staré mu příliš nejde. Mrkněte se radši znovu na Orphan.(6.7.2010)

Vcelku povedené komorně laděné francouzské drama. Občas se mi zdálo, že trochu skřípal děj, ale jinak si myslím, že se celkem podařilo vystihnout jakousi "relativitu nevěry" :) - nebo jak to nazvat. Nějak tomu chybělo takové to "lolitovské kouzlo". Ale v rámci soutěže MFF KV už jsem viděl horší snímky, tento řadím mezi průměr.(4.7.2010)

• JNK

Debut nervózního francouzského režiséra, premiéru si sám uvedl a mluvil o svém egu. Francouz. Zajímavý nápad zabil bezradný scénárista, který jej nezvládl rozpracovat do uvěřitelné podoby a raději příběh napěchoval klišé. Místo plastických postav zbyly jen hloupé loutky s naprosto neuvěřitelným chováním. Postavy nezapadají do příběhu, naopak maňásci hrají příběh, Výsledkem je pak nuda a hlavně absolutně nevyužity potenciál. Škoda, po řemeslné stránce zcela perfektní :-( [MFF KV](8.7.2010)

ta krá** - kdopak by ji na závěr nezabil ?? Doufám, že tam fakt na tý ulici neumřel, protože jestli jo ! jestli jo. Tak někoho kopnu do jeho fr.prdelky :-)(28.1.2016)