Zelyonyy Slonik

Зелёный Слоник

Green Elephant, The

Horor / Thriller / Psychologický

Rusko, 1999, 87 min

Je to zvláštní,ale tento film dává opravdové zrcadlo trestaneckého života,který není ničím novým.Filmy s takovou tématikou se netočí jenom tak.Pokud zajdete do pramenů literatury hlouběji,Japonské válečné vězení bylo ještě tvrdší,kdy kanibalismus mezi spoluvězni byl velice přítomným jevem,kdy pojídání výkalů a pití moči bylo to nejmenší zlo..Pokud režisérka filmu o tom něco ví a to si myslím že ano,tak v tomto filmu excelovala svou odvahou vůbec něco takového natočit.(29.4.2018)

Geniální. pornogrid má pravdu pravdoucí. Doplnil bych jen to, že vojenský kriminál je vždycky horší, než ten civilní... a o rusku to platí dvojnásob. Další z filmů, který pro mě padá do kategorie: Das beste aus besten. Světlanu bych moc chtěl do pelíšku a nějaký ten bajonet a hrtan už by se taky sehnal.(18.8.2015)

• ledzepfan

No nevím no, pro jistotu jsem na to mrknul ještě jednou a musel jsem to přehodnotit o bod dolů, protože je to prostě demence... Nějákou věcnou myšlenku to nemá, děj je skoro nulový, furt se tam jen řve a ty násilnosti a gore jsou dost divně natočené(velmi nepřesvědčivé mrdání do prdele, kuřba mimo záběr, goretriky na velmi amatérské úrovni..atd..).. Celkově je to děsná nuda(87min je fakt dlouho)a jeden by u toho usnul, kdyby se tam tak neřvalo.... Chobotová scénka je ale originální a ten tlak a následné zhroucení psychiky je podaný-řekl bych-docela obstojně, takže bych to zase úplně nezatracoval......... Mě osobně už ale takovéhle hnusné jednoduchosti moc nerozhazujou-více mě pobaví, pocuchá a zneklidní něco s vypiplanou myšlenkou nebo silným dějem.(28.5.2013)

Absolutní vrchol ohavnosti a ujetosti ... Vše popsal víceméně Ricci. Jen dodám, že to je dost vypovídající, protože takové věci se v lágrech běžně děly. Totální psychický rozklad obětí a mučitelů (kteří splývají jedno v druhé plynule) je špičkově vykreslen a herecky zahrán. Třeba ten největší magor je nakonec ten největší chudák oběť a ten, který to chce jen v klidu ustát, se stane total vyšinutým zběsilým hovadem, který se v přetlaku na svoji psychiku a zdravý rozum upne k těm nejohavnějšíma nejdrsnějším skutkům ... z psychologického hlediska úžasné!!! Stísněná sleazy atmosféra, hnus, špína, stres, strach a orgastické krvavě-homosexuální vyvrcholení - to je "zelyenoj slonik"!!! "Bravo!!! Bravo!!! Bravo!!! Miloš toto je film!!!" ;-))(8.3.2013)

Najzvrátenejší film aký som zatiaľ videl. Vždy som tvrdil že sú Rusi vo svojej podstate zvrhlé zvieratá bez disciplíny. A tento extrémne nechutný film iba potvrdzuje môj názor. Nachádza sa tu prakticky všetka nehanebnosť sveta. Snuff, porn, gore. šikana, neľudské zaobchádzanie, znásilnenie. Dvaja väzni sú zatvorený cele kde preteká fekál. Jednému rupne v bedne a začne svoj fekál pojedať a natierať si to na celé telo, tomu druhému sa to samozrejme nepáči. Stiesnení priestor, psychické napätie a šikana ma však ani omylom nedokázali pripraviť na poslednú pól hodinu. Kde jeden väzeň dozorcu znásilní a potom zaživa vypitvá. Snuff plný kriku bolesti a vierohodne vyzerajúcich čriev, všetko v obraze starej VHS, ma donútil to niekoľko krát to vypnúť. Za tieto ukrutné špinavosti si to zaslúži plný počet. Ale moja morálka to jednoducho nepustí.(14.7.2014)